TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista vs 7

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień 2009, 09:20:33 »
Mój komputer to 1.2 GHz 768 RAM i nVidia GeForce FX5200
Vista by nawet nie ruszyła a na Windows 7 gram w GTA:SA z włączonym Aero na tych samych ustawieniach co na XP i ani ścięcie [...].
Hmm... poniekąd się zgodzę, na słabszym sprzęcie chyba można wyraźnie odczuć różnicę w działaniu Visty i Widnows 7. Mam w domu podobny komputer, tylko procesor trochę szybszy, bo 1.4 GHz, ale reszta to samo. :) Instalowałem Vistę. Chodziła tragicznie. :P Ale to było wtedy, gdy Vista jeszcze była świeżym i tym zasobożernym systemem. Może SP1 by coś zmienił. Ale nie będę już tego sprawdzał. :P Za to sprawdzę może, jak tam działa Windows 7... Hm, aż jestem ciekaw. :)

~

Ja pamiętam swój skok z XP do Visty. Choć wygląd XP miałem już bardzo upodobniony do Visty i spodziewałem się, że szczególnie nie będę zaskoczony, to i tak byłem. :P XP powrócił do swojej oryginalnej skóry i przestał udawać Vistę, bo prawdziwa Vista okazała się zupełnie inaczej funkcjonującym systemem.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2009, 10:54:48 wysłana przez Luke »

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwiecień 2009, 14:02:54 »
Miałem Viste odkąd wyszła na rynek i powiem tak, vista vs 7 to nie tylko zmiana gui ale tez lepsze zarządzanie procesorem mniejsze zużycie ramu i do tego szybsze działanie programów. Dla przykładu podczas instalowania jakiegoś oprogramowania w viscie trzeba było trosze poczekać, aż się instalator włączy, natomiast w 7 instalacja włącza się od razu nawet jak nie ma się żadnych sterowników zainstalowanych, to samo się tyczy Photoshopa zaczął się uruchamiać 2x szybciej (dla mnie to w sumie jest dziwne :D). Nie mam komputera z najniższej półki bo jest to c2d e6750 i 4 gb ram, i osobiście widzę różnice w działaniu obu systemów, na plus dla 7. A jeśli chodzi o interfejs to też jestem milo zaskoczony, w viscie instalowałem sobie rocket docka by mieć dostęp do wszystkiego pod ręka (a nie lubię mieć ikonek na pulpicie) natomiast w 7 nie mam żadnych ikonek, nie instalowałem jakiś dodatkowych programów a mam dostęp do wszystkiego co mi jest potrzebne (Libraries i przypinanie programów do paska startu). Nie mówię że vista jest zła bo byłem z niej bardzo zadowolony, ale 7 jest lepsza :D.

Offline TrAnc

  • ***
  • 100
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Kwiecień 2009, 14:57:13 »
nie no sory ale mialem viste ultiamte x64 i zzerala 800mb ramu po starcie a teraz po starcie mam 523mb wiec spora roznica tylko co mi sie nie podoba w win7 to to ze nie dziala mi AdMuncher do zjadania reklam ;) a tak poza tym o wiele lepszy system od visty

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:23:02 »
nie no sory ale mialem viste ultiamte x64 i zzerala 800mb ramu po starcie a teraz po starcie mam 523mb wiec spora roznica tylko co mi sie nie podoba w win7 to to ze nie dziala mi AdMuncher do zjadania reklam ;) a tak poza tym o wiele lepszy system od visty

Do FF jest fajna wtyka do reklam - Adblock ;)
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1865

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwiecień 2009, 18:20:32 »
Różnica jest niby nie wielka... Vista miała mnóstwo przeciwników, a W7 jak na razie samych zwolenników.

Ludzie po prostu mieli uprzedzenia do visty zresztą nie wiadomo czemu, pewnie dla tego, że w momencie premiery miała za wysoki wymagania jak na te czasy...

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwiecień 2009, 22:19:58 »
Dokładnie TonyM... Dlatego ja zawsze uważałem, że Vista to shit tylko dla tych, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu ;)

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Kwiecień 2009, 20:05:41 »
Różnica pomiędzy Vistą a Windows 7 jest kolosalna - na słabym sprzęcie.

Dla przykładu, Windows Vista nie da się używać na moim starym kompie (Pentium 4 2.6Ghz HT, 1GB RAM @ 400MHz, dysk - uwaga! - z 1997 roku, 8GB,  15mb/s, grafika ATI Radeon X800GTO/PRO), nawet nie da się go zainstalować. Przy większej pojemności dysku (sprawdzałem) nie da się na tym systemie pracować, muli wszystko, nawet otwieranie paska Start.

A Windows 7 instaluje się jakieś 25 minut, konfiguruje jakieś 5-10, potem tylko FFDShow, BestPlayer i żadnych sterowników (wszystkie są systemowe), i system śmiga jak XP.

