TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256 RAM!!

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Luty 2009, 11:17:48 »
nie pisz tak bo Ci bana dadzą xD ja już się naraziłem xDDD tutaj nie wolno pisać źle o windowsie i dobrze o linuxie... reasumując windows to guano...

Nie prawda pingwinie...tolerujemy jeszcze Mac OS X a ja jeszcze Amiga OS :) Linux po prostu ma pecha być najgorszym systemem na ziemi...  :D

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Luty 2009, 11:37:30 »
Po czym stwierdzasz, że Linux jest najgorszy. Ja używam Linuksa na codzień, a win7 to tylko "konsola do gier". Żaden Windows jeszcze nie osiągnął takiej wygody i funkcjonalności co Linux. Niestety w pracy jestem zmuszony korzystać z xp i wiesz mi mam szczerze dosyć tego systemu. Ileż trzeba się tu naklikać aby zrobić proste czynności.
Co do AmigaOS: uwielbiam ten system. Też jest zajebiście funkcjonalny ale szkoda że nie ma ochrony pamięci. Przez to czasem trzeba go resetować, ale tu nie ma z tym problemu, bo to chyba najszybciej startujący system :D (na odpowiednio szybkiej maszynie)
Co do Mac: generalnie cenie Apple za profesjonalizm, ale nie za politykę. Jest jeszcze gorsza od m$. Bez pozwolenia na Maca nie możesz napisać programu. Chcą mieć jeszcze większą kontrolę nad użytkownikiem niż m$. Tym nie zależy na tym co piszesz, abyś pisał pod win. BTW gregor_y nie wiem czy wiesz, ale Mac i Linux mają wspólne korzenie.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Luty 2009, 11:43:53 »
Co do AmigaOS: uwielbiam ten system. Też jest zajebiście funkcjonalny ale szkoda że nie ma ochrony pamięci. Przez to czasem trzeba go resetować, ale tu nie ma z tym problemu, bo to chyba najszybciej startujący system :D (na odpowiednio szybkiej maszynie)
Co do Mac: generalnie cenie Apple za profesjonalizm, ale nie za politykę. Jest jeszcze gorsza od m$. Bez pozwolenia na Maca nie możesz napisać programu. Chcą mieć jeszcze większą kontrolę nad użytkownikiem niż m$. Tym nie zależy na tym co piszesz, abyś pisał pod win. BTW gregor_y nie wiem czy wiesz, ale Mac i Linux mają wspólne korzenie.

Zaczynam cię lubic gdyby Gothmori miał takie szczere podejscie...Linux jest OK :) ale Amiga OS najlepszy :)

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Luty 2009, 12:20:29 »
No jasne :D  ;) Dobrze wiedzieć że amigowcy są na tym forum. Masz Amigę?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Luty 2009, 12:43:11 »
nie wiem czy wiesz, ale Mac i Linux mają wspólne korzenie.
nie tylko korzenie ;]

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Luty 2009, 13:18:42 »
No jasne :D  ;) Dobrze wiedzieć że amigowcy są na tym forum. Masz Amigę?

1200A + blizzard sprzedałem a 500A mi siadła... :( tylko UAE...



Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty 2009, 17:56:13 »
97 roku komp z celem 333mhz kosztował 5k , mówimy tutaj o zestawie tj. blacha , monitor drukara etc.

Gothmori - a pare tematów wcześniej twierdziłes , ze nie można porównywac maca i linuxa ;p

A ja dam znów argument który goth omija ciągle - jak dacie mi distro , nie wazne czy pro i flame jak gentoo czy noobowskie jak mandriva ale takie co obsłuzy z marszu mój komputer w 90% , juz nie w tych 100% to powiem , ze linuks jest całkiem całkiem .

Ile się trzeba naklikać w windowsie ?? he ? Że niby konsola lepsza ?  Dlaczego obecnie są przeprowadzane laserowe operacje nerek ? Można przeciez kłaść na nie gorące kamienie i składać w ofierze kozła ...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Luty 2009, 20:47:41 »
97 roku komp z celem 333mhz kosztował 5k , mówimy tutaj o zestawie tj. blacha , monitor drukara etc.

Gothmori - a pare tematów wcześniej twierdziłes , ze nie można porównywac maca i linuxa ;p

A ja dam znów argument który goth omija ciągle - jak dacie mi distro , nie wazne czy pro i flame jak gentoo czy noobowskie jak mandriva ale takie co obsłuzy z marszu mój komputer w 90% , juz nie w tych 100% to powiem , ze linuks jest całkiem całkiem .

