TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Sierpień 2008, 16:35:51 »
Podzielmy 60 milionów linii kodu przez 2 tysiace programistów, wychodzi na to że każdy będzie musiał napisać 30 tysięcy linii, a to całkiem sporo. A słyszeliście o tej aferze, kiedy 4 lata temu wyciekła częśc kodu Windows 2000 ?

http://hacking.pl/pl/news-3375-Kod_Windows_dostepny_dla_wszystkich.html

I tak powstał ReactOS :P

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Sierpień 2008, 16:43:07 »
Ja widziałem w necie część kodu Windowsa XP i 2000.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Sierpień 2008, 18:27:13 »
Ja używam Windowsa i wolałbym żeby się kodem nie chwalili ;)

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Sierpień 2008, 18:44:04 »
Ja używam Windowsa i wolałbym żeby się kodem nie chwalili ;)
A dlaczego? Oni specjalnie tego kodu nie udostępnili, poza tym nie był w całości tylko jakaś część.

ziebal

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Sierpień 2008, 22:22:31 »
Ja używam Windowsa i wolałbym żeby się kodem nie chwalili ;)

A według mnie te najbardziej kluczowe fragmenty kodu mogli by udostępnić... Można by napisać swój systemik na podstawie ich rozwiązań...

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Sierpień 2008, 23:20:19 »
Ja używam Windowsa i wolałbym żeby się kodem nie chwalili ;)

A według mnie te najbardziej kluczowe fragmenty kodu mogli by udostępnić... Można by napisać swój systemik na podstawie ich rozwiązań...

Ja też jestem za udostępnieniem chociaż części kodu (może nie wszystkim ale jakieś liczbie ludzi) żeby mogli go poprawiać jeszcze przed premierą, może wtedy system byłby mniej dziurawy.

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Sierpień 2008, 00:36:56 »
Mozna znaleźć w internecie jakąś część kodu praktycznie każdego Windowsa, trzeba tylko dobrze poszukać :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Sierpień 2008, 14:57:19 »
Nie mówicie, że byście pisali swój system na podstawie kodu Windowsa. chyba tylko dla własnej satysfakcji. Z tym poprawianiem to racja, że ktoś mógłby go poprawić :)

ziebal

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Sierpień 2008, 23:58:44 »
Nie mówicie, że byście pisali swój system na podstawie kodu Windowsa. chyba tylko dla własnej satysfakcji. Z tym poprawianiem to racja, że ktoś mógłby go poprawić :)

Gdybym ja się zabierał za pisanie systemu to skorzystałbym na początku z Singularity :P

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Sierpień 2008, 00:20:29 »
Komu by się chciało to pisać - to są tysiące linii przez 10 lat byście tego nie przerobili prędzej byście się zajechali, ja nawet nie mam pojęcia w jakim języku piszą tego Windowsa.

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Sierpień 2008, 23:52:18 »
jąderko, zarządanie pamięcią i inne podstawy są w assemblerze, a reszta w C++ :)

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Sierpień 2008, 00:09:54 »
Kod c++ jeszcze bym mógł przerobić ale assemblera nie znam - ale przy takiej ilości linii to trzeba by tyło to robić w kilkanaście osób i tylko jakieś drobne poprawki i trzeba by było mieć cały kod bo samo uzupełnienie brakującego zajęło by sporo czasu. Ciekawe czy dało by się płytkę z Windowsem przekonwertować na sam kod źródłowy. Miejmy tylko nadzieje że w listopadzie dowiemy się czegoś konkretnego o Windows 7 i nie będzie marketingowego pieprzenia bo w tym są naprawdę dobrzy.

ziebal

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Sierpień 2008, 00:17:44 »
Kod c++ jeszcze bym mógł przerobić ale assemblera nie znam - ale przy takiej ilości linii to trzeba by tyło to robić w kilkanaście osób i tylko jakieś drobne poprawki i trzeba by było mieć cały kod bo samo uzupełnienie brakującego zajęło by sporo czasu. Ciekawe czy dało by się płytkę z Windowsem przekonwertować na sam kod źródłowy. Miejmy tylko nadzieje że w listopadzie dowiemy się czegoś konkretnego o Windows 7 i nie będzie marketingowego pieprzenia bo w tym są naprawdę dobrzy.

To zbierzmy na forum ekipę i napiszmy coś własnego  ;D

Można użyć ReactOS, jako przykładu i Singularity, jako jądra... Chyba, że ktoś włada asm'em na tyle, żeby coś od podstaw napisać... Mi sie udało mały programik do ruszania kursorem po ekranie, ale z kodu nie wiele zrozumiałem :P

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Sierpień 2008, 00:41:08 »
Assembler jest do bani! W MS pracują chyba same głąby - przecież każdy kto chociaż trochę programował w c++ wie że można w nim pisać programy o modułowej budowie i się je o wiele łatwiej i szybciej pisze a oni chyba dopiero teraz się wyczaili że tak można i dopiero Windows 7 ma mieć modułową budowę.

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Sierpień 2008, 15:47:55 »
A jak niby napiszesz podstawy ? Sprzęt bezpośrednio nie zrozumie języka wysokiego poziomu. Assebbler rzeczywiście jest trudny jak cholera, ja tylko hello world napisałem :P