TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Użytkowanie, czarny ekran z kursorem i nic dalej?

Odp: Użytkowanie, czarny ekran z kursorem i nic dalej?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2010, 20:56:16 »
Straciłem wszelkie chęci naprawy.
Po skopiowaniu wszystkich plików na zewnętrzny dysk, utworzyłem na nowo partycje i je sformatowałem. Wymieniłem napęd DVD, który wziąłem z innego komputera i.... ruszyło (na szczęście).

System stoi, już go zainstalowałem i przekopiowałem trochę konfiguracji ze starego.

Czeka mnie długa i męcząca droga z instalacją oprogramowania i sterowników, na szczęście mam cały backup przeglądarki wraz ze wszelkimi hasłami. :)

Za jakiś czas odpalę HDD Regeneratora i chkdsk w celu obadania sprawy czy dysk nie jest uszkodzony.

Ah, zauważyłem że dysk zewnętrzny gdy komputer przechodzi w stan uśpienia, ciągle pracuje, talerz się kręci a ramę głowicy czasem porusza- czy ten wbudowany do laptopa dysk SATA też się tak zachowuje? Jeżeli tak, to chyba wiem skąd się wzięło tyle uszkodzonych sektorów. :)

Odp: Użytkowanie, czarny ekran z kursorem i nic dalej?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń 2010, 22:00:13 »
Czyli miałem rację instalacja z pendrive'a by pomogła ;) Lepiej przeskanuj dysk jeszcze raz bo będzie płacz i zgrzytanie zębów jak sobie znowu wszystko poustawiasz a dysk padnie ;)

Odp: Użytkowanie, czarny ekran z kursorem i nic dalej?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Styczeń 2010, 12:28:57 »
Sprawdziłem dysk przed uszkodzonymi sektorami w HDD regenerator po kilkunastu godzinach pracy- bez żadnych błędów.

Za kilka dni sprawdzę jeszcze raz wszystko chkdsk.

Po obejrzeniu dokumentacji Windowsa, mogę stwierdzić że powodem mojego problemu było przenoszenie komputera w trybie uśpienia. Vista ma możliwość np. instalacji aktualizacji systemowych podczas gdy jest ona w trybie uśpienia- co oznacza, że dysk pracuje i obraca talerzami.
Jeżeli pracuje i komputer jest przenoszony- głowica może mieć problemy z poprawną obsługą zapisu danych na nośniku.

Wniosek: jeżeli nie chcesz  mieć uszkodzonej partycji/dysku/systemu proponuję przenosić komputer gdy jest wyłączony lub jest zahibernowany. Gdy zaś leży on na biurku, nie jest poruszany a chcesz po powrocie do domu móc go szybko uruchomić, wtedy możesz korzystać z uśpienia.

@robert79513, dziękuję Ci ogromnie za pomoc. Dzięki twojej pomocy nie straciłem ważnych danych.  ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2010, 13:31:04 wysłana przez localh0st »

Odp: Użytkowanie, czarny ekran z kursorem i nic dalej?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Styczeń 2010, 12:50:17 »
Nie ma sprawy od tego tutaj jestem ;)