TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Gadu.NET

Offline Luke

  • ****
  • 423
Gadu.NET
« dnia: 24 Listopad 2010, 15:32:36 »
Gdzieś tu był taki temat, gdzie narzekaliśmy na Nowe Gadu-Gadu. Ja tam raz wspomniałem, że kiedyś stworzę swój własny komunikator oparty na protokole Gadu-Gadu, bo tej obecnej wersji GG10 nie mogę znieść. :P

Kilka razy już się do tego przymierzałem, ale pierwsze moje próby napisania przynajmniej funkcji logowania były nieudane. Jednak nie dałem za wygraną i znów się za to zabrałem. Aktualnie mój komunikator potrafi już rejestrować nowe konta Gadu-Gadu, zalogować się, zmienić status, ustawić opis, a nawet odebrać wiadomość. Wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że za jakiś czas wydam wersję beta. :D I pewnie będę potrzebował beta-testerów... :P

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zachęcam do śledzenia strony na facebooku, gdzie piszę o postępach w pracy nad komunikatorem. :) Co prawda nie robię tego w takim tempie, jak bym chciał, bo mam jeszcze studia, ale od czasu do czasu dodaję coś nowego.
Gadu.NET na facebooku


Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2010, 15:57:17 »
hehe spoko potestuje a radyjko dodasz ? :)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2010, 15:19:18 »
Mam taki plan. ;D Ale najpierw chcę zrealizować podstawowe funkcje. Potem będę rozwijał dodatkowe funkcjonalności w postaci wtyczek, aby każdy mógł sam zdecydować, z czego chce korzystać. W GG10 jest dużo funkcji, których nie potrzebuję, ale też nie mogę się ich pozbyć. To bardzo spowalnia ten komunikator. W testach na płynność działania interfejsu Gadu.NET bije GG na głowę. :P Komunikator powinien działać szybko, lekko i płynnie, a nie ślimaczyć się jak słoń i obciążać system niepotrzebnymi śmieciami.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2010, 16:21:28 »
dokładnie !

Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2010, 15:19:42 »
Zgłaszam się do testów ;) Chętnie po testuje twoje gg coś mi się wydaje że będzie ono bardziej
dopracowane niż oryginał :D Gdyby była jakaś beta proszę o info ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2010, 10:55:46 wysłana przez robert79513 »

Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2010, 15:25:10 »
Witam,

założenia projektu są genialne! Z chęcią przetestuję pana program.

Pozdrawiam,
Jakub
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2014, 20:38:16 wysłana przez książę »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2010, 10:43:06 »
Jak tylko projekt osiągnie już jakiś w miarę funkcjonalny poziom, to każdy będzie mógł się nim pobawić. ;) Chwilowo odłożyłem go na bok, bo w przyszłym tygodniu mam kilka kolokwiów, ale niebawem znów do niego wrócę.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2010, 10:54:56 »
no slinka nam juz cieknie  :P

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2010, 12:32:04 »
i jak idzie?

Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2010, 12:49:39 »
No właśnie jak idzie czekamy na świąteczny prezent od ciebie Luke ;)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudzień 2010, 05:56:11 »
Na razie bardzo powoli, bo mam dużo pracy nad innymi projektami na studiach. :P Ostatnio poprawiłem nieco wygląd niektórych okienek, ale to tylko w przerwie między jednym projektem, a drugim (na facebooku zamieszczam zdjęcia, jak wprowadzam istotną zmianę w wyglądzie). Zastanawiam się, czy nie wydać jakieś wersji alfa, która umożliwi przetestowanie nowego sposobu zarządzania kontaktami (zupełnie innego niż w GG10), zalogowanie się, zmianę statusu i opisu. Ale czy jest sens wydawać taką wersję, która jeszcze nie posiada okienka do rozmów i nie powiadamia o zmianie statusów znajomych?

Jak na razie studia wygrywają z Gadu.NET, ale na feriach na pewno nad tym posiedzę. ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudzień 2010, 07:12:12 »
dzieki Luke ,jak tam ci czas pozwoli to i tak poczekamy i mysle by nie robic stresu z wersja alfa.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń 2011, 05:19:43 »
O zmianie statusów może nie powiadamiać;p Alphę wydaj odrazu gdy dodasz okienko rozmowy ;)

Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Styczeń 2011, 11:57:23 »
Witam,

zgadzam się z panem powyżej. Nie ma nic bardziej irytującego od małego powiadomienia i (o zgrozo!) głośnego dźwięku które przekazują kompletnie nieużyteczne informacje.

Pozdrawiam,
Jakub
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2014, 20:40:16 wysłana przez książę »

Odp: Gadu.NET
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Styczeń 2011, 22:55:03 »
Hej kolego jak idą prace nad gg? Czekam z niecierpliwością na jakieś info albo wersję beta i chyba nie jestem jedyny ;)