TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Samoistne przeskakiwanie kursora.

Samoistne przeskakiwanie kursora.
« dnia: 14 Październik 2010, 14:39:04 »
Witam Administrację i Użytkowników Win7. ;D

Zakupiłem kilka dni temu laptopa Dell Latitude XT2. Na pokładzie Win7 prof.
Niestety podczas użytkowania co 15-30 sekund kursor samoistnie przeskakuje w stronę prawego górnego rogu i tam wykuje kliknięcie. Nie jest to przesunięcie w jakiś konkretny punkt tylko w okolice rogu, jeśli trafi w czerwony krzyżyk to usiłuje zamknąć aplikację, czasem trafia w okienko wyszukiwania i aktualnie przeglądana strona przeskakuje na wynik wyszukiwarki. Wszystko zależy gdzie trafi. Nie muszę tłumaczyć że takie działanie skutecznie uniemożliwia korzystanie ze sprzętu.
Za namową pomocy dell przeprowadziłem test odpalając komputer z pendriva, test wykazał poprawne działanie sprzętowe. Pozostaje tylko awaria softu.
Przetestowałem działanie różnych aplikacji, na jednych kursor znika częściej na innych rzadziej. Generalnie lepiej sprawuje się ze znanymi aplikacjami typu Microsoft Office, Corel, gorzej z alternatywnymi jak firefox czy openoffice.

Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem ??
proszę o sugestie

Odp: Samoistne przeskakiwanie kursora.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2012, 19:36:00 »
Witam,

Miałam ten sam problem, ale nie uśmiechało mi się całkowite wyłączanie touchpadu. Poszperałam, poeksperymentowałam i wcale nie ma potrzeby jego wyłączania! Zwłaszcza, że przed ostatnim formatem systemu nie było żadnego problemu z touchpadem. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że po prostu ustawienia wskaźnika są źle skonfigurowane.
Nie wiem jak na innych laptopach, ale u mnie na Toschibie Satellite weszłam w Panelu sterowania w Sprzęt i dźwięk, później w Mysz, zaktualizowałam sterowniki i przy ponownym włączeniu komputera pojawiło mi się okno ze wszystkimi opcjami sterownika. Wybrałam Czułość, z lewej strony, a potem jest tam funkcja o nazwie PalmCheck:

"Funkcja PalmCheck™ zabezpiecza przed niezamierzonym uaktywnieniem touchpada. Funkcja PalmCheck potrafi rozpoznać, kiedy podczas pisania na klawiaturze dłoń dotyka touchpada. To pozwala zapobiec niezamierzonym ruchom wskaźnika lub kliknięciom."

Wystarczy, zgodnie z zamieszczonymi tam instrukcjami, przesunąć suwak bardziej na maksimum i jest DUŻO LEPIEJ!  Kursor już nie przeskakuje w ogóle, a czułość touchpada jest nadal dobra. Ja przynajmniej różnicy w czułości nie widzę.

Mam nadzieję, że komuś się te informacje przydadzą i powodzenia w zgłębianiu Waszych komputerów. W dzisiejszych czasach każdy musi być trochę informatykiem….

Pozdrawiam