TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Czerwiec 2009, 11:47:52 »
Aha, jeszcze jedno.

Po wykonaniu wszystkich czynności podanych przez Egonka i dodaniu dwóch brakujących w jego opisie poleceń:
xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki
trzeba utworzyć nowy obraz ISO.

Egonek napisał:
Cytuj
Nowy obraz boot.wim zostanie utworzony. Gratuluję! Teraz możemy utworzyć nowy obraz ISO z systemem. Polecam użyć programu UltraISO. Wystarczy otworzyć w nim obraz płyty, podmienić znajdujące się w nim pliki install.wim, boot.wim i lang.ini na te zmodyfikowane i zapisać zmiany.

Jeżeli ktoś używa UltraISO i zgodnie z instrukcją Egonka podmienia w standardowym obrazie Windows pliki install.wim, boot.wim i lang.ini - musi dodać poza nimi katalogi
DVD\sources\pl-PL i DVD\sources\license\pl-pl - inaczej instalator uruchomiony z poziomu Windows nie będzie funkcjonował poprawnie.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Czerwiec 2009, 15:29:12 »
czy jest mozliwosc zintegrowania polskiego pakietu do w7 pod xp-ekiem? jesli tak to jakich komend uzyc? bo obecnie uzywam xp.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Czerwiec 2009, 08:37:07 »
Aha, jeszcze jedno.

Po wykonaniu wszystkich czynności podanych przez Egonka i dodaniu dwóch brakujących w jego opisie poleceń:
xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki
trzeba utworzyć nowy obraz ISO.

Egonek napisał:
Cytuj
Nowy obraz boot.wim zostanie utworzony. Gratuluję! Teraz możemy utworzyć nowy obraz ISO z systemem. Polecam użyć programu UltraISO. Wystarczy otworzyć w nim obraz płyty, podmienić znajdujące się w nim pliki install.wim, boot.wim i lang.ini na te zmodyfikowane i zapisać zmiany.

Jeżeli ktoś używa UltraISO i zgodnie z instrukcją Egonka podmienia w standardowym obrazie Windows pliki install.wim, boot.wim i lang.ini - musi dodać poza nimi katalogi
DVD\sources\pl-PL i DVD\sources\license\pl-pl - inaczej instalator uruchomiony z poziomu Windows nie będzie funkcjonował poprawnie.

Witam! Czy możesz dokładniej napisać w którym momencie należy dostosować się do Twoich poleceń??? Dzieki za odp :)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Czerwiec 2009, 10:47:12 »
czy jest mozliwosc zintegrowania polskiego pakietu do w7 pod xp-ekiem? jesli tak to jakich komend uzyc? bo obecnie uzywam xp.

Jestem prawie pewien, że jest taka możliwość - komendy pod Vistą i pod XP nie powinny różnić się niczym. Wg mnie opis Egonka dotyczy również operacji na XP (nie mam jak sprawdzić, bo nie używam teraz XP, ale używałem kiedyś WAIK pod XP-kiem, a z jego składników korzysta narzędzie gImageX :)).

Witam! Czy możesz dokładniej napisać w którym momencie należy dostosować się do Twoich poleceń??? Dzieki za odp :)

Poniżej zacytowałem fragment opisu Egonka - dodałem i wyróżniłem nowe polecenia w odpowiednich miejscach (nie wrzucałem ich w klamry kodu, aby móć zmienić formatowanie).

Następny krok:
-Otwórz wiersz poleceń jako administator a następnie przejdź do katalogu X:\7Work
-Wydaj kolejno polecenia:

xcopy DVD\sources\lang.ini WIM\sources\ /cherykimkdir WIM\sources\pl-PLxcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* WIM\sources\pl-PL /cheryki
xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki

xcopy LP\sources\license\*.* WIM\sources\license /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki

Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Lipiec 2009, 11:31:35 »
gdy w GImageX biore mount wyskakuje ERROR ze nie odnaleziono danego pliku
moze jednak ktos by wrzucil na torrenta ? :)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Lipiec 2009, 19:05:06 »
gdy w GImageX biore mount wyskakuje ERROR ze nie odnaleziono danego pliku
moze jednak ktos by wrzucil na torrenta ? :)

Po pierwsze - ... co ... ? (co ma ktoś wrzucić na torrenta :P)?
Po drugie - zrób najpierw zrzut ekranu z okna programu i zamieść go tutaj (link z http://imageshack.us/ ?) - coś pewnie źle wstukałeś ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Lipiec 2009, 16:58:50 »
Witam. Chciałbym mieć zainstalowone spolszczenie scoobiego i jednocześnie mieć polski instalator. Potrzebuję również dodać własne opcje do obrazu. A nie wiem w ogóle co z której instrukcji mam robić po kolei. Mam wersję RC, i słyszałem że spolszenie oryginalne MS(i na dodatek z wersji 7077) nie będzie działać lepiej niż od scoobiego. Jednak gdy w tym temacie tak czytam to widzę że większość instaluje oryginalne spolszenie. Co mi radzicie?

