TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Aktualizacja windowsa z xp do win 8

Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« dnia: 14 Listopad 2012, 12:06:59 »
Witam

Posiadam w domu oryginalny Windows XP He i z tego co w necie wyczytałem to moge go uaktualnić do 8. Wyczytałem także, że bedę mógł system zainstalowac na nowo ( czysta instalacja ).
Wszystko ładnie pieknie ale:

- xp`ek musi być zainstalowany aby przez asystenta zakupić system ( rozumiem, ze będę mógł pobrać obraz ISO windowsa 8 do czystej instalacji )
- przy instalacji 8 , bede potrzebował nowy klucz od 8, czy ten stary od XP`ka
- w celu zachowania legalności, musze w dalszym czasie przechowywać xp`ka ( płyte, nr seryjny, itp )

Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2012, 16:36:16 »
Witam

Posiadam w domu oryginalny Windows XP He i z tego co w necie wyczytałem to moge go uaktualnić do 8. Wyczytałem także, że bedę mógł system zainstalowac na nowo ( czysta instalacja ).
Wszystko ładnie pieknie ale:

- xp`ek musi być zainstalowany aby przez asystenta zakupić system ( rozumiem, ze będę mógł pobrać obraz ISO windowsa 8 do czystej instalacji )
- przy instalacji 8 , bede potrzebował nowy klucz od 8, czy ten stary od XP`ka
- w celu zachowania legalności, musze w dalszym czasie przechowywać xp`ka ( płyte, nr seryjny, itp )

- zależy jeśli kupujesz klucz online i robisz wszystko przez asystenta to tak musisz miex expeka jeśli kupujesz w sklepie to możesz zrobić czysta instalacje a później wprowadzić klucz ale nie mam 100 procent pewności ja robilem update ze strony ms. z windows 7
- do aktywacji windows 8 będziesz potrzebowal tylko i wyłącznie klucza do windows 8.
- nie sadze abys musial pozatymjak to ktoś sprawdzi? mimo wszystko zachowaj :)

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2012, 18:42:45 »
Po zakupie Windows 8 z http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy dostajesz klucz do instalacji i nie musisz posiadać kluczy do XP, chyba, że zamierzasz wrócić do tego systemu. Legalność systemu Windows 8 dokonujesz poprzez aktywację podczas instalacji, a oprócz tego mailem dostajesz potwierdzenie zakupu z numerem zamówienia i serialem do instalacji.

Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2012, 20:04:44 »
Ok dziękuje za odpowiedzi.

Jutro zakupie przez asystenta, ale zainstaluje z płyty pożyczonej od znajomego. Tak wg miłej pani z infolini mogę zrobić aby zmienić architekture ( 32bit na 64 bity ).



Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2012, 22:38:20 »
Tylko czy procesor obsługuje architekturę 64 bitową. Przed instalacja sprawdź. Na wszelki wypadek  pobierz i zapisz obraz ISO na dysku zakupionego i pobranego Windows 8 32 bit. Zawsze się może przydać.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2012, 23:25:36 »
hmm dowiedz sie wiecej o zmianie architektury,jak ja aktualizowalem vistex86 do 7mki to nie moglem zmienic sobie na x64 poniewaz bylo to lamanie licencji,moze w przypadku xp jest inaczej,ja dostalem oem 7mki ,moze teraz daja boxa,ale dziwi mnie to bardzo.

Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień 2012, 12:21:34 »
Witam

Już jestem po aktualizacji do 8. Wszystko poszło bez problemu. W chwili obecnej na dysku siedzi 8 w wersji 64 bitowej.
Przy zakupie przez asystenta postępowałem zgodnie z zaleceniami miłej pani z infolinii i wszystko gra i działa. system jest aktywowany.
Dla przypomnienia dodam, i ż miałem dwie możliwości dla zmiany architektury:
1. Zakup przez asystenta w celu uzyskania numeru seryjnego. Instalacja z pożyczonej płyty ( Windows 8 Pro 64-bit )
2. Zakup przez asystenta również w celu uzyskania numeru seryjnego. I tutaj dalszy etap "zakupu" polegał na odczytaniu wiadomości email, w której jest link do pobrania systemu i możliwości wykonania pliku ISO ( jak korzystałem z tej opcji na laptopie z win7 65-bit ).

Pozdrawiam

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty 2015, 14:56:58 »
Z xp na 8 skoczyć to krok kosmiczny. Bardzo ciężko się po tym odnaleźć. Sam miałem taki problem.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Offline fanIT

  • *
  • 2
  • Zakręcony fan IT
Odp: Aktualizacja windowsa z xp do win 8
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2015, 15:03:15 »
Faktycznie, Windows 8 to zupełnie inna bajka, kafelkowy układ i ogólnie, to takie love it or hate it  ???