TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kupno nowego laptopa głównie do pracy biurowej 2000-2500 - pomoc w wyborze

Offline seven

Cześć wszystkim,

Chcę kupić nowego laptopa. Aktualnie mam model Acer Aspire 5755G kupiony prawie 10 lat temu, ale trochę w nim pozmieniałem od tego czasu. Zmiany: SSD Crucial, 8GB RAM i w porównaniu z oryginałem dało to mega dużo, szczególnie SSD. Dokładna specyfikacja wersji sklepowej https://www.91mobiles.com/acer-5755g-core-i3-2nd-gen-4-gb-500-gb-windows-7-laptop-price-in-india-61618 Jedyne co padło to bateria, poza tym nic. Działa bardzo dobrze na 7 i jestem zadowolony, ale po prostu chcę czegoś nowego, bardziej zgodnego z aktualnymi technologiami.

Wymagania:
- możliwość bezprzewodowego przekazywania obrazu i dźwięku (Miracast?). Wiem, że to działa tylko na 10, ale na 5755G mam problemy z działaniem Win10 + chcę się po prostu pozbyć całkowicie HDMI przez całe mieszkanie. Jak będzie trzeba, to dokupie Microsoft Wireless Adapter
- wielkość RAM może być 4GB albo 8GB - jeżeli 4, to sobie dołoże kość (mam DDR3)
- grafika nie jest bardzo istotna, bo gram dosłownie kilka razy w roku i to w gry pokroju Mafia 2, COD Modern Warfare, Wolfenstein Old Blood, które na Acerze chodzą bez problemu, więc może nawet zintegrowana wystarczy?
- dysk może być zwykły HDD, bo sobie zamienie na starego SSD (roducenci pozwalają wymienić dysk bez utraty gwarancji?) Lub wersja z SSD 128GB
- system musi być już przynajmniej 10, ale nie musi go być w zestawie, bo mam oryginaly czysty z Dreamspark 64bit, z którego nie korzystam aktualnie
- karta sieciowa z obsługą 5 GHz (niekoniecznie, ale dobrze by było)
- przynajmniej 15,6 ekran (najlepiej full HD)
- procesor lepszy niż Core i3 2nd Gen 2.2 Ghz, którego mam teraz (możliwe, że aktualne i3 są o niebo szybsze niż kiedyś)
- nie musi być ekranu dotykowego
- Bluetooth, WiFi, czytnik kart, HDMI, USB 3
- koniecznie matowa matryca

Budżet około 2000-2500 zł. Pomożecie? ;)

Np. takie cuś https://www.x-kom.pl/p/358608-notebook-laptop-156-lenovo-v310-15-i3-7100u-8gb-128-dvd-rw-fhd.html#specification ?