TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2009, 23:09:09 »
heh ja mam uac włączony ale na najniższym poziomie :) tak ze mi nie wyskakuje co chwile a sidebara mam :)

Najniższym czy prawie najniższym przeczytaj opis jesli masz na maksa to jest wyłączony :)

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Luty 2009, 23:01:01 »
Windows 7: nie ma luki w usłudze UAC
Microsoft zaprzeczył, jakoby w usłudze UAC ( User Account Control ), odpowiedzialnej za zapewnienie użytkownikowi większej ochrony, znajdowała się luka bezpieczeństwa. O takiej podatności informował w zeszłym tygodniu jeden z blogerów.
Przypomnijmy: usługa UAC po raz pierwszy pojawiła się w Windows Vista. Jej zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa komputera. Każda zmiana w zakresie ustawień czy instalacji nowych programów musiała zostać dodatkowo zatwierdzona przez użytkownika. Mimo tego, iż opcja ta była łatwa do wyłączenia, to jednak wśród użytkowników wywołała ona niemałe kontrowersje. Głównie dlatego, że zamiast usprawniać pracę z systemem, powodowała jej utrudnienie oraz wydłużała wykonywanie wielu czynności.

W zeszłym tygodniu Long Zheng napisał na swoim blogu, że Microsoft zmieniając opcje bezpieczeństwa w usłudze UAC doprowadził do powstania luki bezpieczeństwa. Polega ona na tym, że przy standardowych ustawieniach usługi użytkownik nie jest informowany w momencie, kiedy jest ona całkowicie wyłączana. Równocześnie Zheng poinformował, że udało mu się zdalnie wyłączyć całą usługę za pomocą odpowiedniego kodu i kilku skrótów klawiszowych. Dzięki temu użytkownik może zostać pozbawiony zabezpieczenia bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat. Właśnie to, zdaniem wieloletniego blogera i obserwatora poczynań Microsoftu, jest największym niebezpieczeństwem w nowej wersji usługi UAC.

Rzecznik Microsoftu powiedział, że "taki sposób działania usługi UAC nie oznacza jej podatności na atak z zewnątrz". Stwierdził on również, że "takie ustawienia domyślne zostały specjalnie w taki sposób dobrane, aby użytkownicy nie skarżyli się więcej na ich sposób działania".

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Luty 2009, 23:34:10 »
Ja UAC miałem wyłączony jak miałem 1gb ramu i brak sp1 , bo jak sie włanczał to ekran sciemniał na 30sec , dopiero sie okienko pojawiało i 30sec. do pierwotnego stanu sie przywracał czyli 1 min w dupe ... a teraz jak mam wszystkie poprawki i 3gb ram to chodzi sobie , nawet sie nim nie przejmuje - po co będę go zabijał - to nie chrzescijanskie .

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Luty 2009, 13:30:33 »
no na szczęscie WinUpdate działa ale jak zacznie się sypać do winowajca tylko jeden :P
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2009, 11:13:31 »
Microsoft: poprawimy UAC w Windows 7

Kilka dni temu informowaliśmy o złamaniu mechanizmu Kontroli Konta Użytkownika (UAC) w Windows 7. Gigant z Redmond początkowo zbagatelizował sprawę i powiedział, że funkcja pozostanie w obecnej postaci. W końcu się jednak przełamał i na blogu Engineering Windows 7 poinformował, że w wersji RC (Release Candidate) 1, UAC doczeka się kilku istotnych usprawnień.

Nowy UAC został zaprojektowany tak, aby był mniej uciążliwy. I w rzeczywistości tak jest. Liczba komunikatów jest znacznie mniejsza, niż w Viście. Nie ma jednak róży bez kolców. Okazuje się, że można go dezaktywować prostym skryptem. Możliwe to jest, bo nowy UAC nie pyta o zgodę, gdy czynność wykonywana jest na koncie użytkownika, który ma stosowne uprawnienia w systemie.

Zespół odpowiedzialny za rozwój "siódemki" zapowiedział, że wraz z wersją RC, UAC doczeka się dwóch istotnych zmian. Po pierwsze mechanizm sterujący funkcją będzie działał jako osobny proces, który wymagać będzie specjalnych uprawnień. Drugą istotną nowością będzie to, że jeśli zechcesz zmienić poziom UACa, to będzie musiał wyrazić zgodę... z użyciem UACa.

Więcej informacji:http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/02/05/uac-feedback-and-follow-up.aspx(w j. ang.)
źródło : pcworld.pl

Offline j3sh

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Luty 2009, 12:41:59 »
tez mam na najnizszy poziom, jedynie wyskakuje powiadomienie o update ;)

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec 2009, 15:44:02 »
dobrze skonfigurowany system powoduje iż użytkownik zaczyna go doceniać - tylko ci co po instalacji zaczynają go używać na pałę są niezadowoleni i wypisują głupoty które potem lamerzy powtarzają na różnych forach.
Za błędy w życiu przyjdzie nam zapłacić po śmierci

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Marzec 2009, 15:55:17 »
Dokładnie, przysiądzie się taki "inteligent" do Visty/Win 7, zasyfi system i rozpisuje na forach, że te systemy to shit, bo wyskakują mu BSODy ;P Tacy ludzie mnie śmieszą :D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2009, 15:58:10 »
Dokładnie, przysiądzie się taki "inteligent" do Visty/Win 7, zasyfi system i rozpisuje na forach, że te systemy to shit, bo wyskakują mu BSODy ;P Tacy ludzie mnie śmieszą :D

Trzeba byc uzdolnionym żeby zasyfic windows w dzisiejszych czasach... :)

Odp: UAC w Windows 7 złamany, Microsoft nie widzi problemu
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2009, 17:04:08 »
Znajdą się i tacy ;)