TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista vs 7

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Maj 2009, 19:18:48 »
Vista bla niewypalem bo:
1. zaduzo problemow interfejsowych
2. zaduzo glupich obciec w pakietach od home-ultimate
3. odstapienie od metody 5ciu klikniec w obsludze interfejsu (zabardzo zagmatwane wspolzaleznosci w ustawieniach)
4. fikcyjna obsluga 4gb ramu(x86), slabo zoptymalizowany kod, wysokie wymagania i ssanie sprzetu
5. namolne zapytania i raportowanie oraz problemy ze zgodnosciami i kompatybilnoscia
Windows 7 mimo iz tak bardzo bliski Viscie nia nie jest
1.naprawili
2.niewiemy dokladnie ale z tego co gdzies widzialem niebedzie takich wiankow jak przy Vistaszicie
3. troszku dozucono fajnych rozwiazan ale niestety uklad panelu sterowania i koligacji poszczegolnych funkcji jest tak samo szitowy jak w viscie... wg mnie mozna powiedziec tylko ze dopuki nie trzeba cos pogrzebac to jest lepiej niz w viscie
4. fikcja z 4gb na x86 dalej jest, kod zoptymalizowany zancznie, znizone strasznie minimalne wymagania praktycznie wydajnosciowo jak xp, zmieniona zernosc sprzetu
5. sowaczek ktory pozbawia nas namolnosci systemu, mniej problemow z kompatybilnoscia

prawdziwe pytanie nalezy zadac inaczej czy M$ nauczyl sie na tyle po Vistaszicie by w jak najmniejszym stopniu sp******* nam kolejny system na ktory tak czekamy... czy nastapi wreszcie twarde przejscie na 64 bitowki czy bedziemy sie meczyc do w8, czy brak mozliwosci tworzenia paneli to przypadlosc BETY czy specjalne dzialanie w kierunku zmian w koncepsji wygladu i finkcjonalnosci w kierunku sidebaru,
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Maj 2009, 20:28:59 »
ad.1 Możesz wymienić te problemy interfejsowe?  :P
ad.2 Będą te same wersje w7 co Visty, tylko zamiast Bussines, Proffesional.
ad.3 Nie podoba się? Można ustawić wygląd klasyczny tj. taki jak był w XP(no tyćkę inny).
ad.4 Żadna fikcja z tym 4GB na x86, tylko ta architektura więcej pamięci nie zaadresuje więc nie wiem o co tu pretensje... Chyba do garbatego, że ma proste dzieci. Tak? Aż tak wielkie wymagania sprzętowe? No jasne! W końcu jak ktoś chce odpalić Vistę na kompie z 2003(patrz: 256 MB RAM i Athlon 2100+) lub nawet z 2005(patrz 512MB RAM i P4 2,0GHz), to sory Amigo, ale postęp idzie do przodu i MS na pewno się nie chce cofać, więc znów nie wiem do czego te pretensje...
ad.5 Tu mam najwuiększy ubaw... A kolego-geniuszu, czy czasem w Viście nie ma opcji "Wyłącz funkcję Kontrola konta użytkownika", dzięki której nie pyta się nas Vista co chwile o cokolwiek? No jasne! Vista ma takie problemy z kompatybilnością i odtwarza mi Lomaxa z'96 a Sekretów Króla z '95 już nie! Toż to wielki mankament i brak kompatybilności! Proszę więc wymień mi chociaż 5 programów, które nie działały na Viście a działają ci na w7, bo u mnie jest odwrotnie: kilka programów dziala na Viście a na 7 nie...
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2009, 21:59:16 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Maj 2009, 21:48:41 »
Już jakiś czas temu przesiadłem się na 7. Wciąż jednak mam zainstalwoaną Vistę. No i wczoraj wieczorkiem odpaliłem ją sobie, bo coś tam chciałem zobaczyć. No i olśnienie! Po raz kolejny odkryłem, że Aero na Viście działa wyraźnie płynniej (chodzi mi właściwie tylko o animację pojawiania się i znikania okien). Przyzwyczaiłem się już do tych przycinających się animacji Aero na 7 i gdy zobaczyłem, jak płynnie działa mi to na Viście, to aż przez chwilę chciałem do niej wrócić... Może nie każdy to zauważa i dlatego pewnie nikt o tym nie pisze. Niestety ja mam chyba wyjątkowo czułe oko na takie rzeczy... :P Mam jednak nadzieję, że może w kolejnych kompilacjach zostanie to dostrzeżone i poprawione... W Viście było idealnie. A tu jakaś nierówna ta animacja przy włączaniu i wyłączaniu okienek...  :-\ Daje mi to takie głupie uczucie, że coś tu jest nie tak, że coś zepsuli w stosunku do Visty...

