TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Toshiba Satellite P300D-11W - zintegrowany mikrofon nie działa

Offline Lufa

Witam.
Niedawno zmieniłem system w Toshiba Satellite P300D-11W z Visty na Windows 7 64bit. Wszystko się ładnie poinstalowało tylko jest problem z mikrofonem. W urządzeniach nagrywających widnieje mikrofon zintegrowany, wybrany jako domyślny, lecz skala po prawej nie aktywna jest i nie reaguje. Jak podniosłem poziom i zwiększyłem jego wydajność to szum jest słychać, ale nic poza tym. Na Skype rozmówca coś tam słyszy ale bardzo, bardzo cichutko. Ogólnie jest wszystko w managerze urządzeń poprawnie, dźwięk zainstalowany. Pod Vistą mikrofon działał dobrze. W czym może być problem?   

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Toshiba Satellite P300D-11W - zintegrowany mikrofon nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2012, 16:44:37 »
a jaki sterownik i skąd zainstalowałes ?

Offline igbron

  • ***
  • 166

Offline Lufa

Odp: Toshiba Satellite P300D-11W - zintegrowany mikrofon nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2012, 01:04:28 »
a jaki sterownik i skąd zainstalowałes ?

Ze strony Realtek-a, najpierw za pomocą Driver Genius Pro, potem ręcznie ściągnąłem pod tą kartę (ten sam sterownik).

Offline Lufa

Odp: Toshiba Satellite P300D-11W - zintegrowany mikrofon nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2012, 01:05:15 »
Może to coś pomoże, chociaż inny model - http://komputery.katalogi.pl/problem_z_mikrofonem_w_skype__laptop_toshiba-t134808.html

Tu jest trochę inny problem, bo u mnie system widzi mikrofon, tylko nie działa...

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Toshiba Satellite P300D-11W - zintegrowany mikrofon nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2012, 10:12:00 »
Podłącz mikrofon zewnętrzny do gniazda zewnętrznego i sprawdź czy działa. Jeżeli tak, to problem tkwi w ustawieniach mikrofonu w panelu Urządzenia do nagrywania.