TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Utrata uprawnień administratora

Utrata uprawnień administratora
« dnia: 31 Październik 2013, 13:41:01 »
Witam wszystkich!

Mam glupi problem, troszke sie zagalopowalem z uprawnieniami.. Mam konto Administratora i z tego konta chcialem zabrac uprawnienia dostepu uzytkownikowi ktoremu uzyczylem laptopa do calego dysku C:\ W zabezpieczeniach C:\ odebralem wszelkie prawa dla uzytkownikow i zaznaczylem 'odmow' dla 'pelna kontrola'. Niestety Windows nie tylko odebral wszelkie prawa dla tego uzytkownika, ale tez dla mnie (z drugiej strony wydaje mi sie to smieszne, ze SO daje taka mozliwosc - odebrania sobie uprawnien, tak jakby strzal w glowe..). Teraz nie moge wejsc ani na zasoby C:\ "Odmowa dostepu" ani na 'Zarzadzaj' systemem, nie moge tez przywrocic uprawnien tak jak predzej.. Porazka.. Probowalem z cmd komendami 'cacls' i 'icacls', niestety nic to nie dalo. Moze ktos dalby mi jakas porade? Jedyna opcja jaka widze narazie to odpalenie np. Ubuntu z plytki (live) i zgranie tak danych z C:\ na dysk przenosny i format, ale jak wiadomo format jest malo profesjonalny i chcialbym jakos konkretnie z tego wybrnac :/ Prosze o jakakolwiek pomoc. Dzieki z gory!