TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?

Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?
« dnia: 03 Czerwiec 2010, 18:48:02 »
Witam. Od razu zaznaczam, że pisałem już taki temat na innym, konkurencyjnym forum, ale pewien Junior Moderator mnie źle zrozumiał i bardzo niemiło potraktował... no cóż, mam nadzieję, że tutaj ktoś będzie wstanie mi odpowiedzieć na moje pytanie. :)

Żeby uniknąć nieporozumień proszę dokładnie zapoznać się z treścią mojego posta, postaram się wszystko jasno wytłumaczyć.
----------------------------------------------------------------------------

Niedawno kupiłem Windows 7 64-Bit i mam pytanie dotyczące DirectX'a
W programie dxdiag pokazuje mi, że mam DirectX 11, ale kiedy instalowałem pewną grę na STEAM wyskoczyło okienko z informacją o instalacji Direct'a.
Jak mniemam doinstalowało 9, ale nie jestem pewien...
I tu mam pytanie:
Jak sprawdzić jakie wersje DirectX mam zainstalowane? - wiem, że mam 11, ale nie wiem jak sprawdzić czy doinstalowała się 9 czy 10/10.1

Postaram się jeszcze to dokładniej wyjaśnić:
---------------------------------------------------------------

Wiem, że w Windows 7 standardowo jest wgrany DirectX 11 i wiem, że to on jest pokazywany w programie dxdiag jako podstawowy. Jednakże dowiedziałem się, że w Win 7 można doinstalować pliki wcześniejszych DirectX'ów - dograć pliki np. DX 9.0c (w dxdiag nadal będzie wyświetlana 11 jako podstawowa)

Dzisiaj podczas uruchamiania gry na steam, wyskoczyło okienko "Installing DirectX for Windows" i dograły się jakieś pliki DirectX'a - chciałbym wiedzieć jak sprawdzić, która wersja się doinstalowała, bo moja karta graf. obsługuje DirectX 10.1 i nie wiem czy muszę coś jeszcze wgrywać...

Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście :]

edit:// pogrzebałem jeszcze w internecie i okazało się, że 10 nie trzeba dogrywać i wg. MS 9 też, ale już wg. producentów gier 9 trzeba dograć... już jestem skołowany...
Jest jakiś uniwersalny sposób/program, który dajmy na to wyświetli mi po prostu np.
W systemie masz wszystkie potrzebne biblioteki DirectX
czy coś w ten deseń? :P
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2010, 19:08:21 wysłana przez MikeFM »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2010, 20:08:27 »
menu start - w pozycji uruchom wpisz dxdiag

jezeli ci gra zainstalowała dx to tylko i wyłacznie dograł instalator biblioteki nic wiecej . nie ma sie czym zamartwiac . pozdrawiam




p.s. z tego co wiem ( na 99%) to nie jest mozliwe zejscie na nizszy dx - jak narazie  pozostaje 11 - zostaja tylko dogrywane nizsze biblioteki


« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2010, 20:16:21 wysłana przez kamiton »

Odp: Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2010, 21:14:54 »
Acha, czyli gra nie "zaktualizowała" direct'a tylko po porostu dograła pliki instalacyjne, które mogę sam włączyć?

PS. W folderze gry rzeczywiście jest katalog DirectX, a w nim pliki służące do instalacji directa.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2010, 22:02:45 »
nie musisz ich włączać , ani nic instalowac ( bo juz to zaistniało podczas instalacji gry ) - gra juz w swoj własny sposob wykorzysta biblioteki ktore zostały dograne .

Odp: Jak sprawdzić jakie wersje DirectX posiadam?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2010, 22:13:48 »
Acha ok, dzięki za odpowiedź :)