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Lipiec 2009, 17:00:03 »
Witam. Chciałbym mieć zainstalowone spolszczenie scoobiego i jednocześnie mieć polski instalator. Potrzebuję również dodać własne opcje do obrazu. A nie wiem w ogóle co z której instrukcji mam robić po kolei. Mam wersję RC, i słyszałem że spolszenie oryginalne MS(i na dodatek z wersji 7077) nie będzie działać lepiej niż od scoobiego. Jednak gdy w tym temacie tak czytam to widzę że większość instaluje oryginalne spolszenie. Co mi radzicie?

Poczekać na oficjalnego lipa do RTM ;) Być może będzie już w ten weekend.
HP Pavilion dv5-1020ew  |  Epson Stylus DX4400  |  MS Windows 7 Ultimate (x86) SP1 |  Sony PS2 + Ripper 2  |  X-Box 360 Premium (Jasper) + RGH + iXtreme 3.0  |  HTC HD2 [ICS 4.0.3 by Tytung]

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Lipiec 2009, 18:01:20 »
Moglby ktos dodac komendy jak zintegrowac local pack'i do obrazu?

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Lipiec 2009, 18:40:13 »
Witam. Chciałbym mieć zainstalowone spolszczenie scoobiego i jednocześnie mieć polski instalator. Potrzebuję również dodać własne opcje do obrazu. A nie wiem w ogóle co z której instrukcji mam robić po kolei. Mam wersję RC, i słyszałem że spolszenie oryginalne MS(i na dodatek z wersji 7077) nie będzie działać lepiej niż od scoobiego. Jednak gdy w tym temacie tak czytam to widzę że większość instaluje oryginalne spolszenie. Co mi radzicie?

Poczekać na oficjalnego lipa do RTM ;) Być może będzie już w ten weekend.

Nie mam zamiaru ściągać nielegalnie wersji RTM, czekam na odpowiedź kogoś kto ma oryginalne spolszczenie.

Offline adr43

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:11:45 »
Witam a ja mam pytanei jak zinttegrowac localpack z obrazem ?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:13:03 »
Witam a ja mam pytanei jak zinttegrowac localpack z obrazem ?

Dism /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:"ścieżka do pliku z localpackiem"
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 10:27:07 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline adr43

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:22:17 »
ale cche zintegrowac z obrazem ISO? to tak sie integruje??

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:25:44 »
ale cche zintegrowac z obrazem ISO? to tak sie integruje??

Tak.
W opisie Egonka masz fragment:
" DISM.exe /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:X:\7Work\LP\lp.cab ".
W tym samym miejscu wstukujesz polecenie, które podałem przed chwilą.
Zwracam raz jeszcze uwagę na to, że opis Egonka nie jest kompletny i brakuje dwóch poleceń umożliwiających instalację języka polskiego z płyty, nie sprawdza się też przy integracji wersji 64-bit (inne oznaczenie obrazu) - zapoznaj się z całym wątkiem (a nie tylko z początkowym opisem), zanim przeprowadzisz integrację.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:39:53 »
Zwracam raz jeszcze uwagę na to, że opis Egonka nie jest kompletny i brakuje dwóch poleceń umożliwiających instalację języka polskiego z płyty, nie sprawdza się też przy integracji wersji 64-bit (inne oznaczenie obrazu) - zapoznaj się z całym wątkiem (a nie tylko z początkowym opisem), zanim przeprowadzisz integrację.
Hmm, to dziwne, bo integrowałem RTMa x64 z lipem od 7264 metodą z pierwszego posta i wszystko poszło bez problemu, od momentu instalacji wszystko było PL.
HP Pavilion dv5-1020ew  |  Epson Stylus DX4400  |  MS Windows 7 Ultimate (x86) SP1 |  Sony PS2 + Ripper 2  |  X-Box 360 Premium (Jasper) + RGH + iXtreme 3.0  |  HTC HD2 [ICS 4.0.3 by Tytung]