TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie odpala instalka, konfiguracja bios?

Nie odpala instalka, konfiguracja bios?
« dnia: 28 Sierpień 2015, 16:05:21 »
Laptop asus X73S, może po kolei...
Działał 2 lata bez problemu, myślałem że standardowo zdechł windows po raz kolejny bo wywalało bluscreen ale instalka się zawieszała zawsze w tym samym miejscu przy pierwszym uruchomieniu z bootowalnego CD.
Gdzieś wyczytałem żeby zmienić "sata mode selection" z ahci na ide no i poszło.
Rok bez problemu aż do wczoraj. Windows zaczął zamulać, przy kopiowaniu filmu na inną partycję transfer wynosił 2-5mb/s.
Podczas instalacji wywala błąd z pierwszego zdjęcia, instalka nie ruszy, podczas zmiany "sata mode selection" na ahci instalka też się wiesza a winda wywala bluscreena. Dziwna sprawa bo nikt nie grzebał w biosie ani w sprzęcie, przywracanie ustawień biosu nie pomaga. Nie wiem czy coś trzeba w tym biosie jeszcze przestawić, czy może dysk padł lub coś na płycie głównej.
Co myślicie?
Zdjęcia z ustawień w biosie.












Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie odpala instalka, konfiguracja bios?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2015, 00:44:29 »
99% padnięty dysk.