TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 z trybem Windows XP

Offline kkw

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Kwiecień 2009, 14:32:37 »
To dziwne że XP Mode wymaga sprzętowej wirtualizacji podczas gdy VPC na którym został oparty z niej korzysta ale nie wymaga. Szczególnie dziwne zważywszy na to że jest to kierowane do małych firm które często posiadają komputery z tanimi procesorami które tej funkcji nie posiadają. Z procków desktopowych intela VT posiadają tylko nowe generacje E8000 i E6000 oraz procesory cztero-rdzeniowe.
Dodając do tego informację że trzeba mieć osobną licencję na XP (ciekawe jak ją dostać skoro sprzedaż XP się kończy?), wychodzi nam bardzo kosztowna platforma. Tak więc albo to nadinterpretacja i wcale niema takich wymagań albo ktoś nie całkiem to przemyślał.

Na to wygląda, a tu wymowny obrazek zamieszczony na neowin.net:



W przypadku AMD skorzystanie z tej funkcji wymaga u mnie wymiany procesora, płyty głównej i pamięci...  :(

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Kwiecień 2009, 14:39:19 »
Ja się na szczęście jeszcze zaliczam... E6750 mnie napędza ;P

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Kwiecień 2009, 14:46:30 »
Jooseph -> ja mam q6600 który był pierwszym procesorem desktopowym intela z VT i się nie chwalę :P
Jeżeli te wymagania nie zmienią się do wersji finalnej to ta funkcja będzie raczej rzadko wykorzystywana i to żeby było śmieszniej głównie przez zapaleńców do odpalania starych gier  ;D Ale może o to chodzi. Dać ludziom coś tak żeby nic nie dostali ale poczuli się obdarowani  ::)

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Kwiecień 2009, 15:00:35 »
Teraz właśnie się pochwaliłeś... A tak ogólnie to chyba będę wolał uruchomić VMWare, z lekko zmodyfikowanym plikiem wirtualnej maszyny i cieszyć się Akceleracją 3D, a nie pałować się z tym trybem XP.

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Kwiecień 2009, 15:04:49 »
Firmowe posiadają, ale nie w Polsce ;P
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Kwiecień 2009, 15:30:15 »
Nie całkiem, zasada wszędzie jest ta sama: "jak najtaniej". Szczególnie że Ramzes i jego brat Kryzys zwiedzają okolicę i to właśnie tak zwany zachód najdokładniej ;) Gdy taki manager czy inny prezes małej/średniej firmy zobaczy że musi dopłacić ponad 500$/komputer za to że będzie można odpalić stary program to jak myślisz co zrobi ?

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Kwiecień 2009, 16:09:00 »
To dziwne że XP Mode wymaga sprzętowej wirtualizacji podczas gdy VPC na którym został oparty z niej korzysta ale nie wymaga. Szczególnie dziwne zważywszy na to że jest to kierowane do małych firm które często posiadają komputery z tanimi procesorami które tej funkcji nie posiadają. Z procków desktopowych intela VT posiadają tylko nowe generacje E8000 i E6000 oraz procesory cztero-rdzeniowe.
Tutaj po części odpowiedź.
Cytuj
Firma analityczna Jon Peddie Research opublikowała raport, z którego wynika, że nadchodząca premiera Windows 7 może okazać się doskonałym lekarstwem na trwający kryzys w branży IT. Najnowszy system operacyjny Microsoftu, a także Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) od Apple, mogą sprawić, że wiele osób wreszcie zdecyduje się na kompleksową wymianę komputera
http://windows7.pcworld.pl/news/344532-Windows.7.i.Snow.Leopard.ratunkiem.dla.Nvdii.oraz.ATI.html
Firmy hardwareowe nakręcają softwareowe i na odwrót.


Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Kwiecień 2009, 17:37:34 »
To dziwne że XP Mode wymaga sprzętowej wirtualizacji podczas gdy VPC na którym został oparty z niej korzysta ale nie wymaga. Szczególnie dziwne zważywszy na to że jest to kierowane do małych firm które często posiadają komputery z tanimi procesorami które tej funkcji nie posiadają. Z procków desktopowych intela VT posiadają tylko nowe generacje E8000 i E6000 oraz procesory cztero-rdzeniowe.
Tutaj po części odpowiedź.
Cytuj
Firma analityczna Jon Peddie Research opublikowała raport, z którego wynika, że nadchodząca premiera Windows 7 może okazać się doskonałym lekarstwem na trwający kryzys w branży IT. Najnowszy system operacyjny Microsoftu, a także Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) od Apple, mogą sprawić, że wiele osób wreszcie zdecyduje się na kompleksową wymianę komputera
http://windows7.pcworld.pl/news/344532-Windows.7.i.Snow.Leopard.ratunkiem.dla.Nvdii.oraz.ATI.html
Firmy hardwareowe nakręcają softwareowe i na odwrót.
To ma jakiś sens, z analitykami niema co dyskutować ;) Tyle że uważam że te "może" jest bardzo grubymi nićmi szyte i jest raczej próbą zaklinania rzeczywistości czy stworzenia samospełniającej przepowiedni. Patrząc od strony klienta znowu mamy sytuacje podobną do Viśty. Jako mały/średni klient mam zapłacić grubą kasę za to że nowy system będzie w stanie uruchomić aplikacje które mój aktualny system uruchamia bez problemu, przecież nie posiadam wolnych licencji XP bo bardziej opłacalny jest OEM (połowa ceny MOLPa przy ilości 100-200szt) którego przenieść mi nie wolno. Przy tym wszystkim rynek jest w znacznie słabszej formie niż w czasie wprowadzania Viśty a wydatki na IT są jednymi z pierwszych które ulegają cięciu jako że nie przekładają się bezpośrednio na zyski.
Podkreślam że ciągle tu mówimy o wykorzystaniu XP Mode (ok. +50% do kosztu komputera), w przypadku gdy go nie potrzebujemy sytuacja jest całkiem inna. Tylko że W7 (bez XP Mode) ma mieć wymagania jak XP więc gdzie tu powód do kupowania wydajnego i drogiego sprzętu ?

Offline kkw

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Kwiecień 2009, 22:52:08 »
Jako mały/średni klient mam zapłacić grubą kasę za to że nowy system będzie w stanie uruchomić aplikacje które mój aktualny system uruchamia bez problemu, przecież nie posiadam wolnych licencji XP bo bardziej opłacalny jest OEM (połowa ceny MOLPa przy ilości 100-200szt) którego przenieść mi nie wolno.

Skąd informacja, że do XP Mode wymagana jest własna licencja XP?

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Kwiecień 2009, 23:01:28 »
Windows XP będzie za friko w tych wybranych wersjach Windows 7.
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Kwiecień 2009, 23:37:21 »


Ten dodatek już wyciek i jest do pobrania - żaden fake :) dowód:


tu macie linka do tematu:
http://zonewarez.pl/systemy-f140/virtual-windows-xp-mode-beta-for-windows-7-t1608.html
Jak na razie jestem zadowolony z działania - jak 2 systemy w 1 (podoba mi się połączenie ich tzn. w mój komputer są dyski z sevena)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2009, 01:47:39 wysłana przez liptonace »
(defn foo

(println x)
(if (zero? x)
nil
(recur (dec x))))

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Maj 2009, 08:24:49 »
Pobieramy i sprawdzamy :)

Jak krew z nosa :(

pobrane :)

Jak zrobić, żeby działał płynnie? Jakieś sterowniki czy coś?
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2009, 09:30:03 wysłana przez michau »

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Maj 2009, 10:34:47 »
Ale to chyba jeszcze nie to co miało być... Bo aby uruchomić jakiś program musiby to robić z poziomu wirtualizowanego systemu.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Maj 2009, 10:37:53 »
A to niby co jest?