TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64

Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« dnia: 20 Listopad 2009, 22:57:57 »
No więc tak, sprawdziłem na tej przyklejonej liście z gram i niby CS powinien mi działać... Problem w tym, że nie działa poprawnie:( Ping jest podwojony, cała mapa, bronie, wszytko jest rozpikselowane i  się zacina, gra odpala się wolno, przy zmianie rozdzielczości, wyskakiwały błędy, podczas odpalania STEAMA i CS(pierwszy raz) też wyskakiwało coś, że na tym systemie coś jest źle. No ale skoro innym działa, to dlaczego mi nie? Na XP SP2, XP SP3, MX 8.1 wszytko działało dobrze.
Mój komp:
Intel Core2Quad Q6600 4x 2.4GHz
Gigabyte GeForce GTX260
4GB RAM OCZ 800MHz
OCZ eXtream 600W
płyta gł. Gigabyte S-Series(modelu nie chce mi się sprawdzać)
monitor BENQ full HD 16:9 1920x1080 odświeżanie 60Hz
Windows 7 Ultimate x64

Odpalanie w trybie zgodności z XP nic nie dało, jako admin też nie, instalacja nVidia PsyhiX też nie. Nie odsyłajcie mnie do googli, bo szukałem i konkretnie to nikt nic nie napisał, wszyscy tylko zawsze piszą: google.pl itp. itd. a nikt nie pomoże.
Słyszałem coś o synchronizacji pionowej ale nawet nie wiem gdzie mam to znaleźć w 7, bo nie ma panelu nVidii, jeszcze coś o indeksowaniu.
Oczywiście instalowałem CS kilka razy i to samo zawsze:(
Może instalacja nowych sterowników do grafy pomoże? tam będzie ten panel nvidia, ale jak mam odinstalować stare stery jak nie ma nic w dodaj/usuń?? wszytko się automatycznie zainstalowało jak robiłem windę. A jak kiedyś pobrałem z tego Windows Update jakieś z nieobowiązkowych aktualizacji to po instalacji system mulił i gry chodziły duużo gorzej(podejrzewam, że stery się zaczęły gryźć, bo starych nie usunęło) to od nowa postawiłem system....
Tak to wszystko mi działa, tylko ten CS nie:(

Pomóżcie:) ;)

« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2009, 21:59:08 wysłana przez cube7 »

Odp: Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2009, 09:57:53 »
co do twojego rozpikselowanego cs'a, wejdz w opcje video w grze i ustaw tryb renderowania na openGL.
odnosnie synchronizacji pionowej.. wejdz do panelu nv, potem 3d settings, znajdz vertical sync (synchronizacja pionowa:P) i wybierz force off.
Dopisz jeszcze w opcjach uruchamiania cs'a -freq 75 :P
GL

Odp: Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2009, 22:17:29 »
W cs nie moge wziac na opengl bo sie nie wlacza i wysakuje blad na tym pierwszym trybie software jest rozpikselowane i sie nie da 32 bity wziac tylko na D3D czy jakos dziala normalnie i moge wziac 1920x1080 i 32 bity i tam widescreen czy jakos tak
ja NIE MAM tego panelu nvidia:P wiec jak mam przestawic przeciez napisalem;p
Dopisz jeszcze w opcjach uruchamiania cs'a -freq 75 :P
GL

moglebys dokladniej powiedziec gdzie mam to wpisac?

I tak po ustawienie tego na D3D jest normalnie juz tylko ze ping jest podwyzszony i skacze no i steam mi sie wlacza bardzo dlugo(wiec to sie nie zmiaenilo) po prostu sie tak zacina i dopiero sie wlacza, tak nie bylo na xp...

I jak mam zmienic te stery, bo nie ma starych w dodaj/usun to w menadzerze mam wziac odinstaluj sterownik i zainstalowac sciagniety z nvidia.pl??

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2009, 18:25:02 »
nic nie mieszaj. Tylko pobierz najnowsze stery ze strony nvidii i zainstaluj. Bo jak chcesz usunąć sterownik wbudowany w bazę windowsową? Bezsens.

Odp: Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2009, 22:15:20 »
aha to spoko, myślałem, że jak starych nie usunę, to się będą gryźć z tymi z nvidia.pl:)

Odp: Counter Strike 1.6 nie działa poprawnie na Win7 x64
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad 2009, 15:20:52 »
wlasciwosci CS i wpisz -freq 75 tak jak pokazalem na screenie

a co do nie dzialajacego openGL, sciagnij najnowsze stery do karty graf:p