TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak edytować listę pod prawym przyciskiem myszy

Jak edytować listę pod prawym przyciskiem myszy
« dnia: 26 Październik 2010, 05:43:46 »
Witam Wszystkich
Użytkuję Win7 od niedawna i chciałbym pozmieniać troszkę liste rozwijana pod prawym przyciskiem myszy.

Jak i gdzie to się robi ?
myślę, że może to być przydatne dla każdego żeby dostosować każdą opcje jak najbardziej "pod siebie"

Pozdrawiam:)

Odp: Jak edytować listę pod prawym przyciskiem myszy
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2010, 08:42:04 »
http://defaultprogramseditor.com/ spróbuj tym programem ;)

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Jak edytować listę pod prawym przyciskiem myszy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2010, 08:30:03 »
Jeśli chcesz dodać opcje to:
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\ i tworzysz ;p
jeśli dodasz klucze w tym miejscu to będziesz widział je z poziomu pulpitu i katalogów i to będzie na zasadzie jak odśwież
a jak chcesz zrobić tak jak na obrazku
Screen
tak jak ja mam to zapraszam do zrobienia tak

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\ - tworzysz nowy klucz jaką chcesz nazwe
następnie w nim - jak chcesz ikonę - zmienić nazwę klucza - submenu
to robisz tak
nowy -> wartość ciągu ( Icon, MUIVerb, subCommands - tu polecam robić tak Windows.Safari;|;Windows.Opera; ( | = seperator )
żeby działało submenu to trzeba jeszcze utworzyć klucze w innym miejscu
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CommandStore\shell
i robisz klucze z nazwami jak w subCommands czyli np Windows.Safari żeby i w nim możesz robić to samo co wcześniej - icon, muiverb, subcommands - to wiąże się z zmniejszeniem ilości w pierwszym submenu - w jednym submenu można dać chyba do 10 programów
- żeby menu działało tza dodać jeszcze do klucza Windows.Safari - inny klucz ( command ) i w nim dajesz namiary na .exe danego programu

Screen,

- jak czego ktoś nie załapię to sorry ale cienki jestem w te klocki i opisałem tyle ile sam wiem ;p
- jak ktoś chce takie coś zrobić na viscie to nie da rady chyba - ponieważ nie ma tego klucza co jest w w7
ale da radę zrobić same programy tak jak jest normalnie - i ikon nie da rady dodać - a może da tylko nie wiem jak ;p
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2010, 08:47:52 wysłana przez Mefi »