TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mały ekran przy niższych rozdzielczościach na laptopie

Witam. Mam laptopa Toshiba Satellite L20-183 i zainstalowałem na nim Windows 7. Mam problem z wielkością obrazu. Najwyższa rozdzielczość ekranu to 1024x768.
Gdy ustawię niższą, np. 800x600 to obraz nie jest wyświetlany na całym ekranie, nie jest rozciągnięty (wiecie co mam na myśli). Zainstalowane mam oryginalne
sterowniki do karty graficznej pod viste. Nie ma do tej karty sterowników pod windows 7 i pewnie nigdy nie będzie. Próbowałem już kilku różnych. Jak zainstaluje sterowniki
od Xp'ka pobrane ze strony producenta to obraz jest normalny (na pełnym ekranie) ale nie działa aero i komp się resetuje jak odpalę jakąś grę. Czy jest jakiś sposób
aby obraz był rozciągnięty? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze tylko, że na viście i na xp obraz jest normalny, karta graficzna to Radeon Xpress 200M a w Biosie nie ma żadnego
ustawienia dotyczącego rozciągania ekranu.

Odp: Mały ekran przy niższych rozdzielczościach na laptopie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2009, 12:59:47 »
W ustawieniach karty grafiki powinieneś mieć do wyobru opcje czy obraz ma być skalowany, czy rozciągany na całą matrycę (będzie wtedy gorszej jakości). Jeśli masz Catalyst Control Center to sprawdź to tam.

Odp: Mały ekran przy niższych rozdzielczościach na laptopie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2009, 22:34:13 »
W ustawieniach karty grafiki powinieneś mieć do wyobru opcje czy obraz ma być skalowany, czy rozciągany na całą matrycę (będzie wtedy gorszej jakości). Jeśli masz Catalyst Control Center to sprawdź to tam.

W tym problem, że mam Catalyst Control Center ale się nie uruchamia. Pewnie dlatego, że są to sterowniki od visty.

Odp: Mały ekran przy niższych rozdzielczościach na laptopie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2009, 11:16:37 »
Na stronie AMD/ATI są i sterowniki w wersji beta do Windows 7.



Spróbuj z nich zainstalować samo CCC.



I tu masz ustawienia.

Nie znam innej opcji na zmianę tego.