TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błąd STOP: c000021a {Fatal System Error}

Błąd STOP: c000021a {Fatal System Error}
« dnia: 03 Styczeń 2018, 19:17:17 »
Witam,

Mam problem z laptopem żony, który uległ małej awarii…
Laptop DELL Inspiron N5110, system Windows 7 Home Pre OA.   

Podczas uruchamiania pojawia się komunikat:
STOP: c000021a {Fatal System Error}
The initial session process or system process terminated unexpectedly with a status of 0x00000000 (0xc0000001 0x00010440).
The system has been shut down.
Po czym wyłącza się. Sytuacja ta zaistniała po nagłym wyłączeniu laptopa.

Po ponownym uruchomieniu systemu pojawia się komunikat:

Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane).

Niestety to nie pomaga „Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera.

Następny krok który zrobiłem to zaawansowane opcje rozruchu (F8) -> Napraw komputer.

Kilkukrotnie klikałem na „Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia” – nie pomaga.

Nie ma opcji: „Dell DataSafe Restored and Emergency Backup”.

Po kliknięciu Wiersz poleceń pokazuje się:
X:\windows \system32>
Wpisałem - chkdsk c:
Mam komunikat Nie można przenieść zarejestrowanych komunikatów do dziennika zdarzeń. Kod błędu 50.
To samo pokazuje się po wpisaniu chkdsk f/r/

Trochę poczytałem i ściągnąłem Hiren’s BootCD 15.2.
Mini Windows XP startuje. Za jego pomocą zgrałem dane.
Chciałbym ożywić ten system ale już brakuje mi pomysłów. W ostateczności mogę zainstalować system od nowa ale do końca nie wiem skąd wziąć Windows 7 Home Pre OA. Oczywiście mam do niego klucz. Ale, że jest to komputer służbowy nie posiadam do niego żadnej płytki instalacyjnej.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Błąd STOP: c000021a {Fatal System Error}
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2018, 14:38:47 »
służbowy - możesz wejść normalnie do biosu? nie ma tam zadnych zabezpieczeń ustalonych przez korporacje? nie wiem z jak dużej firmy masz tą służbową maszynę - jeżeli nie masz na niej dostępu do serwerów firmowych bo takowe nie istnieją i nie ma na niej żadnych aspektów firmy możesz to zrobić sam (instalacja systemu) inaczej możesz mieć z tego powodu problemy i radze by zrobiła to wewnętrzna firma informatyczna.

Odp: Błąd STOP: c000021a {Fatal System Error}
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2018, 15:37:58 »
Mogę wejść do biosu bez problemu. Laptop nie pochodzi z korporacji. Mogę z nim zrobić co chcę, żona nie będzie miała z tego tytułu problemów.
Najbardziej chciałbym wskrzesić system, jeśli to się uda to instalacja nowego. Tylko jak już pisałem nie wiem co to za Windows 7 Home Pre OA.

Odp: Błąd STOP: c000021a {Fatal System Error}
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2018, 23:59:49 »
Ktoś pomoże? Chciałbym jak najszybciej to załatwić.