TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.  [X]
Windows 7, Seven Forum

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalny build: Current Release. Windows 8 RTM | Sklep z oprogramowaniem | Windows7.pl na FB! | Windows 8 News | Poradniki

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem ze skanowaniem. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP210.  (Przeczytany 9406 razy)
Kjartan
Nowy użytkownik
*

« : 01 Kwiecień 2010, 11:20:14 »

Witam, tak jak w temacie mam problem ze skanerem w tym urządzeniu pod Win 7. System sam znalazł i zainstalował sterowniki. Drukarka działa bez zarzutu. Skaner również jest zainstalowany prawidłowo (w menedżerze urządzeń jest wykrywany i wyświetlany prawidłowo). Skaner działa, bo bez udziału systemu skanuje (taka funkcja ksero).

Problem pojawia się gdy chcę coś zeskanować na komputer: Start -> Urządzenia i drukarki -> Canon MP210 -> Skanuj fotografię lub dokumenty...
Pojawia mi się błąd: "Nie można ukończyć operacji (błąd 0x00000015). Urządzenie nie jest gotowe." Wygląda to tak: Click

System to Win 7 x86 Ultimate.

Zainstalowałem później sterowniki ze strony Canona, dedykowane dla Win 7 ale to nic nie zmieniło. Drukarka działa, skaner nadal pokazuje taki błąd. Co jest tego przyczyną?
martini
Użytkownik
**

« Odpowiedz #1 : 01 Kwiecień 2010, 19:29:43 »

Funkcja ksero może działać a skaner już nie.. Taki urok tego urządzenia..
Odinstaluj, przeczyść rejestr, zainstaluj raz jeszcze sterownik -
http://software.canon-europe.com/products/0010485.aspi
Powinno pomóc. Zainstaluj też OCR ScanSoft OmniPage SE.

Ale chyba ten skaner nie jest kompatybilny z Win 7 ale mogę się mylić..
Kjartan
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 03 Kwiecień 2010, 00:32:12 »

Robiłem to już wcześniej Mrugnięcie
Co ciekawe, jestem teraz w domu i też mam tutaj urządzenie wielofunkcyjne tylko że EPSON Stylus SX 100.
Problem jest identyczny. Drukarka działa, skaner nie skanuje.  Z politowaniem
Ciekawe...
I nie za bardzo rozumiem jak urządzenie, do którego producent podaje dedykowane sterowniki pod W7 może nie być kompatybilne?

EDIT:
Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta (EPSON), udostępnia 2 (do skanera i drukarki oddzielnie) i co najciekawsze skaner nadal nie działa. Ciągle ten sam błąd.  Z politowaniem Kiedy skanuje programem "Epson scan" wszystko jest ok skaner działa i skanuje.
Z poziomu Panelu Sterowania w systemie ciągle pokazuje ten błąd wyżej... Naprawdę niedoróbka jakaś chyba.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2010, 00:54:24 wysłane przez Kjartan » Zapisane
kamiton
Ekspert

Nie celuj do mnie

« Odpowiedz #3 : 03 Kwiecień 2010, 09:54:27 »

Posiadam Canon Pixma MP 610 i nigdy nie miałem z nim problemu , jezeli na drugim takim urzadzeniu pojawia ci sie identyczny problem to mysle ze mozesz miec jakis bład w systemie moze format potrzebny Uśmiech

lumia 820 user

Kjartan
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 03 Kwiecień 2010, 15:25:18 »

Tylko, że to się dzieje zaraz po formacie. System jest oryginalny ze wszystkimi aktualizacjami dostępnymi atm.
To na pewno wina systemu, ale może ja też coś nieświadomie przestawiam... sam nie wiem Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: