TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Licencja na Windowsa

Offline michau

  • *****
  • 3974
Licencja na Windowsa
« dnia: 11 Marzec 2008, 17:15:50 »
Witam,
 Interesuje mnie ile osób z Forum będzie chętna za zakup licencji na nowego Windows`a 7? Czy ktoś już myślał nad tym? Zastanawiał się nad kupnem w przyszłości gdy już trafi na sklepowe półki? Może dożyjemy takiej sytuacji, że windows7.pl będzie miało własny sklep z Windows Seven w którym będzie można zakupić nową wersję Okienek po promocyjnej cenie z jakimś rabatem. Ciekawe na ile Microsoft wyceni swoje "Dziecko"? Czy tak jak Viste?

Zapraszam serdecznie do dyskusji
Pozdrawiam

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2008, 17:48:43 »
Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakiejś konkretnej cenie. Mnie się wydaje że będzie kosztował mniej więcej tyle co Vista. Oczywiście jak tylko wyjdzie wersja RTM i trafi na półki sklepów, mam zamiar go kupić.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2008, 17:53:08 »
Wiadomo, że jeszcze dużo dni do premiery ale pisać można :) Ile kosztowała Vista na początku, bo teraz chyba troszkę taniej można kupić.

Offline MP

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2008, 18:33:51 »
Dokładnie - nie warto rzucać się na system od razu po premierze. Warto odczekać kilka miesięcy, wtedy cena spada. Z pewnością MS podejmie kroki mające na celu spopularyzowanie nowego systemu (podobnie jak z Vistą) i będzie oferował dla posiadaczy starszych systemów preferencyjne warunki zakupów.

Dodam, że ze strony polskich użytkowników sprawa wyglądałaby znacznie lepiej gdyby system kosztował 115zł a nie ponad 300 (w stanach kosztuje około $115 [Vista]). No ale niestety nie doczekamy się takiej sytuacji.

Jeżeli chodzi o Vistę to nie zamierzam się na nią przesiadać z XP więc prawdopodobnie moim kolejnym systemem będzie właśnie Seven.

ziebal

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2008, 22:38:17 »
Ja mam nadzieję dostać Seven przez MSDN:AA, albo Technet (jeśli będe miał pewną sumkę odłożoną)  :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2008, 14:59:17 »
Chyba, że $ poleci i zrówna się ze PLN :| to będzie Windows za tyle co w USA

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marzec 2008, 17:08:59 »
Chyba, że $ poleci i zrówna się ze PLN :| to będzie Windows za tyle co w USA

Nie licz na to. Nie ma takiej mozliwosci. Predzej bedziemy sie rozliczac we wspolnej europejsiej walucie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2008, 19:36:33 »
Wiem wiem. Złotemu nie uda się chyba tak wzmocnić w stosunku do $. A jeżeli chodzi o € to już się boję jak nam przelicznik zrobią. Pensje przeliczą po kursie a wszystko inne 1 do 1 !! 
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2008, 09:08:11 wysłana przez michau »

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec 2008, 00:09:25 »
Aż tak żle nie będzie :) A licencje Win7 kupie jak będzie tania.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec 2008, 09:08:43 »
Ja chyba zacznę zbierać złotówki na 7 zaraz po tym jak będą pierwsze wersje beta

QkiZ

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipiec 2009, 12:54:34 »
wyskoczyło mi okno że za kilkanaście dni skończy mi sie licencja na windowsa. pytanie moje co się stanie jak się skończy? czy nie będzie można się zalogować, czy będą wyłączone jakieś usługi?

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec 2009, 13:59:29 »
Dokładnie - nie warto rzucać się na system od razu po premierze. Warto odczekać kilka miesięcy, wtedy cena spada. Z pewnością MS podejmie kroki mające na celu spopularyzowanie nowego systemu (podobnie jak z Vistą) i będzie oferował dla posiadaczy starszych systemów preferencyjne warunki zakupów.

Dodam, że ze strony polskich użytkowników sprawa wyglądałaby znacznie lepiej gdyby system kosztował 115zł a nie ponad 300 (w stanach kosztuje około $115 [Vista]). No ale niestety nie doczekamy się takiej sytuacji.

Jeżeli chodzi o Vistę to nie zamierzam się na nią przesiadać z XP więc prawdopodobnie moim kolejnym systemem będzie właśnie Seven.
nie wiem czy rzeczywiscie tak warto czekac, nawet po paru miesiacach cenia nie spadnie AZ tak zeby przecietny kowalski mogl zakupic. nie spodziewajmy sie obnizki powiedzmy o 100zl. takze jak ktos nie zarabia duzo to radze juz oszczedzac kazda zlotowke.

ja osobiscie zamierzam kupic od razu system. nie wiem jeszcze w jakiej wersji i nie wiem czy w OEM czy tez BOX. jesli BOX bedzie w rozsadnej cenie to pewnie sie pokusze.
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec 2009, 18:16:18 »
Dokładnie,cena nowego systemu Windows raczej nie obniży się jakoś diametralnie.
Ja zakupiłem już Windows 7 Home Premium PL 64-bit BOX w przedsprzedaży,w sklepie internetowym Vobis.
Cena jest tam naprawdę dobra.Teraz tylko spokojnie czekać do 22 października  :)
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipiec 2009, 18:17:46 »
Osobiście bym kupił teraz ale czekam na informacje i możliwość upgrade z XP no i pakiet rodzinny :)

Odp: Licencja na Windowsa
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrzesień 2009, 01:02:17 »
Ja osobiście kupił bym windowsa 7 ,lecz bardzo drogi w tym momencie mam windowsa7 full aktywnego :)
Najlepszy portal i forum o chińskich telefonach z opisami i plikami do pobrania.