TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana liter dysków

Zmiana liter dysków
« dnia: 09 Marzec 2010, 22:58:48 »
Chciałbym zmienić literki DVDRom i drugiej partycji dysku twardego. W tej chwili mam DVD jako D: a druga partycja jako E: Jest jakiś w miarę prosty sposób żeby to zmienić?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zmiana liter dysków
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2010, 23:11:50 »

Otwórz okno Zarządzanie dyskami - w tym celu w menu "Start | Uruchom" wpisz polecenie diskmgmt.msc. W oknie tym zaznacz dysk, którego literę chcesz zmienić, np. D: a następnie otwórz menu Akcja i wskaż w nim opcję Wszystkie zadania | Zmień literę dysku i ścieżki.

Kliknij przycisk Zmień i nadaj dyskowi nową literę, zatwierdzając zmianę klikając OK. Zmiana natychmiastowa :)

Uwaga: za pomocą tego polecenia nie można zmieniać liter napędów systemowych i rozruchowych.

Odp: Zmiana liter dysków
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2010, 23:42:39 »
Bardzo dziękuję!!!
Działa w 100% OK, o to mi chodziło :)

Odp: Zmiana liter dysków
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2010, 08:53:32 »
Witam a ja mam takie pytanie bo mi te nazwy dysków zawsze się przestawiają po zmianie windowsa dlaczego tak jest?

Odp: Zmiana liter dysków
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2010, 10:15:57 »
Te zmiany są zależne od tego jak masz podłączone dyski twarde w swoim komputerze.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zmiana liter dysków
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2010, 10:28:57 »
Witam a ja mam takie pytanie bo mi te nazwy dysków zawsze się przestawiają po zmianie windowsa dlaczego tak jest?

cos mi tu nie gra - nie ma opcji na to by za kazdym razem gdy instalujesz  tego samego windowsa  instalka przypisywała inne litery . zmiana liter nastepuje tylko w przypadku gdy do zainstalowanego juz systemu podepniesz nowe urzadzenie i zdecydujesz sie w takiej konfiguracji wrzucic nowy system, zmiana nastapi tez jezeli juz na nowym systemie zdecydujesz sie popartycjowac dysk a potem instalowac znowu nowy system  - tylko w takim przypadku nastapi zmiana liter
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2010, 10:30:49 wysłana przez kamiton »