TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

HP Compaq nx7400 problem

HP Compaq nx7400 problem
« dnia: 06 Maj 2009, 20:12:48 »
Witam

Zainstalowalem werscję RC na w/w laptopie. Problem mój polega na tym iż po zamknięciu klapy (ekranu) windows przechodzi w jakiś dziwny stan z którego mogę go "wybudzić" tylko poprzez wciśnięcie klawiszy - niebieski "fn" plus "przełącznie pomiędzy monitorami" na klawiaturze jest to F4. W opcjach zaznaczyłem aby system nie robił nic po zamknięciu klapy.

Ktoś może ma ten sam problem lub zna rozwiązanie.

pozdrawiam
patarek.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 00:25:14 »
Mam w domu dokładnie ten sam laptop i ten sam problem miałem z systemem Windows Vista. Jeśli przełączysz komputer w stan wstrzymania (Uśpij), a później go wzbudzisz, to od tej chwili, aż do następnego uruchomienia, ten problem znika - ekran normalnie się włącza po podniesieniu klapy. Niestety, nie wiem jak temu zaradzić bez wstrzymywania systemu....

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 00:59:46 »
Ja zainstalowałem 7-ke na HP Pavilion dv6640, takiego problemu jak Luke nie miałem, a co do usypiania po zamknięciu klapy stwierdziłem ze fajny bajer, nie sprawdza sie tylko w tedy gdy sie cos ściąga no bo wiadomo, bez sensu zeby ekran sie świecił kiedy nie robisz nic konkretnego na kompie...

Ale nie o tym miałem pisac :) Postanowiłem poszperać w ustawieniach żeby jakoś rozwiązać ten problem, i znalazłem :)
Krótki opis krok po kroku.

1. Wchodzimy do Panelu sterowania
2. Wybieramy System i Zabezpieczenia
3  Następnie Opcje zasilania
4 Po lewej stronie mamy Zmień moment przejścia komputera w stan uśpienia
5 Wybieramy Zmień zaawansowane ustawienia zasilania
6 Znajdujemy opcje Przyciski zasilania i pokrywa
7 W lini Akcja po zamknięciu pokrywy zmieniamy akcje na Nic nie rób
8 Klikamy Zastosuj, Ok itd :)
9 I już się nie usypia..

Pozdrawiam

Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 07:32:53 »
Tyle że komputer nie "usypia" bo np. muzyka gra cały czas. to "wybudzanie" o którym pisałem to jest przełączanie ekranów. Ciekaw tylko jestem czy to jest jakaś wada compaq-ów czy wada windowsa.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 07:41:55 »
Ja zainstalowałem 7-ke na HP Pavilion dv6640, takiego problemu jak Luke nie miałem, a co do usypiania po zamknięciu klapy stwierdziłem ze fajny bajer, nie sprawdza sie tylko w tedy gdy sie cos ściąga no bo wiadomo, bez sensu zeby ekran sie świecił kiedy nie robisz nic konkretnego na kompie...
Również mam laptopa z serii Pavilion i w nim ten problem nie występuje. Instrukcja, którą podałeś niestety nie rozwiązuje problemu, bo właśnie w takich ustawieniach to się dzieje. Pisząc o usypianiu chciałem tylko zauważyć, że gdy się komputer przełączy w stan uśpienia (Start->Uśpij), to po wybudzeniu opisany problem znika, a więc można zamykać klapę laptopa, a później otwierać i nie trzeba naciskać przycisku przełączania monitorów, aby zobaczyć obraz.

Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2009, 08:01:03 »
NIestey u mnie to nie pomaga. Dlaej muszę wciskać fn+F4 ale co ciekawe nie napisałem tego że muszę tą kombinację wciskać dwa razy.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: HP Compaq nx7400 problem
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2009, 08:14:19 »
Dokładnie tak jest... Być może wina tkwi w sterowniku, bo w Windows XP wszystko działa dobrze.