TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Battlefield Play4Free

Battlefield Play4Free
« dnia: 18 Grudzień 2011, 18:45:33 »
Witam,

ostatnio przeszedłem z Windowsa XP SP3 na Windowsa 7 Ultimate x86 i pojawił się pewien problem. Mam na myśli wysokie osiągi pamięci fizycznej i zużycia procesora, które już po samym uruchomieniu gry i siedzeniu w menu zbliżają się do 90%. O ile z początku gra nie jest zbyt uciążliwa, to po pewnym czasie zaczyna po prostu strasznie ścinać i staje się absolutnie niegrywalna. Zastanawiałem się, czy nie jest to czasem spowodowane tym, że mój PC jest po prostu zbyt słaby żeby udźwignąć grę o danych wymaganiach + W7 na raz (chociaż osobiście nie wiem, czy jest to możliwe). Sęk w tym, że podczas gry w BFP4F na Windowsie XP nie było żadnych problemów. Zużycie procesora sięgało może 30%, podobnie z pamięcią fizyczną.
PC w stanie spoczynku radzi sobie całkiem dobrze, chociaż zdarzają się różne wyskoki z wyżej wymienionymi parametrami. Zużycie procesora z reguły trzyma się w okolicach 5-15%, a po chwili nagle skoczy do +60% i utrzyma ten poziom przez jakiś czas. To samo tyczy się pamięci fizycznej, która trzymała poziom 25-30%, a teraz nie schodzi poniżej 55%.

Jeżeli chodzi o mój komputer, to:

Płyta główna: GA-M56S-S3
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 GHz
RAM: 1,50 GB (2x kość po 1024 mb)
Karta graficzna: Radeon X800XL

Wymagania gry:

System: Windows XP or Windows Vista
Procesor: Intel Pentium 4 1.7 GHz
RAM: 512 MB (1 GB on Windows Vista)
Karta graficzna: 256 MB, Pixel shader 2.0, DirectX 9.0c
Karta dźwiękowa: DirectX 9.0c lub kompatybilna
Miejsce na dysku: 1 GB
Łącze: 256 kbit

Powyższe wymagania są minimalne, zalecanych ani maksymalnych nie podali. Gram na ustawieniach najwyższych, bo po prostu jest to niezbędne do mojego trybu rozgrywki.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Battlefield Play4Free
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2012, 05:40:14 »
Mozliwe ze komp+win7 moze nie wyrabiac z pamiecia przez co mieli virtualna po czasie.... doluz pamieci/pozycz od kogos i sprawdz czy sie problem powtarza...
Nech Moc bedzie z Toba...
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.

firefighter1

Odp: Battlefield Play4Free
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec 2012, 00:28:31 »
jak możesz mieć 1,5 Ram skoro masz 2 x 1024? a generalnie to trochę mało ramu i karta graficzna słaba do tego systemu jeśli chcesz uruchamiać nawet gry przegądarkowe.