TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows XP i Windows 7 na jednym kompie

Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« dnia: 28 Styczeń 2009, 12:48:07 »
Witam!

Na początku miałem na jednej partycji XP, a na drugiej Viste. Usunąłem partycję z Vistą i tam zainstalowałem Win7. Na innych forach pisało, że będzie wszystko OK, że będzie można dalej używać XP. No ale u mnie XP nie działa tj. Windows 7 nie 'widzi' go. Co mam zrobić, żebym miał możliwość wybrania sytemu. WinXP jest mi potrzebny raz na jakiś czas, jak chce popykać w jakąś grę, która na Win7 nie działa. Gdyby się nie dało to: wkładam płytkę z WinXP i... co wybrać automatyczne odzyskiwanie sytemu czy naprawa? I co tam robić dalej?

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2009, 13:47:14 wysłana przez Piekarz »

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:32:07 »
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/EasyBCD.html

Dzięki temu programowi ustawisz sobie ładnie botowanie, mi działa także z 7. A jeżeli nie zadziała od razu, utwórz mu tylko skrót do botowania xp, podając odpowiedni dysk. Zadziała napewno. Mnie kiedyś uratował, gdy już żaden system nie startował z 3 hdd (vista, xp, win7)
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2010, 17:03:09 wysłana przez Mirahz »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:44:17 »
Kiedys się bawiłem w 2-3 systemy i doszedłem do wniosku że to bez sensu lepiej miec jeden i sie z nim zapoznac w obecnej wersji bety w7 jest na tyle stabilna ze moze robic jako głowny system...

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2009, 17:08:03 »
Zależy jak dla kogo. W firmie taki system nie ma racji bytu. No i nie jest aż tak stabilny, niestety. A jeżeli ktoś chce się bawić systemami, nie widzę problemu. Tym bardziej w moim fachu. Znając jeden system, dawno bym stracił pracę;)

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2009, 21:04:09 »
Co do tych systemów na siódemce nie działa mi np. GTA IV, COD 2, COD4. Tylko z tego względu potrzebuje XPeka.

Zainstalowałem ten program, ale mam problem, ponieważ nie miałem tam pliku ntldr ( czy coś takiego ) to otworzyłem płytkę z XP no i z niej skopiowałem ten plik. Restartuje kompa - mam wybór - wybieram XP no komp się restartuje. Co jest grane?

ziebal

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2009, 21:34:03 »
Zależy jak dla kogo. W firmie taki system nie ma racji bytu.

U mnie jeden dział śmiga na Windows 7 i Windows Server 2008 R2...
Ale wkrótce powrót do sprawdzonej, uwaga, VISTY...  ;)

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2009, 23:05:36 »
Już kiedyś był podobny temat, ale nikt go nie rozwiązał:

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,417.15.html

Oby dało radę.

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2009, 10:58:28 »
Chyba jednak zdecydowałem się, że będę instalował XPeka i siódemkę od nowa. Powiedzcie mi co mam zrobić aby mógł korzystać z XPeka i siódemki. Mam jeden dysk ( fizyczny ), a partycje w załączniku. Na dysku C chce mieć siódemkę a na D XPeka, reszta ma pozostać bez zmian.

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:52:10 »
wiesz co, ja bym ci proponował na odwrót, na c zainstalował bym jako pierwszego XP a na D jako drugiego 7 (w kolejności roznącej) mi tak śmigają oba systemy a wcześniej windows xp z windowsem 2008... problemy z wyborem mogą wynikać także ze sposobu tworzenia partycji...

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:06:32 »
Już jest wszystko OK, ale przydałoby się gdyby ktoś napisał jak ten problem z tym EasyBCD rozwiązać - na pewno się to komuś przyda.

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2009, 13:50:29 »
Zainstalowałem najpierw XP na partycji D, natomiast później Windows 7 na partycji C. Nie mam niestety okna wyboru systemu przy starcie. Wciskając F8 wykrywa mi tylko "Siódemke". Czy ktoś zna jakiś sposób na ten problem?

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Luty 2009, 14:55:35 »
A jak sprawa wygląda w przypadku gdy na C mam juz postawiony XP  i chciałbym na innej partycji zainstalowac W7 i czy bede miał ekran wyboru systemu.NIe chcę sprawdzać na własnej skórze bo xp mam  w świetnym stanie i ustawiony tak jak powinien być  i ponowna instalka mi się nie uśmiecha.

Odp: Windows XP i Windows 7 na jednym kompie
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Luty 2009, 18:56:43 »
Co zrobic:
Mam win 7 a potem zainstalowalem xp(wczesniejszy obraz zrobiony ghostem,wczesniej win instalowany byl na c: nie wiem czy to ma znaczenie)
Zainstalowalem easybcd no i narazie ok, jak wybieram win7 -dziala, jak wybieram z listy xp-wyskakuje blad ze costam error boot.ini file /NTCL czy jakos tak
co zrobic zeby xp poszedl?
Pozdr.