TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kontrolery dźwięku, wideo i gier

Offline mch

Kontrolery dźwięku, wideo i gier
« dnia: 01 Lipiec 2010, 19:25:44 »
Jest to mój pierwszy post, więc na początku chciałbym się przywitać i proszę o wyrozumiałość.
Jestem posiadaczem notebooka Toshiba Satellite L505. Everest Home nie rozpoznaje niestety płyty głównej, ale wg CPU-Z jest to Intel GL40 z zintegrowaną grafiką Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family. Moje pytanie dotyczy głownie kwestii kontrolerów dźwięku, wideo i gier . Po wejściu w menedżer urządzeń i rozwinięciu tego paska pojawia mi się tylko: Realtek High Definition Audio. Czy to normalne? Do tej pory nie miałem do czynienia z Windowsem 7, na stacjonarnym kompie gdzie mam Xpka po rozwinięciu paska występuje dużo więcej pozycji (Kodery-dekodery wideo itp). Na laptopie jest zainstalowany Windows 7 Home Premium 64 bitowy. Instalowałem już sterowniki ze strony Intela do grafiki, ale nic się nie zmienia. A moje pytanie bierze się stąd, że grafika pozostawia wiele do życzenia, a sprawdzałem ją na kilku pozycjach gier, z którymi nie miałem problemów na dużo słabszej stacjonarce. Wprawdzie podciągnąłem troszkę detale, ale porównując oba kompy (1GB ramu ddr2 z grafiką 256 a w toshibie 3GB ramu ddr3 z grafiką 1GB) różnica nie może być aż tak duża. Gry nie chodzą płynnie, jest duże opóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku(obraz jest bardzo zwolniony) i opóźnione reakcje kursora przy poruszaniu touchpadem. Nie wie w czym upatrywać tego przyczyny. Czy brak tych kontrolerów ma jakiekolwiek znaczenie? Jeżeli nie to coś innego to będę wdzięczny za każdą radę, bo sytuacja jest trochę irytująca. Jak już zaznaczyłem, sterowniki do Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family pobrałem ze strony intela i są zainstalowane. Pozdrawiam

Odp: Kontrolery dźwięku, wideo i gier
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2010, 23:38:09 »
Po 1 nie dziwi mnie fakt że w Kontrolery dźwięku, wideo i gier masz tylko kartę dźwiękową to tylko laptop więc cudów się nie spodziewaj.
Po 2 karta graficzna intela to po prostu szajs choćby nie wiem ile miała pamięci (którą z resztą sobie pobiera z pamięci RAM) nie ma to jak dedykowana karta grafiki nVidia lub ATI ;)

Offline mch

Odp: Kontrolery dźwięku, wideo i gier
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2010, 23:55:30 »
Czyli nie napalać się na jakieś duże osiągi?;) Dzięki w każdym razie za odpowiedź. Odnośnie lekko opóźnionego touchpada to też będzie kwestia grafiki? Czy po prostu urok touchpada i można coś poprawić podłączając jakąś myszkę przez usb?

Odp: Kontrolery dźwięku, wideo i gier
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2010, 10:17:42 »
Opóźnienie touchpada to też wina grafiki bo to ona nie wyrabia i zacina grę co powoduje opóźniona reakcje na jakiekolwiek ruchy touchpadem.