TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową

Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« dnia: 04 Październik 2009, 14:02:24 »
Witam. Mam pytanie odnośnie kamery internetowej. W XP w oknie "mój komputer" była ikona kamerki i wystarczyło ją odpalić, aby móc robić nią zdjęcia, ewentualnie nagrać film. A w "7" tego nie ma. Macie na to jakąś radę? Z góry dzieki za pomoc :)

BTW: chodzi o laptopa Acer Aspire 5930G. Kamerka zainstalowana poprawnie - np. w GG jest pokazana ikonka kamerki i mogę korzystać z wideokonferencji. :)

Odp: Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2009, 17:56:47 »
Jeśli masz do niej jakiekolwiek oprogramowanie i chcesz zrobić fotkę to odpal kamerkę przez nie, z meni start.

Odp: Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2009, 21:26:15 »
Gdyby to było aż tak proste to nie pytałbym na forum ;)

Dystrybutor nie zapodał niestety żadnej aplikacji. I co teraz?

Odp: Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2009, 22:06:19 »
Sciagnij Acer Crystal Eye Webcam z acer.pl.To oprogramowanie jest dla wyzszych modeli ale tez bedzie dzialac jesli masz 1,3 mpx u mnie na 5535 dziala bez problemu

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2009, 22:24:21 »
Albo niewielką aplikację nie wymagającą instalacji - Amcap

Odp: Kamerka w "Mój komputer", robienie zdjęć kamerą internetową
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2010, 01:41:20 »
Wiem, że odgrzebuję temat sprzed ponad roku, ale... nikt w zasadzie nie udzielił poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.

 W systemie Windows XP kamerka USB była w oknie Mój Komputer. W systemie Windows 7 kamerka (i inne urządzenia) ukryte są:
1. w "Start > Urządzenia i drukarki", jeśli wcześniej kliknęliśmy prawym przyciskiem myszy na przycisku START i w zakładce "Menu Start" weszliśmy w "Dostosuj" i zaznaczyliśmy "Urządzenia i drukarki";
2. w "Panelu sterowania > Urządzenia i drukarki", jeśli mamy ustawione wyświetlanie panelu w postaci menu;
3. w "Panelu sterowania > Sprzęt i dźwięk\Wyświetl urządzenia i drukarki", jeśli nie zmienialiśmy ustawień domyślnych "Menu Start".