TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256 RAM!!

Windows 7 na 256 RAM!!
« dnia: 07 Luty 2009, 01:59:36 »
Hokus Pokus czary Mary i już można wgrać sevena na 256mb ram PIĘKNIE CHODZI BEZ ZACIĘĆ:
http://rs496.rapidshare.com/files/183091139/patched_winsetup_dll.rar
Kopiujemy to do katalogu sources na obrazie plyty

UWAGA TO TYLKO UMOŻLIWIA INSTALACJE NA 256 ramowym kompie jest to legalne
!! NIE OMIJA INNYCH CZYNNOŚCI INSTALACJI TAKIE JAK NR SERYJNY!!

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2009, 11:01:11 »
Hokus Pokus czary Mary i już można wgrać sevena na 256mb ram PIĘKNIE CHODZI BEZ ZACIĘĆ:
http://rs496.rapidshare.com/files/183091139/patched_winsetup_dll.rar
Kopiujemy to do katalogu sources na obrazie plyty

UWAGA TO TYLKO UMOŻLIWIA INSTALACJE NA 256 ramowym kompie jest to legalne
!! NIE OMIJA INNYCH CZYNNOŚCI INSTALACJI TAKIE JAK NR SERYJNY!!

Kolego , sposoby na instalacje na 256mb są nam znane - to jest forum W7 , należało by sprawdzić zanim napisałes post , mimo wszystko fajnie ze chcesz się podzielić informacjami .

Tak czy inaczej wyłącz caps lock .

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2009, 17:01:01 »
aaaaaaaaa.... supeeeeeeeer!!! 7 na 256... aaaaaaaaa... normalnie kozackie...
masz na 123...:




przy 64 jest BSOD ;p kiedys robiłem testy i co dziwne włączył się stary bootscreen przy 64 xD
radziłbym raczej zwrócić uwagę na to jak to działa na takim ramie... i skupić się na procku... no  athlona 1.4 ghz np. na 7na nie polecam xD oj nie.... ram to koszt 60zł a procek conajmniej 400zł chociaż... jedno i druge jest ważne... wracając do ramu to 7ka nawet na 512 nie wyrobi xD ja wiem jak vista chodziła tuż po instalce... było identycznie ;p wrażenie, szybsza od xp xD po  kilku dniach było piekło xD z resztą ludzie i tak się przekonają... a cena tego diabelstwa to jakieś nieporozumienie ;p ja testuje 7000 od grudnia więc mogę powiedzieć trochę więcej od człowieczka który zainstalował na czymś słabym i prawi ochy i achy bo po 15 minutach użytkowania nie zwiesza ;p będzie zwieszka... cierpliwości xDD

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2009, 17:07:26 »
OOO co to ? nazywasz badziewiem bete ? A broniłes fedory ze jej filozofia to najnowsze pakiety i może być niestabilna ;p

A szczerze - kupując mojego ostatniego blaszaka w 2004 roku miał celeron 2.93ghz i 256ram . Mineło 5 lat i wy oczekujecie ze system który ma wyjść przy koncu roju czy nawet w 2010 ma dobrze chodzić na standardzie z przed 5-6 lat ? Dla mnie jak ten system będzie chodził na 2gb ramu dobrze to to będzie całkiem normalne . Kupując tamten komputer mogłem maksymalnie rozbudować do 1.5gb ramu  , kupując teraz komputer można mysleć o 16 gb więc o co chodzi ?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2009, 17:13:22 »
wyjdzie w 2009 ;] mój komuter ma 2 lata ;] i większość w granicach 2000zł wówczas miały 512 ramu ;p mój również ;] ba!! nawet widziałem z 256 mb ramu za 1600zł xD nie wiem co ten komputer robił... kawe parzył...? xDD
netbooki drogi panie... ten system ma podobno na netbookach zasuwać jak strzała ;]  lukas_gab wiesz... co do fedory... mogę udowodnić jej działanie ;] mam specjalną wersję pod netbooki ;] ale nie o to chodzi... fakt to beta! ;] masz rację... może nawet palić procek... będzie to w tym przypadku usprawiedliwione ;] tylko... nie smieszy Cię ta histeria? ludzie zachwalają 7 tak jakby to było stabilniejsze i lżejsze od xp po 3 service packach xDDD
____________________
wiesz można myśleć nawet o 128 gb... tylko kogo na to stać? albo na 200procków...
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 17:17:18 wysłana przez gothmori »

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2009, 17:23:59 »
Fakt dziwny entuzjazm ;p Faktem jest ze chodzi szybciej , ale to zasługa szybszych komputerów , pamiętajmy , że xp był przystosowywany do komputerów sprzed 8 lat więc wtedy to ekhm ... no właśnie i dobrze wiem  ,że jak zainstalowałem go na celeronie 300 i 128mb ramu i 4gb dysku kląłem że to shit , a potem jak kupiłem tego blaszaka co mówiłem to nie wyobrażałem sobie pracy na win 98 , podobnie z vistą , jak kupiłem lapsa to narzekałem na początku , ale jak zainstalowałem update od ms i kupiłem 2gb klocek ramu to teraz nawet nie chce patrzeć na xp ( no patrze pare razy w tygodniu , ale to dlatego ze Area 51 nie chodzi na viście ) . To samo tyczy się linuksa i zapychania go berylem i kde 4 . No i leoś od appla ale ten to jednak zoptymalizwany fajnie jest , no i ma cały pulpit wektorowy . Fajna ciekawostka że 7 chodzi na 123 mb ramu , ale ... kto kupi system który jest 1000000 razy droższy od jego obecnego komputera ? A co dalej - składam komputery jak ktoś chce , i powiem wam , że za 1600zł potrafie złożyć komputer który świetnie obsługuje viste , więc nie widze sensu kupowac wypasionego ultimate 7 za 1000zł i męczyc się na jakims bartonie i zapełnionym kubełeczku ramu , jak można dołożyć i kupić całego blaszaka , a starego z świetnie smigającym xp dać babci do poczty i pasjansa . Nie mówię już o viście bo każdy komp od visty obsłuży 7 . Można to porównać ,że ktoś kto kupił komputer z windows95 ( 75mhz 16mb ram ? ) chce zainstalować na nim xp powiedzmy ;p A w takim przypadku mamy mniejszą różnice wieku nawet ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2009, 17:42:26 »
... nie smieszy Cię ta histeria? ludzie zachwalają 7 tak jakby to było stabilniejsze i lżejsze od xp po 3 service packach xDDD

7 jest lepszym systemem od Linuxa pod każdym względem ale nie jest bez wad może byc?:)

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2009, 17:52:12 »
___________
wiesz można myśleć nawet o 128 gb... tylko kogo na to stać? albo na 200procków...

Przy tym , że 2gb kosztuja 100zł , wydając 200zł mamy 4gb a to jest potęzna nadwyżka nawet na viste , zanim wyjdzie 7 to za 200zł będziemy kupować 6 czy nawet 8 gb ramu , więc to porównanie nie jest na miejcu ;p Każdy co kupuje komputer od takie kogoś jak ja gdzie składam je w piwnicy dostaje za tanie pieniądze conajmniej 2gb ramu , no ale jakktos kupuje marketowe komputery i płaci 2k za 512 mb ;p Nie mówie tutaj o produktach typu Apple , HP ,czy Lenovo bo tam nie płacimy jedynie za sprzęt a za wykonanie , gwarancje , jakość , soft , etc. Osobiście kupie workstatnio od Lenovo czy Apple ( wiem odgrażam się tym już któryś raz na forum ;p ) to kupie między innymi do świetnej obudowy , a jak sam będę składał to wezme jakiegoś chiefteca  lub zelmana i pewnie też wywale jakieś 800 -1000zł za obudowe .

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2009, 18:01:21 »
Fakt dziwny entuzjazm ;p Faktem jest ze chodzi szybciej , ale to zasługa szybszych komputerów , pamiętajmy , że xp był przystosowywany do komputerów sprzed 8 lat więc wtedy to ekhm ... no właśnie i dobrze wiem  ,że jak zainstalowałem go na celeronie 300 i 128mb ramu i 4gb dysku kląłem że to shit , a potem jak kupiłem tego blaszaka co mówiłem to nie wyobrażałem sobie pracy na win 98 , podobnie z vistą , jak kupiłem lapsa to narzekałem na początku , ale jak zainstalowałem update od ms i kupiłem 2gb klocek ramu to teraz nawet nie chce patrzeć na xp ( no patrze pare razy w tygodniu , ale to dlatego ze Area 51 nie chodzi na viście ) . To samo tyczy się linuksa i zapychania go berylem i kde 4 . No i leoś od appla ale ten to jednak zoptymalizwany fajnie jest , no i ma cały pulpit wektorowy . Fajna ciekawostka że 7 chodzi na 123 mb ramu , ale ... kto kupi system który jest 1000000 razy droższy od jego obecnego komputera ? A co dalej - składam komputery jak ktoś chce , i powiem wam , że za 1600zł potrafie złożyć komputer który świetnie obsługuje viste , więc nie widze sensu kupowac wypasionego ultimate 7 za 1000zł i męczyc się na jakims bartonie i zapełnionym kubełeczku ramu , jak można dołożyć i kupić całego blaszaka , a starego z świetnie smigającym xp dać babci do poczty i pasjansa . Nie mówię już o viście bo każdy komp od visty obsłuży 7 . Można to porównać ,że ktoś kto kupił komputer z windows95 ( 75mhz 16mb ram ? ) chce zainstalować na nim xp powiedzmy ;p A w takim przypadku mamy mniejszą różnice wieku nawet ;p