Uruchamia się niecałą minutę. Z trybu "Sleep" 1 sekundę ;)
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Maj 2009, 12:32:07 »
Zgodzę się z założycielem tematu. Windows 7 to nic innego jak Vista w nowym opakowaniu. Nie ma w nim nic, co nie możnaby wprowadzić do Visty za pomocą Service Packu. Ale Microsoft jest pazerny na kasę więc chce dodatkowo zarobić. Ja już dawno przekonałem się do Visty i wcale nie jest to taki zły system. Większośc opinii to zdania osób, które nawet nie miały jej zainstalowanej. Co do 7 to mimo tych "nowości" raczej nie zmienię do niego swojego stusunku. Jedyna rzecz, która naprawdę mi sie w nim podoba to zwiększona wydajność (którą mogliby wprowadzić do Visty - to samo jądro).

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Maj 2009, 12:36:58 »
Kim ty jestes ? Znasz kody obydwu systemów ? Z kąd masz wiedzę, że zmiany w jądrze robi się poprzez Service Packa ?

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Maj 2009, 12:39:46 »
A kij go wie skąd ma taką wiedzę... ale to niezła teoria. No i jeśli 6.0, a 6.1 to to samo... to zaczynam powątpiewać w moje zdolności matematyczne.

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Maj 2009, 12:50:48 »
Jądro Windows 7 zostało tylko nieznaczne zmienione w stosunku do Visty. Microsoft zmienił numerek, że to nicy coś nowego. Service Pack to zbiór poprawek. A większość aktualizacji wydawanych przez Microsoft ingeruje w jądro systemu łatając je. Nie ma więc przeszkód, aby poprawić Viste. Mogło by więc być tak, jak w przypadku Service Packa 2 dla XP.

Po za tym czego się tak bulwersujecie? Mam swoją teorię i to jest moje zdanie. Macie inne? Wasz problem. Nie musicie mnie do niego przekonywać bo zrobić się to da.

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Maj 2009, 13:15:43 »
Zauważ, że nie przekonywałem cię ani zdaniem.... Fakt teoria, ale nie podparta niczym... w takim razie ogłaszam teorie ze na Wenus jest życie obawiające się darmowym domem publicznym ! A jakże ...

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Maj 2009, 13:21:49 »
Jakżesz nie podparta niczym?? Zobacz sobie jakie zmiany w stosunku do SP1 Windows XP jakie wprowdził Service Pack 2. System został praktycznie całkowicie przebudowany przez co wiele programów nie było kompatybilnych z nową wersją systemu. Interfejs tutaj pomijam, bo Microsoft by raczej nie udostępniło go w ramach poprawki ale reszta jak najbardziej. Nowa funkcjonalność typu obsułga VHD mogłaby zostać wprowadzona za pomocą Power Packów. Jak widać wszystko się da zrobić.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2009, 13:23:49 wysłana przez bartex9 »

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Maj 2009, 22:06:35 »
hmm ci wszyscy co pisza ze vista niczym sie nie rozni od windows 7 to chyba naprawde sie nie znaja albo nie wiem..cos jest z wami nie tak..bez obrazy oczywiscie..ostatnio duzo czytalem na temat Windowsa 7 i prawie kazdy pisal ze o wiele mniej obciaza pamiec itd niz vista wiec postanowilem sie przekonac na swoim sprzecie a mianowicie laptopie toshiba a300 wczesniej na viscie bardzo czesto dzial mi glosno wiatraczek i to bylo bardzo wkurzajace i wiazala sie z tego ze system tak obciazal..wiec zainstalowalem Windows 7 i wogole panowie bez porownania!!Wiatraczek bardzo cicho chodzi tylko co jakis czas sie na chwile wlacza  wogole nie obciaza systemu no i wiadomo o wiele wiele szybciej chodzi az milo chce zaznaczyc na koniec ze mam 4gb ramu i przy viscie potrafil mi sie czasemu przymulic!!!!!Na 7 to bajka jestem zachwycony !!

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Maj 2009, 13:29:14 »
Już jakiś czas temu przesiadłem się na 7. Wciąż jednak mam zainstalwoaną Vistę. No i wczoraj wieczorkiem odpaliłem ją sobie, bo coś tam chciałem zobaczyć. No i olśnienie! Po raz kolejny odkryłem, że Aero na Viście działa wyraźnie płynniej (chodzi mi właściwie tylko o animację pojawiania się i znikania okien). Przyzwyczaiłem się już do tych przycinających się animacji Aero na 7 i gdy zobaczyłem, jak płynnie działa mi to na Viście, to aż przez chwilę chciałem do niej wrócić... Może nie każdy to zauważa i dlatego pewnie nikt o tym nie pisze. Niestety ja mam chyba wyjątkowo czułe oko na takie rzeczy... :P Mam jednak nadzieję, że może w kolejnych kompilacjach zostanie to dostrzeżone i poprawione... W Viście było idealnie. A tu jakaś nierówna ta animacja przy włączaniu i wyłączaniu okienek...  :-\ Daje mi to takie głupie uczucie, że coś tu jest nie tak, że coś zepsuli w stosunku do Visty...