TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dlaczego osobne logowanie na forum ?

Offline Mike

Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« dnia: 22 Wrzesień 2009, 21:15:35 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem i moje pytanie jest następujące: dlaczego osobno trzeba się logować/rejestrować na stronie windows7.pl a osobno na stronie windows7.pl/forum/ ? Nie lepiej było zrobić jednego logowania/rejestracji do wszystkich tu dostępnych stron ? Pozdrawiam!

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2009, 21:39:59 »
To nie jest od tak, wszystko trzeba odpowiednio dopasowywać, a do tego trzeba mieć czasu :P
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline Mike

Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2009, 21:51:07 »
Jasne, że tak, mam nadzieję że się to zmieni :) W ciężkich początkach nowego systemu dobrze by istniało jakieś wsparcie w postaci forum i portalu tematycznego. Pożyjemy zobaczymy - zmian trochę by się przydało :). Ogólnie poza tym jest ok.

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2009, 09:09:39 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem i moje pytanie jest następujące: dlaczego osobno trzeba się logować/rejestrować na stronie windows7.pl a osobno na stronie windows7.pl/forum/ ? Nie lepiej było zrobić jednego logowania/rejestracji do wszystkich tu dostępnych stron ? Pozdrawiam!

No niestety są to dwa różne silniki i tego typu operacja teoretycznie jest możliwa, ale w praktyce się nie sprawdza. W tym przypadku jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Offline Croc

Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2009, 11:49:29 »
No niestety są to dwa różne silniki i tego typu operacja teoretycznie jest możliwa, ale w praktyce się nie sprawdza. W tym przypadku jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.
Co masz na myśli pisząc, że "się nie sprawdza"? Sam wielokrotnie łączyłem sesje for ze stronami, to jest pracochłonne, ale na pewno pomijanie problemu nie jest najrozsądniejsze.

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2009, 21:31:13 »
Bridge WorldPress-SMF chyba jest, kiedyś szukałem i znalazłem. Ewentualne zrobienie tego to kwestia tygodnia.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline Croc

Odp: Dlaczego osobne logowanie na forum ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień 2009, 11:57:20 »
Można to zrobić też samemu. Najlepiej tak: dowiedzieć się dokładnie jak działa sesja forum i przepisać sesję na portal. Można też na odwrót, ale ta forumowa jest jak przypuszczam bardziej rozsiana.