Ile się trzeba naklikać w windowsie ?? he ? Że niby konsola lepsza ?  Dlaczego obecnie są przeprowadzane laserowe operacje nerek ? Można przeciez kłaść na nie gorące kamienie i składać w ofierze kozła ...
heh... bo nie można... co nie zmienia faktu że mają wspólne elementy np. powłokę tekstową.. ;p choć więcej z BSD...

acha... no to nie za sam komputer tylko cały zestaw ;] to wszystko wyjaśnia ;] komputer z celeronem za 5000zł to nawet w tamtych czasach  jakaś abstrakcja ;p

linux to znacznie szersze pojęcie.. i jakby nie patrzeć  BSD i Solaris też :)

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Luty 2009, 23:50:49 »
A ja dam znów argument który goth omija ciągle - jak dacie mi distro , nie wazne czy pro i flame jak gentoo czy noobowskie jak mandriva ale takie co obsłuzy z marszu mój komputer w 90% , juz nie w tych 100% to powiem , ze linuks jest całkiem całkiem .
hehe prędzej bym się obawiał że windows nie obsłuży sprzetu niż linux. kiedy na laptopie instalowałem vistę musiałem wachlować płytami ze sterami, aby wszystko było wykryte. instaluje ubuntu i mam wszystko na tacy podane. podłączam różny sprzęt do windowsa i linuksa. w windzie musiałem pakować po takiej operacji zawsze płytę ze sterami. w ubu wkładam i działa. nawet jak włożyłem modem Huawei od Play'a zapytał mnie jakiego mam provider'a internetu bezprzewodowego, bo on chciałby sie połoczyć z netem. dopiero windows7 na tym polu zaskoczył mnie pozytywnie. nie musiałem nic instalować aby chodziło.
Ile się trzeba naklikać w windowsie ?? he ? Że niby konsola lepsza ?  Dlaczego obecnie są przeprowadzane laserowe operacje nerek ? Można przeciez kłaść na nie gorące kamienie i składać w ofierze kozła ...
bo tak naprawdę konsola to najprostszy sposób komunikacji z komputerem. i mimo że już pomysł jest leciwy nadal się sprawdza. ja sobie nie wybrażam systemu bez konsoli. nie wyobrażam sobie zautowatyzowania zadań na serwerze bez skryptów konsoli. nawet m$ poszedł po rozum do głowy i stworzył powershell aby ułatwić życie adminom. tak postawili na gui że zapomnieli o podstawach administracji. całe szczęscie windows 7 trochę zmienił taktykę i zaczyna się uczyć od innych i na własnych błedach. aby tylko nie podpisywali się pod nie swoimi pomysłami jak to było w zdalnym pulpicie (kiedy vnc już dawno istniał).

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty 2009, 00:51:35 »
→lukas_gab czemu nie poruszasz problemu innych systemów tylko ciągle linux? ;> boisz się? ;> co do tego omijania to nie doczytałem wiadomości na pw... tzn. źle ją zrozumiałem i źle odpowiedziałem ;p ale odpowiedź (rozwiazanie problemu) podałem już w innym topicu ;p linuxa ruszysz nawet na ipodzie ;p albo na xboxie ;] na superkomputerach nie istnieje takie pojęcie jak windows ;p albo na innych prockach niż amd i intel ;] ale o tym już pisałem ;]
_______________
mandriva nie jest noobska ;p
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 00:59:31 wysłana przez gothmori »

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty 2009, 07:33:28 »
bo comunity i liczba innych nie jest znacząca lub poprostu są dobre ;p apple dobre , bsd i solaris to raczej nie widać na desktopach a linuks taki bardziej popularny ;p

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Luty 2009, 09:46:14 »
generalnie windows był stworzony na desktopy, dopiero windows nt był nieśmiałą próbą windows'a na serwerach.
a tak wracając do tematu: wiemy że win7 da się uruchomić na 256 ramu, a jakie są minimalne wymagania jeśli chodzi o procek?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Luty 2009, 10:11:35 »
generalnie windows był stworzony na desktopy, dopiero windows nt był nieśmiałą próbą windows'a na serwerach.
a tak wracając do tematu: wiemy że win7 da się uruchomić na 256 ramu, a jakie są minimalne wymagania jeśli chodzi o procek?
nie.... nie ma się uruchomić xD da sie zrobić hack na 2 sposoby... ale windows 7 na 256 mb ramu nie da się używać :)

na miom procesoerze niestety ani vista ani 7 nie nadaje się do swobodnej pracy
__________________________

→lukas_gab Już Ci wyjaśniam... Ty się po prostu boisz kompromitacji ;p wiesz... mit trudności w linuxie upadł... stąd ta microsoftowa bajeczka o trudności linuxa... filmik dawałem... z marketingowego punktu widzenia, gdyby linuxa udało się wypromować, microsoft mógł by spakować manatki...
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 10:20:31 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2009, 11:44:12 »
nie.... nie ma się uruchomić xD da sie zrobić hack na 2 sposoby... ale windows 7 na 256 mb ramu nie da się używać :)

Na 256mb internet,filmy,muzyke,worda  odpalisz ale o czym bardziej wymagającym zapomni...i to już nie wina windowsa tylko aplikacji które z roku na rok wiecej ramu zjadają...

Ale oczywsicie na Linuxie z 256mb poruszał byś góry i odpalał aplikacje o jakich filozofom się nie śniło :)

z marketingowego punktu widzenia, gdyby linuxa udało się wypromować, microsoft mógł by spakować manatki...

Ciekawe co by ludzie myśleli o Linuxie gdyby zaczoł go sponsorowac Microsoft...gecks robią wszystko M$ tylko sprzedaje idealny układ :)
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 11:55:09 wysłana przez gregor_y »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Luty 2009, 12:11:14 »
Z tym guanem to mysle troche przesadzasz ;) Linux po prostu ma o wiele nizsze wymagania niz windows, to zadna tajemnica nie jest, i czy lepszy czy gorszy, lepiej pracuje na slabym sprzecie, jakimkolwiek fanem windowsa mozna by byc, to jednak to jest fakt ;)