TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN

Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN
« dnia: 31 Marzec 2011, 11:53:46 »
Witam, mam problem z przywróceniem Systemu z obrazu stworzonego wcześniej za pośrednictwem Windowsa 7, a umieszczonego na dysku na drugim komputerze/serwerze w sieci.

Korzystam z płyty naprawiania systemu, przechodzę sprawnie wszystkie kroki aż dochodzę do momentu wskazania obrazu. Wybieram opcję wskazania obrazu w sieci LAN, podaję ścieżkę do miejsca gdzie mam zapisane 3 foldery i plik (generowane przez 7-mkę podczas tworzenia obrazu Systemu), wyskakuje okno do wpisania nazwy użytkownika i hasła do komputera z którego chcę pobrać kopię, wszystko wpisuję jak trzeba, klikam OK coś mignie i lista obrazów do odtworzenia jest nadal pusta.

Tu nasuwa mi się pytanie czy muszę jakoś specjalnie udostępnić ten plik kopii, czy tu jest jakaś tajemnica, która sprawia, że to przywracanie jest o kant 4-liter?

Wcześniej z powodzeniem przywróciłem ten obraz, ale z dysku HDD podłączonego jako drugi do tego kompa, po sieci niestety nie idzie :(

Proszę o jakąś wskazówkę.

Odp: Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2011, 16:31:47 »
Wg mnie tak musi być udostępniony na tym kompie co jest obraz i najlepiej w centrum sieci w opcjach grupy domowej, żeby było wyłączone udostępnianie chronione hasłem :P
No ale mogę się mylić ja tak przynajmniej robię aby udostępnić jakiś plik po lanie...

Odp: Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2011, 20:56:55 »
Z widocznością pliku kopii nie ma problemu. Widać go z innego kompa w sieci np. w Win XP i jest do niego pełny dostęp, więc to chyba nie to.

Odp: Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2011, 22:30:51 »
A właśnie, że na 7demce miałem z dostępem do piku problemy

Odp: Odtwarzanie obrazu systemu za pośrednictwem sieci LAN
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2011, 12:58:29 »
Na przyszłość: przerzuć się na "Acronis True Image".
Od czasu, kiedy Norton Ghost zszedł na psy jest to absolutny lider.
Odradzam też "Paragon" - dziadostwo zawodne.
Acronis działa i przez LAN i Wi-Fi i nie robi mu żadnej różnicy jakaś tam zmiana dysków czy
w ogóle jakiegokolwiek hardware'u. Klonowałem tak i 7-kę i Serwer 2003 i np. Ubuntu.
Moje XP jest już na od pięciu lat na 6-tym dysku (po wymianach) i gitara.
Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.