TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Juz doszedlem do tego. Teraz mam kolejne pytanie. Czy w wersji ktora przerobilem wystarczy dodac tylko te 2 twoje wpisy Wojtek czy musze od nowa cala plytke robic? Bo mam juz zrobiona instalke wedlug kolegi egonka tylko tak jak mowisz da sie jedynie z niej zrobic nowa instalacje a upgradu sie nieda

Na szczęście nie musisz tworzyć ISO od nowa.
Programem UltraISO (lub odpowiednikiem) otwórz gotowy obraz, a następnie przegraj z rozpakowanego polskiego pakietu językowego :
1) wszystkie pliki i katalogi z katalogu "Pakiet językowy"\sources\license\ do katalogu "\sources\license" w pliku ISO.
2) Zawartość katalogu "Pakiet językowy"\setup\sources\pl-PL\ do katalogu \sources\pl-PL w pliku ISO.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Zaraz sprawdze to co napisales a co do wersji x86 mam identyczny blad robiac ten obraz sposobem egonka http://img32.imageshack.us/img32/4240/testyqb.jpg

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Torrenta moge zrobić ale by musiało być dużo chętnych bo mogę seedować powiedzmy do 1 w nocy. Mógłbym zrobić żeby system instalował się już aktywowany bez podawania seriala, ale to by było średnio legalne :)

Nawet bez seriala w środku jest średnio legalne :)
Licencja nie pozwala na rozpowszechnianie systemu, krzywo patrzy też na modyfikacje ...
Jeżeli wykonałeś integrację idąc krok po kroku z instrukcją Egonka - sprawdź czy instalacja w języku polskim działa z poziomu systemu (czyli podczas 'upgrade-u) - podejrzewam, że nie ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Czerwiec 2009, 01:49:11 »
HEj mam pytanko :P Oprocz tego, że integracje instalatora z polskimi pack'ami uważam za bezsensowne komplikowanie sobie życia to za to integracje programów instalowanych z instalacja windowsa już nie.
Kiedyś już o tym szukałem ale nic konkretnego nie znalazlem :P i nie wyskakujcie mi z duchami :D bo taki uniwersalny instalator przydałby mi sie do instalowania Win7 na różnych platformach.
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Czerwiec 2009, 07:45:21 »
Dziwne :o Instrukcję pisałem dokładnie, podczas integracji pakietu językowego (zgodnie z tym co robiłem) więc nie ma mowy o jakichkolwiek błędach. Być może po prostu do buildu wyższego niż 7100 trzeba wydać dodatkowe polecenia aby działało.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Czerwiec 2009, 10:13:37 »
Dziwne :o Instrukcję pisałem dokładnie, podczas integracji pakietu językowego (zgodnie z tym co robiłem) więc nie ma mowy o jakichkolwiek błędach. Być może po prostu do buildu wyższego niż 7100 trzeba wydać dodatkowe polecenia aby działało.
W 7137 w wersji x86 twoja instrukcja nie dziala niestety. Na x64 dziala i zrobilem taka polska wersje instalatora, a x86 za chiny ludowe nie idzie tego zrobic. Kilka osob w tym temacie tez o tym pisalo


Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Czerwiec 2009, 10:51:42 »
Dziwne :o Instrukcję pisałem dokładnie, podczas integracji pakietu językowego (zgodnie z tym co robiłem) więc nie ma mowy o jakichkolwiek błędach. Być może po prostu do buildu wyższego niż 7100 trzeba wydać dodatkowe polecenia aby działało.

A jaki system integrowałeś korzystając z tej instrukcji? 32- czy 64-bitowy?
Przyczyną problemów nie jest tu żaden skomplikowany błąd - to w zasadzie całkiem logiczna rzecz. Zacytowałem wcześniej wyjaśnienie:
Wersja 32-bit: 1 - Starter, 2 - HOMEBASIC, 3 - HOMEPREMIUM, 4 - Professional, 5 - Ultimate
Wersja 64-bit: 1 - HOMEBASIC, 2 - HOMEPREMIUM, 3 - Professional, 4 - Ultimate

Montujemy w końcu konkretny obraz (w install.wim jest ich kilka), a później konkretnego obrazu używamy do instalacji.
Wg Twojej instrukcji podajemy nr 4 - co oznacza "Ultimate" dla Windows 64-bit i "Professional" dla Windows 32-bit.
Następnie instalujemy system. W instalatorze Visty wybieramy przy starcie konkretną edycję systemu (a więc 1, 2, 3, ...), a w instalatorze Windows 7 domyślnie wybierana jest edycja "Ultimate". Problem jest taki, że nie wykonywaliśmy modyfikacji obrazu odpowiadającego za "Ultimate", a w instalatorze domyślnie ustawiliśmy język polski (który nie został należycie zintegrowany z obrazem numer 5 - czyli Ultimate).
Integrowałem dwie wersje - i 32-bit, i 64-bit. Dla 32-bitowego Windowsa należało ustawić '5' jako numer obrazu, dla 64-bitowego '4' - i wszystko działa jak należy.

Być może w wersji 7100 RC 32-bit obraz "Ultimate" siedział pod numerem '4', a w kolejnych buildach dodano na wcześniejsze miejsca w liście dodatkową edycję systemu i "Ultimate" powędrowało wyżej?

Co do braku dwóch wspominanych przeze mnie poleceń - sprawa jest ewidentna - autor artykułu, który tłumaczyłeś, zwyczajnie zapomniał o tym.
Instalacja przebiegać będzie jak należy po wystartowaniu z płyty, natomiast nie może po instalacji spod systemu operacyjnego.
Do tych dwóch różnych wariantów wykorzystywane są dwa różne zestawy plików. Twoja instrukcja każe skopiować tylko jeden z nich, ale nie wspomina o drugim.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Czerwiec 2009, 10:53:18 »
A Vasilowi się udalo  ;D

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1889571

Gdybyś czytał dokładnie wątek :P - zobaczyłbyś, że wystarczy zmienić w jednym miejscu cyferkę '4' na '5' i wszystko gra :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Czerwiec 2009, 10:57:16 »
Czytalem i wiem ze sie da  :P ale po co ryzykowac ze system bedzie nie stabilny skoro mozna zainstalowac jedno potem drugie i spokuj. Szkoda waszego wysilku za chwile bedzie nowy build i znowu bedziecie integrowac to bez sensu.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Czerwiec 2009, 11:12:18 »
Czytalem i wiem ze sie da  :P ale po co ryzykowac ze system bedzie nie stabilny skoro mozna zainstalowac jedno potem drugie i spokuj. Szkoda waszego wysilku za chwile bedzie nowy build i znowu bedziecie integrowac to bez sensu.

Tu nie ma mowy o żadnej niestabilności. Obawiałbym się bardziej integracji vLitem lub innym nieautoryzowanym narzędziem, ale gimagex jest tak naprawdę tylko na graficzną nakładką na imagex z pakietu Windows Automated Installation Kit (WAIK) - i jest to bezpieczne rozwiązanie. Taka forma integracji jest dodatkowo znacznie szybsza niż instalacja systemu i integracja w Audit Mode, nie wymaga pustej partycji do przeprowadzenia tej operacji, czasochłonnych instalacji ... same zalety :) .
Czy ma sens sama integracja? Jedno to kwestia upodobań, drugie to kwestia zastosowań płyty instalacyjnej.
Dla Ciebie może być bezsensowna, dla innych osób jest pewnym ułatwieniem - kwestia gustu.
Ja chętnie integruję język polski, bo zajmuje to chwilę, a gdy pożyczę komuś płytkę z systemem - nie będzie musiał martwić się ściąganiem polskiego pakietu czy przenoszeniem go na pendrive. Jeśli ktoś instaluje systemy w pracy - pewnie w jego przypadku żadnego sensu nie ma 'nie integrowanie' pakietu językowego :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Czerwiec 2009, 11:49:04 »
A czy mogl bys Wojtek powiedziec gdzie nalezy zmienic to 4 na 5? Bo w instrukcji egonka w poleceniach niema nigdzie zadnej liczby.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Czerwiec 2009, 12:21:11 »
A czy mogl bys Wojtek powiedziec gdzie nalezy zmienic to 4 na 5? Bo w instrukcji egonka w poleceniach niema nigdzie zadnej liczby.



Cytuj
Wartość "Image" Ustawiamy na 4

Cytuj
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Czerwiec 2009, 12:34:26 »
Dzieki wielkie Wojtek. Teraz tylko czy dzialac to bedzie na buildzie 7137. No ale sprawdze

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Czerwiec 2009, 12:40:07 »
Dzieki wielkie Wojtek. Teraz tylko czy dzialac to bedzie na buildzie 7137. No ale sprawdze

Nie ma sprawy.
Tak, działa, już sprawdziłem.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.