TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak klonowania ekranów w ATI CCC

Brak klonowania ekranów w ATI CCC
« dnia: 15 Luty 2009, 12:03:01 »
Witam,

Zainstalowałem najnowszą wersję sterowników ATI Catalyst 9.1 dla Vista 64 (mam Win 7 build 7000 64 bit). Wersja dedykowana dla Win 7 działała ale nie wszystkie opcje z CCC były dostępne, więc zainstalowałem Catalyst 9.1 dla Visty i jak na razie nie mam problemów z grafiką, za wyjątkiem jednej opcji - klonowania.
Gdy chcę oglądać filmy na podłączonym do komputera TV, nie mogę włączyć podglądu obrazu na TV.
- kable podłączone prawidłowo
- w CCC /Displays Manager włączam TV przez PK-prawy klik i zaznaczenie Enabled (widoczny pulpit windows na TV)
- zaznaczam TV przez PK TV i wybieram opcję "Clone Desktop 1 with TV" , w tym momencie ekran monitora robi się czarny na ok. 1 sek ( przełączanie trybów graf.), po czym ikona TV przeskakuje do niższego okienka w Panelu sterowania z napisem "Attached Displays currently disabled" - no i oczywiście TV jest odłączony.

Czy komuś działa opcja klonowania w CCC???
Pod Win XP działało bez problemów.


« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2009, 12:05:30 wysłana przez woofer987 »

Odp: Brak klonowania ekranów w ATI CCC
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2009, 12:44:55 »
Ja mam NVIDIE, ale Siódemka, ma własny konfigurator wielu monitorów. Kilknij prawym na pulpicie, wybierz Screen Resolution i kliknij na Detect. A wogóle działał ci ten telewizor, na starszych sterownikach/systemie :?:

Odp: Brak klonowania ekranów w ATI CCC
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2009, 15:26:54 »
Wielkie dzięki za podpowiedź.
Faktycznie Win7 ma możliwość samodzielnego ustawienia pracy na wielu monitorach.
Tak coś czułem, że jakaś opcja Win 7 blokuje Panel Sterowania ATI, ale nie wiedziałem za bardzo co to jest.
Teraz wszystko działa jak należy z poziomu Win 7 bez klonowania z CCC Ati.
Widać, że Windows 7 jest już całkiem przyjaznym systemem.
Dla innych zainteresowanych tym problemem, załączam screena, gdzie można to wszystko ustawić.

« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2009, 15:28:28 wysłana przez woofer987 »