TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd dvd

Hejo!
Mój problem jest całkowicie związany z tematem... Od razu odpieram atak: od dwóch dni szukam rozwiązania i wiem do czego służy google... A ten post to akt desperacji.
Więc może dokładniej przybliże mój problem:
Mam laptopa Asus F50SF, procesor Duo P8700, GeForce GT 220M i dysk SATA, podczas instalacji Windows 7, a dokładnie na samym początku, wyskakuje mi komunikat: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd dvd" i prosi o sterowniki...
Jak wkładam płytkę ze sterownikami, którą otrzymałem wraz z laptopem, nic nie widzi. Ściągnąłem wszystkie możliwe sterowniki ze strony Asusa i Intel'a i nic... Nie widz, żadnego sterownika... A, i bawiłem się w Biosie, ale w porównaniu ze starym biosem z kompów, jedyne co mogę zmienić to date i czas (i oczywiście ustawić rozruch z płytki).
Liczę, że dość dokładnie opisałem problem i znajdzie się jakiś Samarytanin który mi pomoże...

Będę naprawdę wdzięczny....

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd dvd
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2009, 23:00:28 »
Ja tak mialam jak mi sie zle windows nagral na plyte, ale u ciebie to nie wiem :-\

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd dvd
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2009, 13:52:03 »
kolego snout. Najpierw wylacz w biosie sata i ustaw go w trybie emulacji sata