TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Czy SP3 poprawi XP?

Tak
11 (64.7%)
Nie
5 (29.4%)
Nie wiem
1 (5.9%)

Głosów w sumie: 15

Windows XP

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Sierpień 2008, 17:16:34 »
miałem Xp nielegalna wersje i było wporzo ale wole Vistę
Numer gg 6504607

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sierpień 2008, 09:57:22 »
Chodzi mi o to że czepiają si byle czego, i dają kary. A  inne firmy robią to samo, a ich sie nie czepiają.

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Sierpień 2008, 13:35:38 »
Owszem Unia Europejska czepia się Microsoftu bo prawie wszystkie nowe komputery mają zainstalowanego Windowsa, a firmy które mają podpisany z nimi kontrakt pewnie coś dostają (kasę), dlatego lepiej jest podpisać umowę z M$ o dystrybucji Windowsa i mieć coś z tego, niż dystybuować Linuksa i nic z tego nie mieć. Poza tym przeciętny użytkownik woli prostotę (wszystko wyklikać), niż instalację z Terminalu czy kompilację.

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Sierpień 2008, 14:11:39 »
Moim zdaniem nawet jak płacili by za instalacje Linuksa to by mało kto się na niego przesiadł bo 99% ludzi używa Windowsa i jest do niego przyzwyczajona.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Sierpień 2008, 14:39:50 »
Mógłby być tańszy ten Windows  ::)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Wrzesień 2008, 18:49:24 »
Owszem Unia Europejska czepia się Microsoftu bo prawie wszystkie nowe komputery mają zainstalowanego Windowsa, a firmy które mają podpisany z nimi kontrakt pewnie coś dostają (kasę), dlatego lepiej jest podpisać umowę z M$ o dystrybucji Windowsa i mieć coś z tego, niż dystybuować Linuksa i nic z tego nie mieć. Poza tym przeciętny użytkownik woli prostotę (wszystko wyklikać), niż instalację z Terminalu czy kompilację.

Ale ludzie nie kupują kota w worku, tylko kupują komputer z rospiską ustawień, Zresztą Jak nie chcą mieć Visty mogą ją odesłać do MS i odzyskać kase.

Cytuj
Mógłby być tańszy ten Windows

Dla ludzi oprogramowanie zawsze będzie za drogie, nawet jeżeli W7 w wersji Home Basic będzie kosztować 50zł to i tak ludzie to spiracą bo po co płacić? Przecież tak jest z grami,np. GTA: VC można kupić za 20zł z Kolekcji klasyki, ale po co płacić? w końcu po to jest P2P. Z takim podejściem i przyzwoleniem na piractwo, oprogramowanie będzie zawsze drogie, bo jakby każdy kupował oryginała, to producent mógłby pozwolić sobie na obniżkę ceny bo by stawiał na ilość, a nie na cenę i wtedy by mu się bardziej opłacało. Dlatego pewnie GTA V już nie będzie na PC tylko na konsole, bo tam piractwo jest minimalne, ponieważ za piracenie dostaje się bana na konsole.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2008, 18:57:00 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Wrzesień 2008, 21:56:41 »

Ale ludzie nie kupują kota w worku, tylko kupują komputer z rospiską ustawień, Zresztą Jak nie chcą mieć Visty mogą ją odesłać do MS i odzyskać kase.

Przez rok kłucić się z różnymi firmami. To się nie opłaca i ludzie się godzą na Windowsa.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Wrzesień 2008, 14:40:33 »

Ale ludzie nie kupują kota w worku, tylko kupują komputer z rospiską ustawień, Zresztą Jak nie chcą mieć Visty mogą ją odesłać do MS i odzyskać kase.

Przez rok kłucić się z różnymi firmami. To się nie opłaca i ludzie się godzą na Windowsa.

W licencji Windows pisze:
Cytuj
If you do not accept them, do not use the
software. Instead, return it to the retailer for a refund or credit.

Po polsku (w moim tłumaczeniu)

Jeżeli ich nie akceptujesz(postanowień licencyjnych-mój przyp.), nie uzywaj tego oprogramowania. Oddaj je sprzedawcy, żeby odzyskać pieniądze.

Ale prawda jest taka:

http://prawo.vagla.pl/node/8031
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Wrzesień 2008, 08:09:09 »
Cytuj
Mógłby być tańszy ten Windows
Przecież cały czas tanieje.;)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Wrzesień 2008, 08:25:01 »
Cytuj
Mógłby być tańszy ten Windows
Przecież cały czas tanieje.;)

Vista staniała tylko raz, na razie nie przewidują obniżki cen.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Wrzesień 2008, 14:13:10 »
http://www.skapiec.pl/wykrespopup.php?compid=328744
Może cena oficjalna nie, ale sklepy często załatwiają swoją własną cenę.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Wrzesień 2008, 17:30:43 »
http://www.skapiec.pl/wykrespopup.php?compid=328744
Może cena oficjalna nie, ale sklepy często załatwiają swoją własną cenę.

Jak widać nie wszystkie Visty tanieją ???
http://www.skapiec.pl/site/cat/26/comp/144237
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

WindowsXP

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Grudzień 2008, 07:58:03 »
To chyba w sklepach tak kosztuje? Bo pisze ...w 65 sklepach... ...od 296 do 525 zł. A powinno być 350 zł.

Vista jest super!
Przekreślenie oznacza wykereślenie wyrazów, więc prosze nie mówić że dla mnie jest super

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Grudzień 2008, 14:17:16 »
Vista jest super!
Przekreślenie oznacza wykereślenie wyrazów, więc prosze nie mówić że dla mnie jest super

Nie rozumiem o co ci chodzi w tej wypowiedzi. Jeżeli chcesz wywołać kłótnię na forum, to trzymaj się od nas z daleka. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Grudzień 2008, 22:58:31 »
To chyba w sklepach tak kosztuje? Bo pisze ...w 65 sklepach... ...od 296 do 525 zł. A powinno być 350 zł.

Vista jest super!
Przekreślenie oznacza wykereślenie wyrazów, więc prosze nie mówić że dla mnie jest super

Wiesz, tutaj raczej nikt nikogo nie zmusza do uzywania Visty czy XP. Droga wolna. Mozesz miec wlasne zdanie... warto je miec.
Nie ma co sie spinac i przekonywac, ze cos jest takie a nie inne :)