TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

jak usunąć Windows 7 z dysku??

jak usunąć Windows 7 z dysku??
« dnia: 19 Luty 2009, 13:25:21 »
Witam,

Mam zainstalowany Windows 7 jako drugi system, chce go teraz usunąć z partycji bez formatowania bo chcę zachować dane.. jak go mam usunąć kiedy mi wychodzi "odmowa dostępu?
Mam Vistę.

Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2009, 14:39:29 »
cześć,
ja bym uruchomił go z Visty (komp) i usunął pliki siódemki, następnie z edytował plik .ini autostartu systemu aby usunąć siódemkę (bodajże właściwości mój komputer, zaawansowane, i uruchamianie itp i tam jest...).

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2009, 15:05:13 »
Kolego, Windows 7 to nie Vista. Nie ma już pliku boot.ini który można sobie edytować jak w XP.

Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2009, 15:26:42 »
Bootowalna płytka programu Paragon Partition Manager. Sformatować partycje z Win 7 i zaktualizować MBR (Master Boot Record).

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2009, 15:52:04 »
Kolego, Windows 7 to nie Vista. Nie ma już pliku boot.ini który można sobie edytować jak w XP.

W Viście też nie ma boot.ini. :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2009, 16:33:44 »
zrób sobie kopie partycji albo skopiuj wszystkie dane na inną partycję i zrób formata :P i potem tam przeniesiesz z powrotem

Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2009, 20:59:44 »
Kolego, Windows 7 to nie Vista. Nie ma już pliku boot.ini który można sobie edytować jak w XP.
fakt, właśnie zobaczyłem, jest za to inne narzędzie do tego:
http://www.centrumxp.pl/Expert/1491,1,BCDEdit_bez_tajemnic.aspx
lub np. przy wykorzystaniu zewnętrznego narzędzia jakim jest VistaBootPRO

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: jak usunąć Windows 7 z dysku??
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2009, 21:36:02 »
Małe przejęzyczenie w wypowiedzi. To o Windows Vista dotyczyło wypowiedzi kolegi crayzoleq.