TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.  [X]
Windows 7, Seven Forum

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalny build: Current Release. Windows 8 RTM | Sklep z oprogramowaniem | Windows7.pl na FB! | Windows 8 News | Poradniki

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zmiana liter dysków  (Przeczytany 33890 razy)
satman
Nowy użytkownik
*

« : 09 Marzec 2010, 22:58:48 »

Chciałbym zmienić literki DVDRom i drugiej partycji dysku twardego. W tej chwili mam DVD jako D: a druga partycja jako E: Jest jakiś w miarę prosty sposób żeby to zmienić?
kamiton
Ekspert

Nie celuj do mnie

« Odpowiedz #1 : 09 Marzec 2010, 23:11:50 »

Otwórz okno Zarządzanie dyskami - w tym celu w menu "Start | Uruchom" wpisz polecenie diskmgmt.msc. W oknie tym zaznacz dysk, którego literę chcesz zmienić, np. D: a następnie otwórz menu Akcja i wskaż w nim opcję Wszystkie zadania | Zmień literę dysku i ścieżki.

Kliknij przycisk Zmień i nadaj dyskowi nową literę, zatwierdzając zmianę klikając OK. Zmiana natychmiastowa Uśmiech

Uwaga: za pomocą tego polecenia nie można zmieniać liter napędów systemowych i rozruchowych.

lumia 820 user

satman
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 09 Marzec 2010, 23:42:39 »

Bardzo dziękuję!!!
Działa w 100% OK, o to mi chodziło Uśmiech
abc99
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 29 Kwiecień 2010, 08:53:32 »

Witam a ja mam takie pytanie bo mi te nazwy dysków zawsze się przestawiają po zmianie windowsa dlaczego tak jest?
robert79513
Ekspert

« Odpowiedz #4 : 29 Kwiecień 2010, 10:15:57 »

Te zmiany są zależne od tego jak masz podłączone dyski twarde w swoim komputerze.

kamiton
Ekspert

Nie celuj do mnie

« Odpowiedz #5 : 29 Kwiecień 2010, 10:28:57 »

Witam a ja mam takie pytanie bo mi te nazwy dysków zawsze się przestawiają po zmianie windowsa dlaczego tak jest?

cos mi tu nie gra - nie ma opcji na to by za kazdym razem gdy instalujesz  tego samego windowsa  instalka przypisywała inne litery . zmiana liter nastepuje tylko w przypadku gdy do zainstalowanego juz systemu podepniesz nowe urzadzenie i zdecydujesz sie w takiej konfiguracji wrzucic nowy system, zmiana nastapi tez jezeli juz na nowym systemie zdecydujesz sie popartycjowac dysk a potem instalowac znowu nowy system  - tylko w takim przypadku nastapi zmiana liter
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2010, 10:30:49 wysłane przez kamiton » Zapisane

lumia 820 user

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: