TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Szyfrowanie Win7 64bit

remek

Szyfrowanie Win7 64bit
« dnia: 05 Luty 2016, 13:53:22 »
Witam,

Piszę temat ponieważ nie do końca rozumiem szyfrowania w win7 64bit ultimate. Jest ktoś kto mi to wytłumaczy jak zwykłemu laikowi? Niestety pomoc Microsoftu jest niejasna. Już piszę w czym rzecz. Zaszyfrowałem sobie na próbę folder na dysku przenośny przez laptopa. Według mojego rozumowania folder został zabezpieczony kluczem/certyfikatem który sobie wygenerowałem. Według mnie folder bez certyfikatu nie powinien zostać otwarty. Więc podłączyłem dysk pod komputer stacjonarny. Zdziwiło mnie to że miałem bezproblemowy dostęp do tego folderu nie posiadając odpowiedniego certyfikatu. Wyjaśni mi ktoś jak to działa? Po co mi to? Chciałbym sobie zaszyfrować folder dysku który będzie udostępniany w lokalnej sieci LAN przez router. Nie chce korzystać z osobnych programów skoro win7 posiada taki system. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Szyfrowanie Win7 64bit
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2016, 22:59:52 »
cos zle robisz, mam odlat poszyfrowane 5 dysków przenośnych i nigdy nie miałem z tym problemu


remek

Odp: Szyfrowanie Win7 64bit
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2016, 23:06:54 »
No dobra ale co mogę źle robić? Jes tprosta opcja w win7 jak szyfruj dane. Klikasz i po sprawie. Możesz rozwinąć swoją myśl? Bo chciałbym to zrozumieć.