TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #720 dnia: 06 Marzec 2010, 21:27:47 »
Rozwiazanie jest proste. Trzeba uzyc mozgu i aktywowac tylko kluczem. Link do kluczy retail i oem w moim podpisie.

Prawdopodobnie aktywacja online nie przejdzie, wiec wybierasz aktywacje przez telefon i nie pisz ze cos nie dziala, bo dziala :D
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2010, 21:31:54 wysłana przez Madzia »

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #721 dnia: 06 Kwiecień 2010, 19:17:33 »
CO do aktywacji to napisze coś co mnie dziś spotkało :)
Mianowicie (może wiecie, może nie) jest już zaktualizowany Windows Virtual PC i nie wymaga procków z wirtualizacją.
Pomyślałem co mi szkodzi sprawdzę, co sie okazało ze przed pobranie tego całego 3 częściowego pakietu trzeba zrobić weryfikację orginalności co uczyniłem.
Z serwera MS zassała się najnowsza aktualka jeśli chodzi o katywacje czy jak to tam się zwie, no i okazało się iż czeka mnie reinstalka OS-a :D Nie przeszedłem testu na "dresiarza" oznajmił mi system. Po reinstalce uzyłem loadera by Daz dokladnie  v1.7.7r i aktywowałem kluczem od DELLA bo jest tam możność wyboru :) I teraz po aktualce tej samej ze strony MS jestem wkoncu rasowym "dresem" :P także ten loaderek dział bardzo sprawnie na Ultimate x64 :)
Pozdro "dresiki" :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #722 dnia: 01 Czerwiec 2010, 07:37:20 »
witam

odswieze sobie temacik, dodam, ze udalo mi sie znalezc forum przez google ;)

otoz dwie instalki win 7 ultimate 64bit, jedna wkompliwoanego aktywatorka miala, przy drugiej juz recznie zassalem z netu

Windows 7Loader by Orbit30 And Hazar 32,64Bit v1.5 - niestety, caly czas jak odpalam kompa to bialy ekran z czerwonym napisem error oraz Can not open file c:RECOVERY.DAT

na laptope asusa jest partycja recovery, wczesniej na nim byla vista

jak aktywowac system win ultimate 64bit? obecnie osadzilem czysta... i 30 dni do konca :D

edit

recepta

skasowanie partycji recovery ;) skorzystalem tez z tego aktywatora [strona nie jest już dostępna] HASŁO: [zostało usunięte]

win 7 prof dziala i jest aktywowany
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 14:35:17 wysłana przez Mirahz »

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #723 dnia: 01 Czerwiec 2010, 14:42:22 »
Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.502 Fixed

tego polecam. nigdy sie nie zawiodłem na automatycznej. a ręczna też ma dużo funkcji ;)

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #724 dnia: 04 Czerwiec 2010, 15:40:05 »
Na jakiej zasadzie dzialaja te loadery? Jestem pewien caly myk polega na brudnej robocie wew. rejestru i pewnie dodaniu/zmianie kilku .dll-ek. Wie ktos jak to dokladnie dziala?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #725 dnia: 04 Czerwiec 2010, 20:23:15 »
myslisz się. Cały myk polega na tym, że  duże korporacje tj HP czy dell albo Lenovo itd mają swoje klucze OEM ale zbiorowe. Wszystko dla szybkości. Na wielu tysiącach kompów tych firm jest instalowany ten sam windows na identycznym kluczu zbiorowym. Jednak działa to tylko gdy w biosie jest zapisana tablica slic, a w systemie certyfikat oem. Ale dla firm to pikuś. Podczas reinstalacji systemu przez użytkownika używasz już klucza z nalepki z obudowy. Więc problem z głowy

Loadery używają tego myku. Instalujesz go, a wraz z nim instaluje się emulator softwareowy, z nie fizyczny biosu,  (a właściwie slic) choć możesz równie dobrze sam zmodować swojego biosa fizycznie(tj roma). Poza tym dodawany jest odpowiedni cert i klucz. Zainstalowany loader sprawia, że maszyna de facto identyfikuje się jako hp, dell itd.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #726 dnia: 04 Czerwiec 2010, 20:23:57 »
Dodam jeszcze że te klucze nie wymagają aktywacji, są offline

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #727 dnia: 05 Czerwiec 2010, 13:10:47 »
duże korporacje tj HP czy dell albo Lenovo itd mają swoje klucze OEM ale zbiorowe. Wszystko dla szybkości. Na wielu tysiącach kompów tych firm jest instalowany ten sam windows na identycznym kluczu zbiorowym. Jednak działa to tylko gdy w biosie jest zapisana tablica slic, a w systemie certyfikat oem. Ale dla firm to pikuś. Podczas reinstalacji systemu przez użytkownika używasz już klucza z nalepki z obudowy
Kupiłam laptopa HP z systemem. Oczywiście była partycja do odtwarzania systemu z dodatkami producenta, ale tak muliło, że ją usunęłam i zainstalowałam z płyty windowsa. Teraz chodzi szybko, tak jak powinno ;D
Czy jak była partycja recovery to system był wtedy aktywowany kluczem zbiorowym oem, innym niż na nalepce?
Po formacie, aktywowałam kluczem oem z nalepki i niestety online nie poszło, tylko telefonicznie. To jest żenujące, bo mam oryginalny system z licencją i musiałam dzwonić żeby aktywować, a przecież online jest znacznie szybciej.

Wogole, to po co oni robią partycje recovery z tym ich całym syfem? Procesor Core i7, a przez te ich dodatki, to wszystko działało jak Pentium 4 :D
Trzeba to od razu usuwać i instalować na czysto od nowa ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2010, 13:20:27 wysłana przez Madzia »