TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z grami w trybie pełnoekranowym

Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« dnia: 14 Styczeń 2012, 15:04:59 »
Witam
Jestem nowy na forum i z góry informuję iż nie wiedziałem gdzie ów ten temat umieścić. Jednakże związek problemu z grami i(jak myślę) innymi aplikacjami pełnoekranowymi wydaje się być na miejscu, aby go tu mieścić.

Problemów dotyczy niby bzdury, ale zrzutów ekranowych. W trybie pełnoekranowym grając w coś po zrobieniu printscreena wyświetla mi się:

Tak, ten czarny kwadracik w lewym górnym roku to owa aplikacja. Teoretycznie powinno zrobić screen z menu gry, ale tak nie jest.

Szukałem rozwiązania tego w google, ale nic konkretnego nie znalazłem. Za późno już zauważyłem ten problem i nie wiem konkretnie jaka aplikacja mogła to spowodować. Wolałbym nie przywracać systemu do wersji preinstalowanej na moim lapku, chociaż ostatecznie mogę to zrobić.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2012, 06:29:00 »
a dlaczego printscreenem robisz? Czy nie lepiej xfirem?

Odp: Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2012, 13:13:37 »
Thank you cpt Obvious

Rzecz w tym, że Xfire niby wykrywa, iż gram w daną grę. Jednocześnie nie działa to całe menu podczas gier z trybem pełnoekranowym, dlatego też nie mogę robić screenów za jego pomocą.

Ten problem nie występuje od zawsze. Kiedyś mogłem normalnie xfire robić screeny.

Steam wykrywa gry, ale to działa na nieco innej zasadzie - tam przy uruchomieniu każdej gry(nieważne czy w trybie pełnoekranowym czy też w oknie) automatycznie włącza się te menu, które uruchamia się shift-tab.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2012, 18:42:41 »
zaktualizuj xfira na początek

Odp: Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:55:09 »
Automatycznie się aktualizuje :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z grami w trybie pełnoekranowym
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2012, 14:25:59 »
widze po screenie starą wersje