TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

XP jako drugi system - pytanie "zielonego"

XP jako drugi system - pytanie "zielonego"
« dnia: 16 Październik 2011, 23:11:49 »
Przeczytałem wypowiedzi w temacie "XP jako drugi system" i nie było tam ani słowa o Maszynie wirtualnej.
A wyczytałem w artykule na tym Forum, że mając "siódemkę" i chcąc dodać XP trzeba najpierw założyć Maszynę wirtualną i dopiero w niej instalować XP. Dotyczyło to 7 HE - czy może w innych edycjach nie trzeba tworzyć maszyny wirtualnej ? 

Odp: XP jako drugi system - pytanie "zielonego"
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2011, 18:13:45 »
Na Win7 HP nie da się zainstalować maszyny wirtualnej z WinXP. Taka możliwość jest na Win7 Pro i Win7 Ultimate.

Odp: XP jako drugi system - pytanie "zielonego"
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2011, 23:49:05 »
Da się, bo zainstalowałem XP wg wskazówek artykułu znalezionego na tym forum. Rzecz w tym - teraz to dopisuję - że wszystko mi działa (sam system i doinstalowane programy) póki nie trzeba czegoś wydrukować, lub nagrać na płytkę, bo system nie widzi USB (drukarka) a ze stacji CD-Rom tylko czyta a nagrywa tylko plik obrazu, z którym nie wiem co zrobić..
Stąd moje, widzę że nie precyzyjne, pytanie. Być może te mankamenty to cena za wymuszoną instalację na 7 HE.
W tej chwili omijam te trudności wysyłając pliki na mojego Chomika a ściągam na 7 i tu drukuję, lub nagrywam. To działa oczywiście tylko jak mam połączenie z internetem.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2011, 00:02:48 wysłana przez wkrolikowski »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: XP jako drugi system - pytanie "zielonego"
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2011, 20:22:46 »
Nie rozumiem po co emulować XP?
Jeśli się nie znasz, poproś jakiegoś znajomego:
Na nowej partycji zainstalować XP, po reboocie powinien wyskoczyć błąd o braku bootloadera, wtedy wkładamy płytę 7, klikamy napraw komputer i 1 opcję (coś z rozruchem), ewentualnie jeśli nadal będzie ten błąd to w wiersz poleceń wejść zamiast naprawiania rozruchu i fixmbr chyba polecenie było.
Po odpaleniu 7 ściągasz program EasyBCD i w nim dodajesz Windows XP do bootloadera.
Po wszystkim masz Windows 7 w takim stanie jak przed operacją i świeżego XP.
Nie powinno się nic uszkodzić, ale backup nie zaszkodzi.
Sam parę dni temu tak XP stawiałem (obok Visty).
Nie biorę odpowiedzialności za ewentualną nieumiejętność człowieka który to będzie robił. (zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak).