TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana sposobu startu Win7

Zmiana sposobu startu Win7
« dnia: 06 Maj 2018, 16:09:00 »
Witam, kilka lat temu podczas instalacji Win 7 na laptopa zaznaczyłem opcję, że będę używał dwóch systemów Windows. W rezultacie powstała dodatkowa partycja startowa 99 MB, bez której system nie wystartuje. Ostatecznie nigdy z tego nie skorzystałem.
Obecnie chcę przenieść system na SSD za pomocą obrazu Acronis TI. Ale przy okazji chciałbym pozbyć się tej partycji dodatkowej i zmienić ustawienia systemu, aby jej nie szukał przy uruchamianiu. Proszę o pomoc lub informację co i gdzie mogę w Windows 7 Pro SP1 zmienić lub edytować aby osiągnąć ten cel.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zmiana sposobu startu Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2018, 23:45:28 »
W panelu sterowania znajdz zarzadzanie komputerem, następnie zarzadzanie dyskami , usuń partycje i przydziel ją sobie tam gdzie będzie miejsce do przydzielenia. Następnie zrestaruj się z płytką instalacyjną win 7 i po prostu uruchom instalator, w odzyskiwaniu wybierz wiersz poleceń. w wierszu na początek wklep:

1. c:\windows\system32\restore\rstrui.exe

2. Bootrec /fixmbr

3. Bootrec /fixboot

4. Bootrec /rebuildbcd


Po tym zakończ działanie instalatora i normalnie uruchom się. Możesz teraz klonować na SSD

Odp: Zmiana sposobu startu Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2018, 14:57:48 »
Dzięki za radę, spróbuję w weekend, pozdrawiam.

PS. Zrobione. Usunąłem partycję startową w Acronis Disc Director, potem restart z płyty instalki z Win 7 i następnie, w opcji naprawy systemu, program naprawczy sam przerobił bootmanagera. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Temat do zamknięcia
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2018, 12:56:21 wysłana przez flubert »