TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z WAKE on LAN

Problem z WAKE on LAN
« dnia: 22 Marzec 2011, 13:10:18 »
Witam,
wol miałem zkonfigurowany na systemie XP, wszystko pięknie działało.
Nie zmieniałem konfiguracji Biosu i nie dokonywałem innych zmian poza przesiadką na Win7.
W menadzerze urządzeń ustawiłem, by karta mogła budzić komputer za pomocą magic packetu. (zropbiłem wszystko co w instrukcji było opisane, żeby wol działał na win7)
(karta zintegrowana z płytą główną k7vta nvidia)
Na zagranicznych forach internetowych mnożą się komentarze, by zaintalować nowe sterowniki jeśli występuje problem z WOL.
Jednak u mnie wol działa kiedy komputer hibernuje lub usypiam, ale kiedy wyłączam przez polecenie zamknij nie jestem w stanie obudzić go przez sieć.
Problem chyba tkwi w mechaniźmie zamykania systemu w win7?
kiedy wysyłam magic packet na ten komputer, nawet widzę jak lampka na karcie sieciowej zaczyna trybić, ale komputer się nie podnosi.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł jak to rozwiązać? może wystarczy jakaś mała sztuczka w rejestrze?
proszę o pomoc :)