TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Pomocy (jak zwykle) - Sterowniki bez podpisu w W7HP

Pomocy (jak zwykle) - Sterowniki bez podpisu w W7HP
« dnia: 11 Marzec 2011, 12:36:37 »
Witam.
Kilka dni temu sprawiłem sobie nowego lapcia Samsung RF510 z W7HP na pokładzie.
Potrzebuję go do odbierania obrazu z dołączanej kamery, poprzez urządzenie do przechwytywania video: EasyCap USB 2.0 - Używałem go w starym laptopie z XP. Ten niestety trafił do serwisu.
Wczoraj spędziłem pół dnia, to późnej nocy na wyszukiwaniu sterowników, które by działały pod W7.
Większość znalezionych plików nie chciała się uruchomić, nawet w trybie zgodności z XP i jako administrator. Niektóre się dały, ale system po nich nie widział urządzenia.
W końcu znalazłem plik, który uruchomił się i system widział po nim urządzenie jako SMI grabber Device.

Niestety przy próbie uruchomienia, system wywalił komunikat o braku podpisu cyfrowego sterownika tegoż sprzętu, więc Bill mnie bardzo przeprasza, że ma w d... moje potrzeby, bo musi zarabiać na licencjach sterowników. Ale w ramach ustępstwa mogę odinstalować sterownik, to MS będzie mi wdzięczne.  >:(

Próbowałem więc obejść ów podpis, ale okazało się, że nie mogę ani uruchomić systemu w trybie awaryjnym (instalacja sterowników bez podpisu), ani edytować pliku gpedit.msc, bo system go nie widzi. Chodź przeszukanie dysku z pokazaniem plików ukrytych wykazało aż 7 tychże plików na dysku. ???

Mam wobec tego pytanie:
Czy można jakoś zainstalować taki sterownik nie podpisany, w W7HP, lub jeżeli nie da rady, to czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć sterownik do Video Grabbera EasyCap USB 2.0, pod W7 i do tego z podpisem cyfrowym?

Sterownik który znalazłem nazywa się: stk1160 jeżeli to w czymś pomoże.

Proszę tylko o łopatologiczną odpowiedź krok po kroku. Dopiero od paru dni mam W7 i kompletnie nie znam tego systemu, a w porównaniu do XP jest kompletnie wszystko pomieszane tak, jakby ktoś nie miał pomysłu, a nie chciał kopiować XP, to wszystko pochował i ukrył. :(

Dlatego jak ktoś na pisze, że mam coś zrobić w panelu "przesuwanie okienek i drzwiczek" to prosiłbym też o opis jak się do tego panelu dostać. :P

Dziękuję.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Pomocy (jak zwykle) - Sterowniki bez podpisu w W7HP
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2011, 12:58:52 »
pelna instrukcja jak rozwiazac problem http://www.youtube.com/watch?v=Stv0MDOsVok

Odp: Pomocy (jak zwykle) - Sterowniki bez podpisu w W7HP
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2011, 16:50:44 »
Niestety, u mnie instalacja "mimo to instaluj" nie działa. Gdyby to było takie proste jak na tym filmie to zrobiłbym to dawno temu. Ten sposób jest też dobrze opisany po polsku.
Sterownik owszem - instaluje się, ale nie działa. Nie wykrywa urządzenia i koniec.
Jak napisałem, znalazłem sterownik który działa (przynajmniej wykrywa po nim system urządzenie), ale przy próbie uruchomienia go, wyskakuje komunikat, że system nie może uruchomić sterownika bez podpisu cyfrowego.

Jak podałem mam wersję Home Premium, a większość rozwiązań opiera się na systemach Ultimate i Profesional. Przy wspomnieniu o wersji HP, zapada cisza.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Pomocy (jak zwykle) - Sterowniki bez podpisu w W7HP
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2011, 12:19:04 »
ReadyDriver Plus.