TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit

Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« dnia: 19 Październik 2010, 16:30:15 »
Problem: aplikacje wymagają Net Framework "co najmniej w wersji 1.1". Nie instalują się.
Niejasność 1: niby jest w 7-ce nawet wersja 4 to jest ta kompatibilność w dół czy nie ma ?
Czy chcąc mieć system przygotowany na różne ewentualności trzeba instalować wszystkie NF?
Niejasność 2: na liście programów do ew. odinstalowania jest NF 1.1 a instalatory aplikacji twierdzą,
że nie ma go.
Niejasność 3: w menedżerze usług jest z kolei NF w wersji 2 (i 32 i 64 bit) a nie ma ani jedynki ani
czwórki; próbowałem dawać uruchomienie automatyczne ale aplikacje dalej twierdziły, że nie ma NF.
Próba rozwiązania: instalacja 1.1 wywalała się dając komunikat, że już tam jest; no to odinstalowałem
to 1.1 które już w Win niby było i zainstalowałem na nowo z instalatora pobranego ze strony MS.
Aplikacje zainstalowały się i działają ale powstała seria pytań.
Podczas instalowania 1.1 wyskoczyły ostrzeżenia, "o znanych problemach" wynikających
z instalacji 1.1 na Win 7, w szczególności o błędach w działaniu "usług IIS". Czym by to ew. groziło i czy można
takie coś zignorować? To znaczy co by niby nie działało? Bo np. serwera WWW nie mam i nie zapowiada się
na to. No i czy w ogóle nie spowoduje to jakiegoś dziadostwa w systemie ?
Może ktoś jest na tyle obeznany żeby wyjaśnić ten cały mętlik?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2010, 13:14:03 »
altanka co to za windows ? skąd go masz i jakie to aplikacje ?

Odp: Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2010, 14:56:13 »
altanka co to za windows ? skąd go masz i jakie to aplikacje ?
Dopóki się dało eksperymentowałem na tych testowych 7100 i 7600 jako tester po zarejestrowaniu
w MS. Obecnie jest to system kupiony, legalny. Jakie konkretnie aplikacje wchodzą w grę to też
o tyle nie ma znaczenia, że wszystkie są sprzed już dobrych kilku lat i zachowują się tak samo, a
cała sytuacja wynika z faktu, że użytkowuję 2 systemy. Do użytku XP a na 7-kę chciałbym się
wreszcie przesiąść - ale póki co nie da się. Zacząłem od sytuacji gdzie 60 % softu mi nie działało
pod 7-ką i trzeba było albo wymienić albo przechytrzyć 3 elementy hardware'u. Czasem też trochę
pomagały aktualizacje z MS (np. cyrk z drukarką HP 840c na USB).
Teraz nie działa mi już tylko 10-20 %. Przykład z NF 1.1 jest znamienny.
Postowałem na wielu forach - częściej po angielsku i trochę się dowiedziałem a też i sam do tego
i owego doszedłem.
To sam sobie odpowiadam i innym ku wiedzy :
NF 1.1 zawarte w Win7 nie działa - jeśli jest potrzebne to trzeba je wywalić i zainstalować na nowo,
ew. błędy w działaniu serwera WWW mnie nie obchodzą,
wszystkie NF trzeba instalować osobno bo nie sprawdza się żadna kompatibilność w dół
(na XP mam 1.1, 2, 3, 3.5 - i wszystko działa). Pośrednim dowodem na milczące się przyznawanie
MS do takiej sytuacji jest NF 4. Niby jest w systemie ale też jest dostępny na stronach MS
instalator "standalone" na 64 bity. To po co, skoro już jest? Ściągnąłem ten instalator i tylko
czekam aż się kiedyś zetknę z sytuacją, że ta 4-ka w systemie nie działa...
Jeśli z takiej instalacji wynikną jakieś problemy to odszczekam.
Notabene nic to nie jest nowego. Poprzednią kołomyję zaliczałem z directx.
Jest niby 10 w systemie - ale gry wymagające tylko 9.0c NIE DZIAŁAŁY.
I tak rozwiązaniem było zainstalowanie starszego softu na nowszy... całkiem przecież
wbrew dobrym obyczajom i intuicji. A taka np. 64-bitowa java na 64-bitowym IE?
Zainstalowałem ale strony zaraz info NIE MA JAVY. I trza było wrócić do 32-bitowego.
Z braku 64-bitowego flasha także. Itd, itd. Długoby można tak. Póki co na temat NF 1.1
sam sobie odpowiedziałem i cofam pytanie.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2010, 16:56:08 »
to moze ja zapytam - po co ci flash w wersji x64 ?

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2010, 05:47:55 »
Przecież 64-bitowy flash już jest i działa na 64-bitowym IE9.

Odp: Net Framework 1.1 a Win 7 64 bit
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2010, 05:43:39 »
Przecież 64-bitowy flash już jest i działa na 64-bitowym IE9.
Oczywiście, teraz wiem,że jest. Teraz. Nie było go w ciągu ostatniego roku.
Zresztą jeszcze nie spróbowałem. A co do pytania po co mi on to odpowiadam,
że po nic specjalnego. Staram się przesiąść na system 64 bitowy bo to po prostu
bardziej przyszłościowe. Notabene mała ironia losu: wiem, że to nie to subforum ale
pośmiać się zawsze można - dotąd postuję na forum o Win7 używając XP i Firefoksa;
spróbowałem ostatnio IE8 w Win7 - jakoś nie da się zalogować - komunikat o konieczności
sprawdzenia ustawienia plików cookie - podozwalałem w opcjach internetowych co się dało
i nic! Life is brutal and full of zasadzkas.