tia... też widziałem takie kompy ;p tylko z jakich części... płyta, zasilacz, napędy kuntakinte i nie do rozbudowy bo części które masz są na max xD no poza ramem (choć zdarza się że obsługa ramu jest kiepska... chodzi o częstotliwości do 522mhz... w takich przypadkach obsługa ddr2 to śmiech na sali xD)i dyskami (można podłączyć uwga uwaga!!! aż 2 xD)... chodzi mi o procesor ;p jesli składać kompa, to perspektywicznie by później nie wywalać kolejnych 1600zł za 2 lata tylko dokupić kostki ;]

co do beryla i kostek to wcale dużo ramu nie pobiera ;] zauważ... mi na compiz fusion chodzą wszystkie efekty poza wodą a na kwin z kde 4 wszystkie, do tego działa emerald ze szkanymi kompozycjami i to wszystko chodzi płynnie... w windows vista na tym samym nie idzie mi zwykłe aero które ma 3 efekty na krzyż... windows vista i 7 pobierają conajmniej 45% ramu (od 2gb+ tego już nie ma) 1gb na viste to nie jest źle... problem z procesorem.. owszem... pamięć cage w moim celerku to śmiechu warte ale gdyby spojrzec na minimalne zalecane wymagania to ten procek powinien być kozacki zarówno na 7 jak i viste... zwróc uwagę na to że vista podbija wymagania wszystkiego... jaęli chodzi o leosia to mam wczęśniejszą wersję... tiger... i chodził na moim pc lepiej niż vista.. powiem więcej! apple ma nieporównywalnie lepiej wykombinowaną tą swoją aquę i pozostawia windowsa w tyle... co do systemów unix-like to jest jakieś środowisko (francuskie albo włoskie) które bardzo imituje aquę...
Wiem... to co teraz napisze wyda Ci się śmieszne ale weź też pod uwagę aspekt ekologiczny... windows przez wymagania pożera energię elektryczną i wymusza zmiane hardware'u co powoduje zanieczyszczenie środowiska... ludzie nie myślą o czymś takim (nawet w dużych firmach np. UPC - niegdyś ptk - m.in. PTK zostało przejęte przez UPC) jak recycling... Zwróć uwagę że nawet microsoft wystraszył się kryzysu gospodarczego choć nie poczuł ponieważ postąpił taktycznie i zwolnił załogę... ale surowce sie wyczerpują... niedługo sprzęt pójdzie do góry, ludzi nie będzie stać na wygibasy i co wtedy? windows stanei się opensource i light? wątpię...
Zauważ jakie szybkie zmiany wciagu ostatnich lat pod względem ekologii zachodzą na świecie... jakie pojawiają się wymogi.. ekologom (ludziom których z reguły uważa się za frajerów) udało się wdrożyć ekologiczne siatki mimo że w teori ludzie o takie pierdoły nie dbają... a jednak... mnóstwo sklepów jeśli nie daje za darmo takich siatek (znam przypadki gdzie są darmo) to są w sprzedarzy (chyba wszędzie) siatki ekologiczne... im szybciej wiatraczek się kręci pod obudową tym więcej prądu pececik pobiera i tym szybciej zużywa sie hardware i tym bardziej zacheca nas do zmian... powiem Ci coś... kde 4.0 miałem na 512 ramu... chodziło na prawdę znośnie i dało się na tym baaardzo swobodnie korzystać wraz z efektami...

