TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WinXP i Win7 - Pytanie

Offline Zajec

WinXP i Win7 - Pytanie
« dnia: 28 Marzec 2009, 11:22:35 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum.
Przepraszam z góry, jeżeli był już taki temat.
Mam pytanie :
Mam 2 Dyski do komputera jeden 80 GB, drugi 40 GB, Na pierwszym dysku mam zainstalowanego WinXp, a na drugim chciałbym zainstalować Win7. I teraz moje pytanie, czy będą jakieś błędy wyskakiwać ? Czy mam odłaczać Jeden z tych dysków aby korzystać z innego windowsa ? Dziękuje za odpowiedz. :)

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2009, 12:19:34 »
Nie powinno być problemów i nie trzeba odłączać. Przy starcie komputera będziesz miał menu wyboru systemu. Tylko pamiętaj, że to beta i może się zepsuć, ale takie coś nie zepsuje drugiego systemu.

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2009, 14:48:30 »
Rozważ wymianę na jeden większy dysk. Wtedy dwa systemy mozna mieć na dwuch partycjach. Program diagnostyczny np. SIW http://www.gtopala.com/ poinformuje, jakie interfejsy dostępne są na płycie głównej i co za tym idzie jaki dysk można włożyć. Moje doświadczenia z laptopem HP pokazują, że dysk SATA 2 wejdzie do portu SATA, bo gniazda są te same a płyta główna bez problemów go obsługuje. Pewnie w desktopach jest tak samo. Dodam jeszcze, że sporo wzrasta szybkość po wymianie dysku 5400 RPM na 7200 RPM. Takie szybciej wirujące dyski są też od pewnego czasu dostępne dla laptopów, choć nadal możemy kupić laptopa z dyskiem 5400 RPM. Wtedy wymieniamy na nowy i system chodzi odczuwalnie szybciej.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline Zajec

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2009, 14:57:41 »
Dziękuje za odpowiedzi, niedługo zainstaluje Win7 i zobaczę czy będzie działać.

@nyczaj100
Niestety nie mogę na razie wymienić na inny dysk, muszę skorzystać z tych co mam, lecz dzięki za propozycje
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2009, 15:00:27 wysłana przez Zajec »

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2009, 21:21:56 »
Witam mam problem zgodny z tematem, choc nie do końca treścią wątku.

mam dysk podzielony na 5 partycji, na jednej XP (był przed sevenem) na drugiej 7, i trzy inne. WinXP oczywiscie wszystko obsluguje, a win7 nie widzi partycji z dyskiem na ktorym jest XP.

I teraz chcialbym sformatowac dysk z XP, ale jak mam tego dokonca jezeli go nie widze. Partition Magic nie chce smigac na sevenie...

Dodam jeszcze jako ciekawostke, ze XP byl dyskiem C, pozniej dyski do F i seven byl instalowany na G, jednak po uruchomieniu 7 on siebie widzi jako C, i moze wlasnie przez to nie widzi XP. Czy to ze on sie inaczej nazwal moze byc problemem?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2009, 21:36:58 »
Spróbuj Paragon Hard Disk Manager, nie raz mnie uratował z opresji i odzyskał partycje a już myślałem że stracone :D
Nie wiem czy fizycznie Windows 7 zmienia literkę partycji ale potrafi też zamienić literki osobnych dysków, wydaje mi się jednak że nie fizycznie i to niekoniecznie musi być przyczyną Twojego problemu ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2009, 13:54:36 wysłana przez bart_hd »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2009, 21:38:40 »
było gdzieś na forum, jak znajdę to ci powiem. Trzeba było wejść w Start>Administration tools a dalej nie pamiętam

to nie było takie trudne, powiedział bym ci ale właśnie dziś zastąpiłem 7 Windows Serwer 2008 :-\
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2009, 21:45:21 wysłana przez pionner »

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2009, 22:13:45 »
Witam mam problem zgodny z tematem, choc nie do końca treścią wątku.

mam dysk podzielony na 5 partycji, na jednej XP (był przed sevenem) na drugiej 7, i trzy inne. WinXP oczywiscie wszystko obsluguje, a win7 nie widzi partycji z dyskiem na ktorym jest XP.

I teraz chcialbym sformatowac dysk z XP, ale jak mam tego dokonca jezeli go nie widze. Partition Magic nie chce smigac na sevenie...

Dodam jeszcze jako ciekawostke, ze XP byl dyskiem C, pozniej dyski do F i seven byl instalowany na G, jednak po uruchomieniu 7 on siebie widzi jako C, i moze wlasnie przez to nie widzi XP. Czy to ze on sie inaczej nazwal moze byc problemem?
od końca idąc :P
To normalne że win7 widzi siebie zainstalowanego na C:\ bo każdy system za domyślną partycje wyświetla sobię C:\

co do formatu partycji z XP, nie pamiętam tego dokładnie bo robiłem to przy instalce bety,
ale powinno się dać zmapować partycję z XP i potem można ją zformatować normalnie.
jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2009, 22:19:00 »
Tak ciężko jest przypisać literę do dysku? Zarządzanie komputerem itd.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline shprica

  • *
  • 28
  • :D
Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwiecień 2009, 11:59:16 »
albo utworz dyskietke startowa. ustaw na bootowanie z floppy i sformatuj dysk.

albo to: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,308.0.html
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2009, 12:01:24 wysłana przez shprica »

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj 2009, 11:17:43 »
mam pytanie bo miałem sobie jedyny windows 7 używałem go ale musiałem zrobić coś do czego potrzebny był mi xp zainstalowałem go na innej partycji i dupa nie wykrywa mi 7 jest jakiś sposób żebym odzyskał starą 7 jak nie to prosiłbym o link do najnowszej 7 (jeśli jest to w wersji x32)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2009, 12:56:05 »
Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows 7. Wybierz opcję Napraw komputer, po czym powinno nastąpić przywrócenie bootloader'a Seven'a. Jeśli po uruchomieniu komputera nie będziesz mógł wybrać Windows XP (powinna być widoczna pozycja Earlier version of Windows, gdzie kryje się XP), zainstaluj program EasyBCD, który umożliwia edycję bootloader'a. Nie sprawdzałem, czy to narzędzie działa z Windows 7, ale z Vistą działał bez problemów, więc tutaj też powinien chodzić.

Polecam ten artykuł. :)
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2010, 17:02:48 wysłana przez Mirahz »

Odp: WinXP i Win7 - Pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj 2009, 13:06:05 »
dzięki wielkie skorzystam ale jeszcze jedno młotek ze mnie i płytke na dysku wyrzuciłem a zwykłą zgubiłem może ktoś poda link do najnowszej bata wersji??