TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

OtoFotki Uploader (.net, C#)

Offline Luke

  • ****
  • 423
OtoFotki Uploader (.net, C#)
« dnia: 09 Kwiecień 2010, 23:29:50 »
Czy lubicie serwis otoFotki.pl? :)

Bo ja lubię, i to bardzo. :P Często z niego korzystam, bo jest szybki i niezawodny. Postanowiłem sobie ułatwić korzystanie z tego serwisu przez stworzenie aplikacji, która mogłaby zapamiętać jakie zdjęcia wgrywam na serwer, aby potem nie zapomnieć ich linków. Czasem mi się zdarzało, że wgrałem 6 zdjęć, po czym przypadkowo odświeżyłem, albo wyłączyłem stronę i musiałem wgrywać zdjęcia jeszcze raz, bo straciłem wszystkie linki...

Ale teraz takie problemy to już przeszłość. :P Zapraszam do testowania mojej najnowszej aplikacji, która sprawia, że wgrywanie zdjęć na otoFotki.pl przypomina zwyczajne kopiowanie plików do folderu. Taki był mój cel - maksymalnie uprościć wgrywanie zdjęć. :) Z wyglądu program do złudzenia przypomina zwyczajny folder w Windows 7. Różni się tym, że jego zawartość tak naprawdę znajduje się na serwerze otoFotki.pl, ale widać ją tak, jakby folder był na lokalnym komputerze. Oczywiście program wszystko zapamiętuje. :)

Oto i on (poniższe zdjęcie wgrałem przy pomocy tego programu):


Jak wgrywać zdjęcia? Dokładnie tak, jak się kopiuje pliki do folderu. :P Można je po prostu przeciągnąć myszką, można wybrać z menu Kopiuj/Wklej, można użyć skrótów Ctrl + C i Ctrl + V, można kliknąć na przycisk Dodaj obrazy - jak komu wygodnie. Ja tam lubię przeciągać myszką. :P Następnie obrazy się ładują. Od razu można przesłać dowolną ilość obrazków. :) Gdy zaznaczymy jakiś obrazek, to wyświetlają się nam przydatne linki. Kliknięcie na przycisk po prawej stronie linku powoduje skopiowanie go do schowka. Każdy załadowany obrazek można pobrać lub otworzyć w przeglądarce. Można natychmiast pobierać dowolną ilość wgranych obrazków.

Program jest w jednym pliku i wygląda jak folder. Można go pobrać tutaj:
   
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2010, 20:51:25 wysłana przez Luke »

Offline em1L

Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2010, 08:22:09 »
Uploader bardzo fajny, działa bezproblemowo, jednakże chciałbym coś podobnego, do wspomnianego imageshacka :D
Ważne, żeby obsługiwał dane konto i wyświetlał wszystkie wgrane obrazki

Pzdro :D

Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2010, 08:56:57 »
Fajna rzecz dla kogoś kto z tego korzysta :)
A jeśli chodzi o imageshack to lepiej poszukać czegoś innego np fotoo.pl
imageshack jest wolny i na wielu portalach nie są akceptowane zdjęcia z tego serwisu.

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2010, 15:40:15 »
Dobra robota Luke. Aplikacja prosta, ale bardzo użyteczna. Aż mnie zmobilizowałeś do poświęcenia większej uwagi otoFotkom. Dzięki za włożoną pracę. Może jeszcze dzisiaj wrzucę do bazy www.instalki.pl :)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2010, 19:33:24 »
Dobrze, ale poczekaj, wstawię finalną wersję, nie betę. :)
Od tej chwili link w pierwszym poście wskazuje już na finalną wersję. ;)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2010, 14:02:28 »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2010, 14:30:05 »
Aaa... jednak musiałem coś poprawić. :) Jeden link źle się kopiował. No i ulepszyłem nieco ładowanie plików metodą przeciągania. Wcześniej program powodował zawieszenie się okna folderu lub pulpitu z którego przeciągano pliki na czas ładowania zdjęć. Teraz już ten problem nie występuje. Link do programu jest ten sam, ale teraz kryje się pod nim poprawiona wersja. ;)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2010, 17:50:37 »
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/akcesoria/OtoFotki_Uploader.html  OtoFotki Uploader w wersji 1.0.2 Zapraszam do korzystania :)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2010, 18:36:02 »

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2010, 18:56:13 »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lipiec 2010, 11:50:29 »
Od dziś program dostępny jest również dla Windows XP, oraz dostępna jest nowa wersja 1.0.6 dla Windows 7 i Visty. ;)


Dla obu wersji dodałem program instalacyjny, dzięki czemu Windows już nie będzie nas ostrzegał o niebezpieczeństwach w trakcie uruchamiania programu.

Program można pobrać tutaj:
OtoFotki Uploader 1.0.6 dla Windows 7 i Visty
OtoFotki Uploader 1.0 dla Windows XP

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2010, 17:03:07 »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad 2010, 12:34:12 »
Kiedy tylko mam wolną chwilę, wracam do programu i wyszukuję w nim błędów. I właśnie trochę tych błędów znalazłem, dlatego wydałem kolejną wersję programu - 1.0.7

Ostatnio naszła mnie też ochota na pewną promocję programu na YouTube, więc przygotowałem o nim dwa filmiki i powoli szykuję już trzeci. Zachęcam do obejrzenia. :)

OtoFotki: Na forum...
OtoFotki: 5 sposobów na dodawanie obrazów

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2010, 08:55:33 »
Aktualizowałem na www.instalki.pl

OtoFotki Uploader 1.0.7

Zapraszam również na facebook'owy profil serwisu http://www.otofotki.pl/ : http://www.facebook.com/otofotki :)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: OtoFotki Uploader (.net, C#)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2011, 23:03:05 »
Znalazłem błąd, mam nadzieję że poprawisz:
1.wgrywam fotkę, linki działają
2.zmieniam nazwę fotki
3.linki pokazują error 404