TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zacina sie - system czy baterie/laptop?

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« dnia: 21 Marzec 2010, 14:12:34 »
Witam.
Mój problem powstał ok. ponad tydzień temu. Popytałam znajomych informatycy, ale nie bardzo wiedzą. Może ktoś tutaj będzie wiedział. Wolałabym zrobić coś (jeśli jest możliwość) niż dać do serwisu, który trwa 3-4 tyg :[.
Otóż tak, że .. włączyłam laptop wieczorem. Gadałam na GG i miałam przeglądarkę Operę otwarta i po chwili wszystko się zawieszało. Ruch myszy zatrzymał się, nie działały żadne alt + ctrl + del. Czy cokolwiek. Więc wyjęłam kabel i baterie. Po chwili włożyłam z powrotem i włączyłam. Po pięciu minutach znów zaciął się. To wyjęłam baterie i zostawiłam laptop z samym kablem, bez baterii i śmigała dobrze. Po paru dniach ten problem znów pojawił się (laptop z kablem bez baterii). I tak co kilka dni, zdarzało się, że w jednym dniu 2-3 razy. Nie wiem czym jest to spowodowane, przez baterie czy raczej System? Może ktoś wie?

Laptop:
ASUS X5DINseries
Windows 7 64bit
Cos jeszcze? ..
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2010, 17:47:12 »
Wg mnie to wina dysku twardego wygląda że odcina mu zasilanie. Sprawdź błędy na dysku (na każdej partycji) scandiskiem. Jeśli to się będzie powtarzać to tylko serwis ;)

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2010, 18:26:06 »
Sprawdź błędy na dysku (na każdej partycji) scandiskiem.

Moglbys rozpisac - ocb :)
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2010, 19:31:14 »
Klikasz na Komputer masz np dysk C klikasz na niego prawym p. myszki wchodzisz w Właściwości przechodzisz na zakładkę Narzędzia w polu Sprawdzanie błędów kliknij Sprawdź zaznaczasz obie opcje i kliknij Rozpocznij. Zrób tak z każdą partycją (z tym że jeśli chodzi o dysk C to wymagane jest ponowne uruchomienie systemu.

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec 2010, 20:12:51 »
Przy D: wyświetla komunikat;
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec 2010, 20:20:00 »
Wymuś odinstalowanie bez obaw ;)

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec 2010, 19:31:20 »
Zrobilam i nie ma zadnych bledow...
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Zacina sie - system czy baterie/laptop?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marzec 2010, 21:29:03 »
Moim zdaniem to problem z zasilaniem jeśli się to powtórzy to radzę oddać go do serwisu.