TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.

Witam, tak jak w temacie mam problem ze skanerem w tym urządzeniu pod Win 7. System sam znalazł i zainstalował sterowniki. Drukarka działa bez zarzutu. Skaner również jest zainstalowany prawidłowo (w menedżerze urządzeń jest wykrywany i wyświetlany prawidłowo). Skaner działa, bo bez udziału systemu skanuje (taka funkcja ksero).

Problem pojawia się gdy chcę coś zeskanować na komputer: Start -> Urządzenia i drukarki -> Canon MP210 -> Skanuj fotografię lub dokumenty...
Pojawia mi się błąd: "Nie można ukończyć operacji (błąd 0x00000015). Urządzenie nie jest gotowe." Wygląda to tak: [strona nie jest już dostępna] Click

System to Win 7 x86 Ultimate.

Zainstalowałem później sterowniki ze strony Canona, dedykowane dla Win 7 ale to nic nie zmieniło. Drukarka działa, skaner nadal pokazuje taki błąd. Co jest tego przyczyną?
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:11:37 wysłana przez Mirahz »

Odp: Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2010, 19:29:43 »
Funkcja ksero może działać a skaner już nie.. Taki urok tego urządzenia..
Odinstaluj, przeczyść rejestr, zainstaluj raz jeszcze sterownik -
[strona nie jest już dostępna]
Powinno pomóc. Zainstaluj też OCR ScanSoft OmniPage SE.

Ale chyba ten skaner nie jest kompatybilny z Win 7 ale mogę się mylić..
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:12:10 wysłana przez Mirahz »

Odp: Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2010, 00:32:12 »
Robiłem to już wcześniej ;)
Co ciekawe, jestem teraz w domu i też mam tutaj urządzenie wielofunkcyjne tylko że EPSON Stylus SX 100.
Problem jest identyczny. Drukarka działa, skaner nie skanuje.  ::)
Ciekawe...
I nie za bardzo rozumiem jak urządzenie, do którego producent podaje dedykowane sterowniki pod W7 może nie być kompatybilne?

EDIT:
Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta (EPSON), udostępnia 2 (do skanera i drukarki oddzielnie) i co najciekawsze skaner nadal nie działa. Ciągle ten sam błąd.  ::) Kiedy skanuje programem "Epson scan" wszystko jest ok skaner działa i skanuje.
Z poziomu Panelu Sterowania w systemie ciągle pokazuje ten błąd wyżej... Naprawdę niedoróbka jakaś chyba.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2010, 00:54:24 wysłana przez Kjartan »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2010, 09:54:27 »
Posiadam Canon Pixma MP 610 i nigdy nie miałem z nim problemu , jezeli na drugim takim urzadzeniu pojawia ci sie identyczny problem to mysle ze mozesz miec jakis bład w systemie moze format potrzebny :)

Odp: Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2010, 15:25:18 »
Tylko, że to się dzieje zaraz po formacie. System jest oryginalny ze wszystkimi aktualizacjami dostępnymi atm.
To na pewno wina systemu, ale może ja też coś nieświadomie przestawiam... sam nie wiem :)