______________________________

ja mam NTT i nie przepłaciłem :)

__________________________________

każdy wie ze w przypadku apple płacimy tak dużo głównie  z powodu logo na obudowie...
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 18:12:16 wysłana przez gothmori »

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2009, 18:33:20 »
Wiesz jak bym tam kładł badziew to za 800zł bys miał ;p Za 1600 spoko złożysz kompa na podzespołach asusa i gigabyte z możliwością zawsze dokupienia tych klocków karty , czy wymiany procka , a napędów to do 6 (cd or hdd ) pamiętajmy o kontrolerach na pci ;p Nie martw się , nie kłade tam feel zasilaczy co maja 100000W i ważą tyle co nic i maja 1 radiator na krzyż ... Powiem tak NTT - składa takie same kompy jak ja ;p Wiem kto i co składa tam - nie przecze sprzęt nie jest zły , ale mówię , składam dokładnie to co mają oni bo własnie z hurtowni NTT biore hardware , ale u mnie taniej bo własnie nie płacisz za to logo co wspomniales . Ale nie mów, że w apple czy ibm to logo robi swoje . Oglądałes kiedyś obudowe i system chłodzenia maca pro ?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2009, 18:40:03 »
widziałem 3g rozebranego ale to stare dzieje.. mac pro mac'em pro... ale najtańszy mac na desktop? ;> i jego system chłodzenia? ;> to jest za małe by mieć coś w sobie oprócz uciśniętych podzespołów... i spójrz na parametry... za 1900zł zapewne wiesz że można mieć coś o wiele wieeeeeele lepszego :)
___________________________
no ja kupowałem za tyle :) i pozostać muszę przy tym samym procku ;p dlatego chcę kupić niedługo nową płytę główną :) by móc się bawić w rozbudowę ;] a grafiki nie zmieniam bo ten radeon w 100% wystarczy :)
___________________________-
tak swoją drogą skoro tak piszesz to musisz po pierwsze mieć dobre i tanie źródło części i rzeczywiście działać ok.. kumpel składał za 2500zł kompa i... jakiś czas pźniej (ponad rok) ja kupiłem swojego za 1500 i małem 2 razy lepszego ;p
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 18:44:22 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2009, 18:48:07 »
widziałem 3g rozebranego ale to stare dzieje.. mac pro mac'em pro... ale najtańszy mac na desktop? ;> i jego system chłodzenia? ;> to jest za małe by mieć coś w sobie oprócz uciśniętych podzespołów... i spójrz na parametry... za 1900zł zapewne wiesz że można mieć coś o wiele wieeeeeele lepszego :)

Widzę że nie rozumiesz Apple...zobacz mimo tego że bebechy nie są imponujące to wydajnosc wieksza niż wiekszosc PC bo OS swiętnie współgra z komponentami...chociaż szczerzę nie rozumiem czemu aż tyle liczą sobie za zwykłe częsci chamska polityka przypomina mi dystrybucje czesci do Amigi  >:(

Najlepiej jak Mercor rozwinię ten temat...

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty 2009, 18:52:26 »
W desktopowych macach nie ma co chłodzić bo to laptop w obudowie od monitora ;p Zarówno imaci jak macmini to lapsy więc jeden wariat( wętylator) starczy . macPro to prawdziwy blaszak o jakim myslimy .

------------------------

No tak , zwykły smiertelnik nie dostanie się do magazynów NTT więc masz racje , więc nie mówiłem u każdego składacza a u mnie ;d
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 18:54:33 wysłana przez lukas_gab »

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2009, 18:53:25 »
widziałem 3g rozebranego ale to stare dzieje.. mac pro mac'em pro... ale najtańszy mac na desktop? ;> i jego system chłodzenia? ;> to jest za małe by mieć coś w sobie oprócz uciśniętych podzespołów... i spójrz na parametry... za 1900zł zapewne wiesz że można mieć coś o wiele wieeeeeele lepszego :)

Widzę że nie rozumiesz Apple...zobacz mimo tego że bebechy nie są imponujące to wydajnosc wieksza niż wiekszosc PC bo OS swiętnie współgra z komponentami...chociaż szczerzę nie rozumiem czemu aż tyle liczą sobie za zwykłe częsci chamska polityka przypomina mi dystrybucje czesci do Amigi  >:(

Najlepiej jak Mercor rozwinię ten temat...
wydajność? nie... raczej wsparcie dla bebechów.... na macu nie istnieje coś takiego jak brak sterowników... ale to tylko tyle ;p
z tą wydajnością też kiedyś mi się wydawało ;p ale widziałem 10.5 w akcji :) i też ma wpadki ;p

____________________________

tak swoją drogą myślę żeby się przesiąść na procek AMD.. wyjdzie mnie to o opłowę taniej ;]

____________________________

lap czy nie jest za drogi ;p a wydawać conajmniej 9000zł to... cya... :) za tyle to ja mam... omg... gdybym miał 9000 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD za tyle to sobie takiego blaszaka odpukasz że nawet 7 nie poczujesz xDD co ja mówię... nawet 11 xDDD
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 18:56:17 wysłana przez gothmori »

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty 2009, 18:55:53 »
Ja stoje twardo za Xeonami jednak, w swoim przedziale cenowym najlepsze .