u mnie na W7, jest idealnie płynnie, widocznie coś u ciebie nie tak ;P

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Maj 2009, 07:17:47 »
U mnie też płynnie, wczoraj brat przyniósł Vistę na nowego laptopa bo nie była preinstalowana, chciałem zainstalować na moim starym komputerze, chodzi tragicznie, dzisiaj dogram SP1 i SP2 i zobaczymy co to da.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Maj 2009, 13:33:47 »
u mnie na W7, jest idealnie płynnie, widocznie coś u ciebie nie tak ;P
No nie wiem... Vista chodziła mi płynnie na gorszym sprzęcie, bez karty graficznej, tylko z jakimś zintegorwanym układem. Tu mam GeForce 9600... i Vista śmiga, 7 przycina... Może moment zwalniania zasobów okna niefortunnie zawsze wypada w połowie animacji i objawia to się tym, że ta animacja na chwilę się zatrzymuje. Powinni coś z tym zrobić. :P

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Maj 2009, 10:00:09 »
Vista - znam i pracowałem na niej. Gościła u mnie na kompie przez 1 godzinę (razem z SP), potem od razu przesiadka na Se7ena. Chodzi o niebo lepiej. W porównaniu do XP kolosalna zmiana, a do Visty to chyba usprawnienia funkcjonalności i lekko wyglądu. Ogólnie wolę siódemkę.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Maj 2009, 11:33:28 »
Vista - znam i pracowałem na niej. Gościła u mnie na kompie przez 1 godzinę (razem z SP), potem od razu przesiadka na Se7ena. Chodzi o niebo lepiej. W porównaniu do XP kolosalna zmiana, a do Visty to chyba usprawnienia funkcjonalności i lekko wyglądu. Ogólnie wolę siódemkę.

Jeśli poznałeś ją tak dogłębnie w czasie tej jednej tylko godziny - nieźle ;)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Maj 2009, 14:57:47 »
Sorry, ale również mam tą nieprzyjemność pracować na viście w szkole. Z początku było fajnie. Teraz - masakra.
A na moim kompie zagościła godzinę, po czym byłem dość niezadowolony ze względu na jakość i szybkość działania - normalnie jakbym gościa odpalił przez VM-a na VM-ie.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Maj 2009, 18:29:52 »
Heh , u mnie było odwrotnie . Na początku było niefajnie a potem zrobiło się świetnie . Przypomnę , ze na laptopie jest wgrany zbędny soft który spowalnia i to bardzo znacząco . Po świeżej instalce visty wydajność bardzo skacze w góre .

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Maj 2009, 23:11:58 »
Zgadzam się z lukas_gab. :) Również mam laptopa i miałem na nim wgraną Vistę x86 (pomimo 4 GB RAMu... ech. :P) z masą różnego oprogramowania. Zainstalowalem od nowa (x64), skonfigurowałem jak trzeba i chodzi mi bardzo szybko. Szczerze mówiąc nie dostrzegam dużej różnicy w porównaniu z 7. Co do płynności działania interfejsu, to zdecydowanie Vista jest lepsza. No... ale zauważyłem, że na Viście laptop bardziej mi się nagrzewał... :P

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Maj 2009, 18:07:25 »
Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Maj 2009, 19:34:44 »
Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

Blablabla ;)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Maj 2009, 20:06:26 »
Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

GRATULACJE! Takie piękne macie argumenty, musze się nauczyć tak argumentować od was. Dalej się kłóćciebo chce się nauczyć jak to robić, o wielcy Arcymistrze w tym rzemiośle!

Oczywiście to był sarkazm... Nie macie argumentów\niczego do napisania sensownego, nie piszcie tu bo robicie b.....ałagan. :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Maj 2009, 21:05:18 »
Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

a pracowałeś kiedyś na Viście?
przy okazji: http://mojaveexperiment.com/

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Maj 2009, 22:53:44 »
Dokładnie!!! Ten eksteryment ukazuje jak plotki działają na ludzi. Niech Ci, którzy nie używali nigdy Visty nawet nie ważą się pisac w tym temacie!