TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2010, 22:36:03 »
No i niestety (a może "stety"?) jestem znowu :(.
Tak jak radziłeś, zastosowałem wmpband.dll z Visty 64 bitowej z katalogu C:\Program Files\Windows Media Player\. Na liście pasków narzędziowych pulpitu pojawiła się pozycja o nazwie Windows Media Player, który włączyłem przy zminimalizowanym WMPlayer'ze do paska zadań. Owszem, oczekiwany pasek narzędziowy WMPlayer'a włączył się w odpowiednim miejscu, ale:
1. Po kliknięciu na jego "mikroprzycisku" Pokaż okno wideo i wizualizacja, okienko mikropodglądu rozwinęło się... całkowicie czarne, jak na tym obrazku.

2. Co ciekawe, gdy chcę powrócić przyciskiem powrotu do normalnego rozmiaru okna to:
    - WMP otwiera się w naturalnym rozmiarze z "czarną" zawartością, a
    - okienko mikropodglądu nie "znika"; tzn. widnieje na ekranie równolegle -  nadal "czarne". Spójrz.

3. Sytuacja normalnieje dopiero gdy wylączę pozycję Windows Media Player widniejącą na liście pasków narzędziowych ("odptaszkuję" pasek). Zawartość standardowego okna WMP zmienia się z "czerni" na prawidłowe wyświetlanie (np. filmu).
A powinno być tak jak w Viście.  :o


Co sądzisz o tym przypadku ?  ??? Coś z kodekami? Pomożesz jeszcze?
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2010, 22:59:28 wysłana przez Malenki »

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2010, 23:08:55 »
No niestety idealnie jak w viscie nie jest (to co opisujesz jest niestety max co w tej chwili dało się zrobić) może ktoś to dopracuje a wtedy od razu to na forum opublikuję. ;)

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń 2010, 23:13:42 »
Buuuu.... no tak, jak zwykle. System poprawiony, jednak coś zabrali.
Ale bardzo Ci dziekuję.   :)

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2010, 22:37:39 »
Niestety, opcja jest strasznie zbugowana, nie do użytku praktycznie.

Sam miałem problemy z niezamykającym się WMP (tylko poprzez ręczne zabicie procesu), niepokazujące się okienka, brak zupełnych reakcji...
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Marzec 2010, 21:36:26 »
Wszystkim użytkownikom polecam zainstalowanie tego gadżetu zastępuje on miniwmp w 100% wg mnie ;)

http://go.microsoft.com/?linkid=9700265

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Kwiecień 2010, 23:49:33 »
Cytuj
zastępuje on miniwmp w 100% wg mnie
No nie, niezupełnie. Gadżet pobiera dane z przygotowanej wcześniej listy odtwarzania (statycznych bibliotek, umieszczonych na pamięciach masowych). W przypadku odtwarzania strumienia danych "on line" (z netu), jest to nie możliwe, lub... nie potrafię tego zrobić.
Ale zgadzam się, że dla odtwarzania mediów z dysku, opcja taka jest OK.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2010, 11:27:14 wysłana przez Malenki »